Jawny: Chcemy rozwijać młodych zawodników

10.08.2019 (17:41) | Szymon Janiec | fot. Rafał Sawicki | skomentuj (4)
Nie wiem, czy ze mną tutaj trzeba rozmawiać - ze śmiechem powiedział nam po meczu rezerw trener Piotr Jawny. Dzisiaj grało tylko dwóch moich zawodników w pierwszym składzie, reszta to chłopaki z pierwszej drużyny. Pociągnęliśmy ten temat dalej. Zapraszamy do przeczytania, co opiekun Śląska II miał do powiedzenia po spotkaniu.


 

To, że co tydzień dostaje pan do dyspozycji innych piłkarzy, przeszkadza w budowaniu drużyny?
Pierwsza sprawa jest taka, że dokładnie na to się pisaliśmy. Taka jest rola rezerw, żeby dać się ogrywać też zawodnikom, którzy sobie nie mogą pograć w Ekstraklasie. Ale też nie ma pełnej satysfakcji, jeżeli gra zespół, w którym gra tylko dwóch czy trzech naszych zawodników. Ale jest dużo spotkań, są mecze pucharowe, będą pewnie jakieś kartki, kontuzje, więc każdy sobie pogra. Na pewno tym chłopakom, którzy się dzisiaj znaleźli poza kadrą, ciężko jest utrzymać motywację, bo to fajni, młodzi chłopcy, ale oni też dostaną swoje szanse. Cieszymy się dzisiaj z trzech punktów, bo dzięki zwycięstwom w drużynie jest lepsza atmosfera.

Przed sezonem rozmawiałem z kilkoma zawodnikami, to celem na nowy sezon było utrzymanie się w trzeciej lidze. Teraz, po dwóch zwycięstwach, to nastawienie trochę się zmieniło?
Dalej jesteśmy nastawieni na to, żeby utrzymać się na spokojnie w lidze. My też chcemy rozwijać młodych zawodników, więc jeżeli mielibyśmy grać tylko na wynik, to być może nie dawalibyśmy grać tym młodym, bo byśmy się bali, że coś popsują. Dzisiaj grało dwóch zawodników z rocznika 2001 - Szpakowski i Samiec-Talar. Dla nas to jest ważne, żeby oni dostawali szanse i grali, żeby się rozwijali. Ale wiadomo, każdy mecz chcemy wygrywać i na koniec sezonu się okaże, czy coś osiągnęliśmy.

A czy rezerwy chciałyby awansować do drugiej ligi, gdyby była taka możliwość?
To pytanie chyba bardziej do prezesa. My jako trenerzy, wszyscy piłkarze, jesteśmy ambitni i chcemy wygrywać, ale to już kwestia tego, czy klub będzie chciał awansować.

W poprzednim sezonie był problem z dziewiątką, teraz ma pan więcej zawodników do dyspozycji. Jest duża rywalizacja wśród napastników?
Tak, jest Bergier, który jest dziewiątką. Ale Krocza widzimy bardziej na skrzydle, Szymona Lewkota na dziesiątce. Samiec-Talar jest naszą dziewiątką, ale jeżeli są spadki z pierwszej drużyny, to musimy mu szukać innej pozycji na boisku. Dlatego dzisiaj zagrał na skrzydle.

Kilku z pańskich zawodników trenuje z pierwszym zespołem. A czy jest w rezerwach jakiś diamencik, który niedługo wskoczy na ten poziom?
Jest. Grał ostatnie dwa mecze po 90 minut i moim zdaniem był jednym z najlepszych na boisku. I ma 17 lat.

Marcin Szpakowski?
Dokładnie. To może być ciężka sprawa, bo do Ekstraklasy daleka droga, ale na pewno można powiedzieć, że Marcin w tych meczach świetnie się odnajduje. Ja tym bardziej jestem zadowolony z jego formy, bo sam go dwa lata temu sprowadzałem z Zielonej Góry. On gra na trudnej pozycji, na ósemce, jest przede wszystkim inteligentnym zawodnikiem, myśli na boisku, ma dobre umiejętności techniczne. Myślę, że z niego może wyrosnąć naprawdę dobry zawodnik.

KOMENTARZE
Zbychu (2019-08-10 22:46:59)
Dla tych którzy jeszcze nie wiedzą.
CLJ/ Wisła K. - Śląsk 1:3
W naszym klubie zaczyna się dobrze dziać.
Nareszcie prezydent i dyrektor sportowy na poziomie. Brawo PP Waśniewski i Sztylka (Pawłowski) Będą sponsorzy i pieniądze.
Kwestia czasu. Jestem optymistą
Tak trzymać!
~TecSpec(2019-08-10 20:39:06)
"Chcemy rozwijać młodych zawodników"
Qrwa! Szanowna Redakcjo, skąd ten tytuł??? Czyżby do tej pory chcieli chciano młodych piłkkarzy upośledzać?
~kibol(2019-08-10 18:53:32)
Po tym meczu III ligi, pomyślałem - wybiegając w przyszłość - skład Śląska na mecz z craxą, że za wykartkowanego "Mąkę" mógłby zagrać duet pomocników Łabojko-Gąska (mam nadzieję, że trener nie wpadnie na pomysł Chrapka, no chyba żeby Cholewiak, ale...). Kto więc za Mączyńskiego ? A może też eksperyment Exposito na 9, a Samiec-Talar (zmiennie Bergier) na podwieszoną 10 w drugiej połowie. No ciekaw jestem, jak zagrają z craxą i co craxa pokaże (mogą być trudniejsi niż Amica, poLegła i Piast).
~kibol(2019-08-10 18:25:27)
Dokładnie, 8 to obok dobrej 9 bardzo pożądany zawodnik w każdej drużynie. Trzymam kciuki za Szpakowskiego i wierzę, że jeśli będzie dalej się tak rozwijał, to da pierwszej drużynie Śląska upragnioną 8. Zobaczymy też jak potoczą się losy Bergiera i Samca-Talara chciałbym ich zobaczyć w I zespole w drugiej połowie, by móc poznać ich potencjał w starciu z obrońcami ekstraklasowymi (przynajmniej z nazwy). Dobrze też dziś zagrał Gąska, z niego będzie pożytek w I zespole i mam nadzieję, że będzie dostawał szansę gry.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane