Aktualności

Pich: Chcę ugrać coś więcej ze Śląskiem

05.08.2020 (12:34) | Wojciech Peciakowski

fot.: Joanna Wietrzyńska

Robert Pich podsumował w kilku zdaniach przedłużenie kontraktu z klubem i w rozmowie z oficjalnym portalem Śląska odpowiedział na kilka pytań. 

Robert Pich: Zawsze mówiłem, że czuję się tu jak w domu. Znam tu bardzo wiele osób. Rodzina też się czuje dobrze. Jesteśmy szczęśliwi, że klub nam dał opcję przedłużenia kontraktu na dwa lata. Czuję szacunek klubu. Chcę pokazywać, że forma jest dobra. To nie jest tak, że jestem tu długo i nie mam już tu wyzwań. Chcę ugrać coś więcej ze Śląskiem. Ostatni sezon był bardzo dobry, ale w następnym chcemy ugrać coś więcej.

Nie sądziłem, że będę w tym klubie tak długo, ale czuję się w nim dobrze i cieszę się z tego, że sztab jest zadowolony z mojej pracy i docenia moje możliwości. Mogłem tu wrócić z Niemiec, a teraz przedłużyć kontrakt i jestem z tego zadowolony. Przed nami nowe wyzwania, przede mną też. Drużyna się trochę zmieniła, a każdy sezon się trochę różni.

Co sezon mamy nowe wyzwania. Dobrze, że trener został, przyszli nowi zawodnicy, którzy muszą zastąpić ważnych piłkarzy, którzy odeszli. Jest mało czasu na budowę nowej drużyny, ale wierzę, że mamy dobrą kadrę i powalczymy o najwyższe cele. Chciałbym, byśmy zaszli dalej także w Pucharze Polski. To dobrze budowany zespół i przy wzmocnieniach m,ożemy odnieść sukces.

Nie wiedziałem, jak wyglądają te statystyki, ale bardzo się cieszę, że jestem tak wysoko w rankingach obcokrajowców w Śląsku. To, że przedłużyłem kontrakt zobowiązuje mnie do polepszenia tych statystyk. Liczę, że to się uda.

źródło: Śląsk Wrocław

ZOBACZ też: Piasecki: Przychodzę, żeby grać w pierwszym składzie