Aktualności

PNK: Trudny rywal na swoim terenie (ZAPOWIEDŹ)

15.08.2020 (06:00) | Dominik Szpik

fot.: Rafał Sawicki

Po pierwszym meczu wyjazdowym czas na pojedynek na własnym stadionie. Piłkarki Śląska Wrocław po raz pierwszy w tym sezonie rozegrają mecz domowy na stadionie przy ulicy Kłokoczyckiej 5. Jako pierwsze do Wrocławia zawitają piłkarki TME UKS SMS Łódź. 

Dobre rozpoczęcie rozgrywek obu drużyn na pewno doda wiatru w żagle. Zawodniczki Piotra Jagieły w pierwszym meczu tego sezonu ograły po bramkach Przelickiej i Wróblewskiej zespół ROW Rybnik. Było to zarazem pierwsze w historii spotkanie nowopowstałej sekcji piłki nożnej kobiet pod herbem Śląska Wrocław.

W sobotę zielono-biało-czerwonym przyjdzie zmierzyć się z piątą drużyną poprzedniego sezonu. Piłkarki z Łodzi w pierwszym meczu pokonały UJ Kraków i przystępują do spotkania w roli zdecydowanego faworyta, patrząc na doświadczenie zespołu w grze na najwyższym poziomie.

- To będzie trudny mecz, zawsze z zawodniczkami z Łodzi grało nam się trudno i dawno nie udało nam się osiągnąć choćby remisu. Z każdym kolejnym spotkaniem jednak grałyśmy przeciwko nim coraz lepiej, więc wierzę, że należy nam się w końcu zwycięstwo i z takim nastawieniem wyjdziemy w sobotę na boisko – mówiła przed tym spotkaniem bramkarka Śląska Anna Bocian.

Mecz Śląsk Wrocław - TME UKS SMS Łódź odbędzie się w sobotę 15 sierpnia o godzinie 12:00 na Stadionie Kłokoczyce.

ZOBACZ też: Piłkarze Śląska ukarani przez Komisję Ligi