Aktualności

Piłkarze Śląska ukarani przez Komisję Ligi

14.08.2020 (12:12) | Karol Bugajski

fot.: Mateusz Porzucek

Wyjście do klubu w czasie pandemii nie pozostało bez konsekwencji. Komisja Ligi oficjalnie poinformowała o karach dla Erika Exposito i Marka Tamasa po incydencie, który rozgrzał piłkarskie środowisko. 

Lekkomyślność piłkarzy, którzy zlekceważyli zalecenia Komisji Medycznej PZPN i imprezowali w ubiegły weekend w jednym z wrocławskich klubów będzie ich słono kosztować. Komisja Ligi oficjalnie poinformowała, że Exposito i Tamas będą musieli zapłacić po 30 tysięcy złotych kary za złamanie zasad izolacji społecznej opracowanych przez Komisję Medyczną PZPN.

"W ocenie Komisji Ligi zachowanie obydwu zawodników nosiło znamiona nieetycznego i niesportowego. Tego typu nieprzemyślana postawa może zniweczyć wielomiesięczną pracę wielu osób, czuwających nad bezpiecznym przebiegiem widowisk sportowych".

- napisał w komunikacie na stronie Ekstraklasy SA przewodniczący Komisji Ligi Jarosław Poturnicki.

Zachowanie piłkarzy zostało uwiecznione na zdjęciu, które kilka dni temu opublikował informujący o sprawie portal Weszło. Tamas i Exposito zdawali się zupełnie nie przejmować zaleceniami opracowanymi przez ekspertów i pozwolili sobie na chwilę nieodpowiedzialnej beztroski.

Śląsk już na początku tygodnia poinformował w oświadczeniu, że wszczął postępowanie dyscyplinarne względem zawodników, którzy dopuścili się złamania regulaminu klubu. Piłkarze zostali wezwani do złożenia wyjaśnień i w oparciu o nie zostanie podjęta decyzja dotycząca kary. Nie podano jednak żadnych nazwisk.

Klub czeka na wyniki ponownych badań piłkarza, u którego wczorajszy test na obecność COVID-19 dał wynik dodatni. Niewykluczone, że chodzi o jednego z imprezowiczów, który miał szczęście nie znaleźć się na fotografii, od której zaczęła się sprawa. Oczekiwanie powoduje, że pod znakiem zapytania stoi rozegranie niedzielnego meczu 1/32 finału Pucharu Polski z ŁKS w Łodzi.

 

ZOBACZ też: QUIZ: Śląsk Wrocław w Pucharze Polski