Aktualności

Pucharowy mecz Śląska zagrożony?

12.08.2020 (13:27) | Wojciech Peciakowski

fot.: Paweł Kot

Nieoficjalne informacje dotyczące ŁKS-u Łódź mówią, że z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem jednego z zawodników łódzkiego klubu, odwołany został dzisiejszy sparing tej drużyny z KKS-em Kalisz. 

Zakażonym piłkarzem ma być podobno Jan Grzesik, czyli jeden z podstawowych piłkarzy łódzkiej drużyny, który przechodził badania medyczne przed transferem do beniaminka Ekstraklasy, Warty Poznań.

Grzesik do niedzieli był z drużyną na zgrupowanie koło Mielca, dlatego nie wiadomo, czy nie zakaził innych zawodników. Konieczne jest więc zrobienie testów całej ekipie ŁKS-u. Nie wiadomo, czy drużyna będzie mogła normalnie trenować, bo może być konieczna kwarantanna do czasu przeprowadzenia testów.

- czytamy na portalu Gazety Wyborczej.

Jeżeli informacje zostaną potwierdzone przez klub, może to oznaczać zagrożenie niedzielnego spotkania Pucharu Polski ŁKS-u przeciwko Śląskowi Wrocław. Jak donosi na Twitterze Jakub Guder, zawodnik, u którego wykryto ponoć koronawirusa, grał w sobotę w sparingu pierwszej drużyny, co oznacza, że aby ocenić, czy ktoś został zarażony, cały zespół powinien przejść co najmniej tygodniową kwarantannę. To oznaczałoby, że mecz Śląska z ŁKS-em nie ma prawa się odbyć.

źródło: Gazeta Wyborcza

ZOBACZ też: W Ekstraklasie kasa bez zmian