Lavicka: To był szalony mecz

21.09.2019 (22:51) | ADana | fot.: Paweł Kot
Prezentujemy zapis konferencji prasowej trenera Vitezslava Lavicki po derbowym meczu z Zagłębiem Lubin.


 

To był szalony mecz. Kibice widzieli bardzo dobrą reklamę piłki nożnej. Obydwie strony mogły wygrać to spotkanie. My dwa razy prowadziliśmy, a potem Zagłębie. W końcówce meczu oni mogli podwyższyć prowadzenie, a to jednak my wyrównaliśmy. W poprzednich meczach brakowało nam jakości w ofensywie, a dzisiaj zabrakło nam jej w defensywie.

Ostatnie dwa spotkania Śląska były bardzo dobre w Waszym wykonaniu. Jak Pan oceni występ Filipa Markovicia i czy zobaczymy go na Widzewie?
Filipa Markovicia wpuściliśmy na końcówkę. Jest on bardzo dobrym i uniwersalnym zawodnikiem. Miał okazje na strzelenie bramki. Jestem z niego zadowolony. Wiem, że mecz z Widzewem jest bardzo wyczekiwany. Mamy zawodników, którzy czekają na grę, musimy zobaczyć co ze zdrowiem zawodników po dzisiejszym meczu. Jutro mamy trening wyrównawczy i po nim będziemy podejmować decyzje.

Czy był Pan zły na zawodników za grę w obronie?
Zawodnicy byli bardzo zmotywowani na to spotkanie i z tego mogły wynikać błędy w defensywie.

Jak Pan podsumuje niesamowity mecz Erika Exposito?
Jestem z niego bardzo zadowolony. Wszyscy na niego czekaliśmy. Wiedzieliśmy, że potrafi strzelać bramki. Dzisiaj to on realizował naszą grę w ataku. Jego efektywność była bardzo dobra. Trochę brakowało nam jakości na skrzydłach i na dziesiątce.

Czy przypomina Pan sobie podobne spotkanie?
Tak. W Czechach Sparta – Slavia, zresztą jutro są derby Pragi. Wspominam również derby Australii, czyli spotkanie Sydney FC z Melbourne Victory.

Czym Pan wytłumaczy dzisiejsza formę Erika Exposito?
Pracujemy z nim treningu. Miał nasze wsparcie. Trochę czekaliśmy na pokaz jego umiejętności, ale w końcu się doczekaliśmy.

Czy drużyna jest w stanie zagrać więcej takich spotkań na takiej intensywności?
Ja myślę, że ten mecz wyglądał dzisiaj tak dlatego, że to były derby.