PNK: Historyczne zwycięstwo!

09.08.2020 (19:20) | Krzysztof Banasik

Podopieczne Piotra Jagieły do końca walczyły o pierwsze zwycięstwo w historycznym meczu, w którym wrocławianki zadebiutowały w barwach Śląska.

W inauguracyjnej kolejce kobiecej ekstraligi zielono-biało-czerwone zmierzyły się na wyjeździe z beniaminkiem z Rybnika. Gospodynie dosyć szybko objęły prowadzenie - błąd bramkarki Anny Bocian, która po dośrodkowaniu Patrycji Matly wypuściła piłkę z rąk, wykorzystała Stanislava Liskova.

Rybniczanki długo to prowadzenie utrzymywały, w międzyczasie nie wykorzystały też rzutu karnego. Winę w tej sytuacji za utratę gola odkupiła Bocian, która popisała się skuteczną obroną. Druga połowa, a przede wszystkim końcówka spotkania należała do wrocławianek.

W 71. minucie wprowadzona chwilę wcześniej Aleksandra Przelicka przytomnie wybiegła zza pleców obrończyń i sprytnym strzałem pokonała interweniującą Justynę Kuś. W 84. minucie wynik na 2:1 dla WKS-u ustaliła Joanna Wróblewska, która wykorzystała lukę w defensywie ROW-u i wygrała pojedynek sam na sam z bramkarką przeciwnika.

Gratulujemy pierwszego ligowego zwycięstwa w barwach Śląska!

ROW Rybnik 1:2 (1:0) Śląsk Wrocław
12’ Liskova - 71’ Przelicka, 84’ Wróblewska

ROW: Kuś - Botor, Smidova, Guzik, Liskova - Krzyżok, Matla, Zdechovanova, Hagan - Bulavova, Kurzelowska (Kozielska 46’)

Śląsk: Bocian - Żurek (Turowska 70’), Węcławek, Dudziak, Korda - Wróblewska, Kulig, Buś Martyna (Przelicka 70’), Buś Marcelina (Krysman 80’), Jurczenko, Czudecka (Iwaśko 70’)