Aktualności

Śląsk zarobił już ponad 3 miliony złotych

22.09.2020 (12:15) | Karol Bugajski

fot.: Paweł Kot

Ekstraklasa SA wypłaciła klubom pierwszą część finansowego tortu. Na konta uczestników bieżącego sezonu wpłynęły już łącznie 54 miliony złotych. 

Pierwsza z czterech transz, które kluby Ekstraklasy mają zagwarantowane na mocy podpisanego w ubiegłym roku nowego, rekordowego kontraktu telewizyjnego podzielona została wśród ligowców równo. To oznacza, że Śląsk Wrocław i jego 15 ligowych rywali w tym sezonie dostali już po około 3,3 miliona złotych.

"W ramach pierwszej wypłaty kluby otrzymały już ponad 40 mln zł kwoty stałej z praw mediowych i marketingowych. Oprócz tego przekazaliśmy 12 mln zł na szkolenie dzieci i młodzieży z wpływów uzyskanych w zeszłym roku od firm bukmacherskich oraz z kar nakładanych przez Komisję Ligi. Pozostałe 1,6 mln zł to zabudżetowane na ten sezon środki na dofinansowanie testów na koronawirusa"

- mówi cytowany przez oficjalną stronę ligowej spółki prezes zarządu Ekstraklasy SA Marcin Animucki.

Wpływ na wysokość kolejnych transz mieć będą między innymi ranking historyczny tworzony na podstawie miejsc zajętych w poprzednich pięciu sezonach, jednak przede wszystkim tegoroczny wynik sportowy.

"W bieżącym sezonie Ekstraklasa SA, podobnie jak w ubiegłym roku, przekaże jeszcze ok. 5,6 mln zł w ramach programu Pro Junior System. zaś 1,125 mln zł przypadnie klubom z dolnej ósemki w ramach opłaty solidarnościowej. Ponadto wypłacone zostanie wsparcie o wartości 750 tysięcy zł dla drużyny, która spadnie do 1. Ligi"

- czytamy na stronie Ekstraklasy SA.

Do rozdysponowania, pomimo mniejszej liczby kolejek ponownie będzie 225 milionów złotych.

ZOBACZ też: Podsumowanie 4. kolejki ekstraklasy