Pich: Liczymy na wsparcie fanów

20.07.2019 (21:35) | Krzysztof Banasik | fot. Mateusz Porzucek | skomentuj (1)
Były fazy w tym meczu, kiedy raz my byliśmy lepsi, a raz Wisła – powiedział po spotkaniu w Krakowie Robert Pich. Poniżej znajduje się pełna wypowiedź pomocnika Śląska.


 

Zaliczyliśmy bardzo fajny początek, jesteśmy szczęśliwi, bo ciężko się tu grało, Wisła jest bardzo dobrym zespołem. Cieszymy się, że wywozimy trzy punkty. To był wyrównany mecz, Wisła też miała swoje okazje, ale na szczęście Dino Stiglec strzelił bardzo ładną bramkę, która dała nam zwycięstwo. Matus Putnocky bardzo nam też pomógł dzisiaj.

Były fazy w tym meczu, kiedy raz my byliśmy lepsi, a raz Wisła. Wynikało to z tego, że czasami chcieliśmy wysoko naciskać, dzięki temu odbieraliśmy piłkę, ale nie da się tak grać całe spotkanie, bo to kosztuje dużo sił.

To był pierwszy mecz, punkty były ważne, ale liga jest długa i nic samo dalej nie przyjdzie. Musimy dalej pracować, zrobiliśmy dzisiaj kilka błędów, trzeba to poprawić.

Już w końcówce poprzedniego sezonu grałem na pozycji numer 10, czuję się lepiej jak mam piłkę, gorzej bez niej, ale współpraca z zespołem układa się dobrze, pomagamy sobie. Wiem, że nie wygląda to idealnie, ale będę się starał grać z meczu na mecz co raz lepiej. Dla mnie to jest fajna pozycja jak mamy piłkę, bo mam więcej sytuacji bramkowych. Ale z drugiej strony – jak nie mamy piłki muszę więcej bronić niż na skrzydle.

Jak będzie rzut karny, to czy ja będę strzelał – okaże się na meczu, bo możemy mieć różną taktykę. W sparingach strzelałem karne, jestem jednych z tych, którzy mogą to robić.

Przed nami mecz z Piastem, to, że oni grają w pucharach, dla nas nie ma znaczenia, nie wiem jak dla nich. My się przygotujemy najlepiej jak możemy, będziemy chcieli powtórzyć zwycięstwo i zagrać tak, żeby kibice byli zadowoleni.

Dzisiaj mieliśmy wsparcie kibiców i to było ważne. To jest nowy sezon i bardzo liczymy na wsparcie naszych fanów. Dobrze weszliśmy w rozgrywki, zdobyliśmy ważne trzy punkty. Mam nadzieję, że kibice w meczu z Piastem nam pomogą i zrobią fajną atmosferę, żeby nam się lepiej grało.

KOMENTARZE
~luk2902(2019-07-22 17:53:54)
A mogłeś być bohaterem już po 5 minutach
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane