Lavicka: Brakowało nam jakości w grze

14.07.2019 (21:02) | Krzysztof Banasik | skomentuj (4)
Było dzisiaj trochę problemów – powiedział nam po sparingu z Wartą Poznań trener Śląska Vitezslav Lavicka, Poniżej pełna wypowiedź szkoleniowca.


 

Jak pan oceni mecz z Wartą?
To był nasz ostatni sparing, jesteśmy zadowoleni z wyniku, ale gra była trochę na dojście do siebie po treningach. Zawodnicy zrobili dużą pracą w trakcie przygotowań, mieliśmy bardzo dobre warunki – zarówno we Wrocławiu jak i w Słowenii. Mieliśmy też dobrych sparingpartnerów.

Mamy kilku nowych zawodników, którzy potrzebują jeszcze trochę czasu na wkomponowanie się do drużyny.

Matus Putnocky wygrał rywalizację o miejsce w bramce?
Jesteśmy zadowoleni zarówno z Matusa Putnockiego jak i Daniela Kajzera. Są profesjonalistami, obydwaj rywalizują o miejsce składzie. Jest też Dariusz Szczerbal. To, że Putnocky dzisiaj zagrał cały mecz nie oznacza, że to on wystąpi przeciwko Wiśle, decyzja zapadnie w ciągu kilku dni. Za Putnockim przemawia doświadczenie, ale wszyscy pracują bardzo dobrze.

Nie martwi pana brak goli i sytuacji bramkowych Erika Exposito?
Erikowi brakuje trochę zaangażowanie w akcje. Chcemy mu dać więcej czasu, żeby się zintegrował z drużyną i pokazał większą mobilizację w treningu.

Za to na skrzydłach rywalizacja kwitnie.
Tak. Jeden młody zawodnik musi grać, to będzie obowiązek od tego sezonu, do tej rywalizacji dołączył Płacheta. Jesteśmy bardzo zadowoleni z gry bocznych pomocników.

Śląsk miał dzisiaj trochę problemów…
…tak było ich trochę.

No właśnie, moim zdaniem środek pola nie funkcjonował dzisiaj tak jak byśmy sobie tego życzyli.
To prawda, brakowało nam jakości w grze z piłką, powinniśmy być lepsi w organizacji w grze. Wiemy, że Krzysztof Mączyński jest bliski powrotu do gry, on nam pomoże w środku, ale czy będzie do dyspozycji w Krakowie, ciężko mi teraz powiedzieć. Trenuje indywidualnie, grał dobrze mecze w okresie przygotowawczym, czekamy na niego w meczach ekstraklasy.

Czy w najbliższych dniach poznamy nowego zawodnika na pozycję 10?
To wszystko jest proces, nasz dział skautingowy pracuje bardzo dobrze i zobaczymy jak sytuacja rozwinie się w następnych dniach.

KOMENTARZE
~Kris(2019-07-15 05:04:23)
Brak napastnika i dobrej "10" wyjdzie na poczatku ligi oby zdazyli jeszcze kogos kupić jak się zorientują.
~Kork(2019-07-14 22:23:08)
Levicka lepiej niech szuka nowego napastnika a nie powiedzieli o dawaniu czasu i integracji z drużyną.
~k.(2019-07-14 22:11:49)
Na razie to co mówi i robi Lavicka ma sens. Jestem pewien, że dostrzega, że Exposito to nie Robak i myśli jak Śląsk ma zdobywać bramki. W środku pomocy trzeba grać na dwóch defensywnych pomocników (Łabojko i Mączyński) bo przy Chrapku w tej roli tracimy kontrolę nad środkiem pola.
~kibol(2019-07-14 21:42:02)
Jedyny plus, to wypowiedzi Lavicki, nie chrzani przynajmniej głupot, że: "chłopcy dobrze, ale..." itd. Dobrze, że zdaje sobie sprawę, że było kiepsko w tym meczu, mam nadzieję, że to zmęczenie i na mecz ligowy będą dobrej formie, no i nadzieja, na nową 10, która może będzie umieć strzelać. Panie trenerze tylko prawda, ciężka praca, wyjściowa 11 z zawodników w naprawdę najlepszej formie oraz wyniki, a 12 zawodnik poniesie Nasz WKS Śląsk Wrocław ponownie po mistrzostwo.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane