Aktualności

Piłkarze odsunięci od treningów (akt. 16:05)

11.08.2020 (14:30) | Krzysztof Banasik

fot.: Mateusz Porzucek

W związku z sytuacją opisaną przez portal weszlo.com, o której pisaliśmy TUTAJ, klub podjął jedyną słuszną decyzję. 

W poniedziałek na portalu weszlo.com ukazał się artykuł ze zdjęciem Marka Tamasa i Erika Exposito w jednym z wrocławskich klubów. Piłkarze, którzy powinni przestrzegać reżimu sanitarnego, zachowali się nieodpowiedzialnie i już mamy pierwsze skutki tej sytuacji.

Po pierwsze zawodnicy zostali odsunięci od treningów grupowych, ćwiczą tylko indywidualnie, Dodatkowo przeszli też testy pod kątem COVID, które po kilku dniach być może będą musiały być powtórzone. Z tego względu nie wiadomo, jak długo będą musieli trenować samodzielnie.

Sprawa jest przy Oporowskiej wyjaśniana, czekamy na oficjalne stanowisku klubu i ewentualne inne decyzje, które mają zapaść jeszcze dzisiaj.

Ta sytuacja komplikuje sztabowi szkoleniowemu przygotowania do rozpoczęcia sezonu. Tamas i Exposito byli w ostatnich miesiącach podstawowymi graczami WKS-u. Na pewno zabraknie ich w niedzielnym starciu w 1/32 Pucharu Polski przeciwko ŁKS-owi.

Aktualizacja (godz. 16:05)

Klub oficjalnie potwierdził zaistniałą sytuację, wskazał skutki dla piłkarzy i możliwe działania:

"Zarząd WKS Śląsk Wrocław SA informuje, że wszczął postępowanie dyscyplinarne względem zawodników, którzy dopuścili się złamania regulaminu klubu. Zgodnie z procedurami spółki, piłkarze zostali wezwani do złożenia wyjaśnień i w oparciu o nie zostanie podjęta decyzja dotycząca rodzaju i wysokości kary dyscyplinarnej.

Zawodnicy zostali także w trybie natychmiastowym odsunięci od treningów z pierwszą drużyną do czasu uzyskania potwierdzenia, że stan ich zdrowia nie stanowi zagrożenia dla nich oraz reszty zespołu.

W poniedziałek cała drużyna przeszła testy na obecność COVID-19. Wszystkie wyniki okazały się negatywne. Zawodników, którzy dopuścili się złamania regulaminu klubu, zgodnie z decyzją lekarza w najbliższych dniach czeka kolejna tura badań. Od wyników powtórzonych testów zależy, czy i kiedy będą mogli wrócić do zajęć z drużyną.

Ponadto wszyscy zawodnicy Śląska Wrocław zostali ponownie poinstruowani o zagrożeniach związanych z koronawirusem, w tym w szczególności o procedurach zapobiegawczych zarażeniom."

 

ZOBACZ też: Kto był najlepszy na swojej pozycji? (INSTAT 2019/20)