Pich: Szkoda, że nie utrzymaliśmy 1:0

01.09.2019 (18:09) | Pawlak | fot. Mateusz Porzucek | skomentuj (5)
Zachęcamy do zapoznania się z wypowiedzią Roberta Picha po meczu Śląska Wrocław z Pogonią Szczecin.


 

Czego Wam zabrakło w tej I połowie?
Robert Pich: Stałe fragmenty gry nie były w naszym wykonaniu najlepsze. Za szybko straciliśmy po zamieszaniu bramkę na 1:1. Zabrakło koncentracji i utrzymania się przy piłce. Przegraliśmy pojedynek, rywal dobrze uderzył i bramka. Szkoda, że nie utrzymaliśmy 1:0.

Myślisz, że ten mecz zakończy dyskusję czy powinieneś grac na 10?
Nie wiem, ciężko powiedzieć. Czy tylko gole o tym decydują? Jestem szczęśliwy, że strzeliłem bramkę. Staram się grać jak najlepiej. Niech inni oceniają jak gram na tej pozycji. Skoro ciągle gram to wierzę, że trener jest zadowolony. Ciągle robię błędy, staram się uczyć grać na tej pozycji jak najlepiej.

Nie jestem tak kreatywnym zawodnikiem, żeby ciągle rozgrywać piłki. Więcej z nią biegam, robię dużo ruchu i staram się znaleźć w strefie jako drugi napastnik. Szukam swojego stylu gry.

Jak na prawdę chciałeś wykończyć tę sytuację bramkową?
Chciałem uderzyć z pierwszej. Nie trafiłem ją idealnie. Na szczęście, jeszcze się odbiła od lewej nogi. Chciałem uderzyć na pierwszy słupek ale nie po takim zagraniu.

KOMENTARZE
~FCB.WKS(2019-09-03 02:24:36)
Panowie, z Mousondą tak było od początku.
Chłopak super grał jako skrzydłowy, dużo odbiorów natomiast dużo też start.
Ale Lavicka mówił, trzeba mu dać chwilę (pewnie dostał po dupie w postaci indywidualnych treningów) bo było lepiej, piękna asysta. Expisito to jest ciekawe, bo na treningach ponoć kolo wymiata, tylko presją w meczu i może brak komunikacji powoduje, że kolegia jakby nie nadążał. Trochę cierpliwości, mamy tyłu jeszcze których nie wiemy że mamy:) bo certyfikat, bo nie grał dużo bo to bo tamto. Może jednak nasz trener, któremu może pęknąć guzik na brzuchu za chwilę, wie co robi:)
~kibol(2019-09-02 15:25:55)
@tomeminem https://www.transfermarkt.pl/lubambo-musonda/profil/spieler/333859 oraz https://pl.wikipedia.org/wiki/Napastnik Musisz kolego troszeczkę złapać teorii, bez urazy, zanim napiszesz komentarz, pozycje ofensywne / napastników: 9 - środkowy / wysunięty napastnik, 10 - cofnięty napastnik / ofensywny środkowy pomocnik, 7,11 - lewy, prawy napastnik / skrzydłowy. Musonda jest i do tej pozycji był ściągany prawym skrzydłowym / prawym napastnikiem, rozlicza się go z asyst i goli, jak każdego napastnika - ze względu na pozycję preferuje się zawodników szybkich, technicznych o mocnym strzale (prawo nożny na prawe skrzydło, lewo nożnych na lewe, obunożni to ideał, oczywiście czasem z braku piłkarza lewo nożny gra na prawym i odwrotnie, ale najlepiej jest prowadzić piłkę po stronie linii, a nie po stronie boiska, bo zabezpieczasz ją przed przejęciem przez obrońcę - stąd lewo i prawo nożni).
~tomeminem(2019-09-02 12:00:36)
~kibol Musonda to nie prawy napastnik, a skrzydłowy... chyba wypadł najlepiej z całej naszej drużyny w tym meczu. Expostio i Cholewiak najsłabsi. Czas zrobić z Markovicia lub tego nowego Bargiela nową "9"
~kibol(2019-09-01 21:27:18)
Spokojnie, dziś upał dał popalić również Putnocky'emu, ale dwa błędy pod rząd obrony w odstępie 2 minut - to skandal !!! Pytam się, gdzie była asekuracja bramkarza przez obrońców ? Cóż brakło Stigleca i Płachety na lewej stronie, przeciwnik to z premedytacją wykorzystał. Pich już chyba zaczyna coraz lepiej czuć się na 10 i tam powinien grać, aż na przykład Markovic nie okaże się lepszym rozwiązaniem lub Radecki na 10, a Markovic na 9 (za Despacito). Mam problem w ocenie Musondy z jednej strony nie strzela, ale z drugiej wygrywa pojedynek, asystuje i gdyby w polu karnym była dobra 9, to Musonda mógłby mieć wiele asyst...a z drugiej strony no właśnie prawy napastnik jest rozliczany z goli. Ciekaw jestem jak Lavicka to poukłada i co z tego wyjdzie w kolejnych meczach, w których trzeba już punktować za 3.
~corben dallas(2019-09-01 18:15:32)
Ja się obawiam powrotu Putnickiego. Dzisiaj mieliśmy namiastkę. Będą jaja Panowie.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane