Aktualności

Piłkarz Sezonu 2019/2020! (WYNIKI)

08.08.2020 (14:38) | Krzysztof Banasik

fot.: Paweł Lipnicki

Wybraliśmy wspólnie najlepszego Piłkarza Sezonu 2019/2020! Na podstawie Waszych głosów i naszej redakcji zwyciężył były już piłkarz Śląska Przemysław Płacheta – gratulujemy! 

To był pierwszy sezon Płachety w ekstraklasie, ale jakże udany. Co prawda Płacheta miał słabsze momenty w sezonie, ale w końcówce rozgrywek ponownie błyszczał i zasłużył na transfer do Norwich City.

Piłkarz w klubowej klasyfikacji kanadyjskiej zajął pierwsze miejsce ex aequo z Robertem Pichem, strzelając 8 goli i zaliczając 5 asyst. Płacheta, który posiadał status młodzieżowca, był jednym z najbardziej eksploatowanych zawodników przez Vitezslava Lavickę. Na boisku meldował się 35 razy, spędził na nim łącznie 3032 minuty. Więcej czasu gry dostali tylko Dino Stiglec (3050 minut) i Matus Putnocky (3330 minut).

I to właśnie Słowak zajął w naszym plebiscycie drugie miejsce. Putnocky zajął miejsce między słupkami po odejściu Jakuba Słowika, który zanim odszedł… dwa razy w naszym plebiscycie zwyciężył.

Były bramkarz Lecha Poznań w zasadzie od pierwszego do ostatniego meczu był bardzo pewnym punktem WKS-u i trudno przypomnieć sobie jakieś proste błędy, które popełnił. Na tej pozycji – to bardzo dobra cenna rzecz. Putnocky w trakcie minionego sezonu przedłużył swój kontrakt o kolejne dwa lata.

Przemek – gratulujemy wygranej i trzymamy kciuki za dalszy rozwój Twojej kariery!

Jak głosowali nasi czytelnicy (nominowani byli piłkarze, którzy zaliczyli co najmniej 30% czasu gry)?:

  1. Przemysław Płacheta – 47% głosów
  2. Matus Putnocky – 38%
  3. Krzysztof Mączyński – 4%
  4. Robert Pich, Dino Stiglec, Israel Puerto – po 2%
  5. Erik Exposito, Wojciech Golla, Jakub Łabojko, Łukasz Broź, Lubambo Musonda – po 1%
  6. Michał Chrapek, Mark Tamas, Filip Marković, Diego Żivulić – 0%

Jak głosowali nas redaktorzy?

  1. Przemysław Płacheta – 6 głosów
  2. Matus Putnocky – 5 głosów

ZOBACZ też: Kartka z kalendarza