Klimala: Powinniśmy wygrać ten mecz

04.10.2019 (23:20) | Paweł Lorenc

fot.: Mateusz Porzucek

Zachęcamy do zapoznania się z wypowiedzią Patryka Klimali po meczu Śląska Wrocław z Jagiellonią Białystok.


 

Obserwowaliśmy Twoją rywalizacje z Puerto. Tych pojedynków był bardzo dużo. Całkiem nieźle sobie poradziłeś. Jak oceniasz swoją postawę?

Patryk Klimala: To, że oni byli rośli i w miarę silni to dla mnie nie problem bo ja takich stoperów mam na co dzień. Myślę, że nawet w swojej drużynie mamy lepszych. W pierwszej połowie było ciężko. Źle się ustawiałem, za bardzo wychodziłem pod piłkę, zs bardzo chciałem przekombinować grę. Prowadziłem za dużo pojedynków jeden na jeden. Dlatego pierwsza połowa była mieszana ale za to druga o wiele lepsza.Jak traktujecie wynik dzisiejszego spotkania?

Powinniśmy wygrać ten mecz. Nie wykorzystujemy sytuacji. Trzy razy biegałem po linii i nie miałem do kogo podać.Jak podchodzisz do powołania do młodzieżowej reprezentacji Polski?

Bardzo się cieszę, że jadę na reprezentację. Na pewno jest to dla mnie jakieś wyróżnienie. Jadę tam, żeby jej pomóc i cieszyć się ze zwycięstw w Rosji i w Łodzi.Czy to jakaś odskocznia od ligowej szarówy?

To nie jest odskocznia bo dopiero od czterech meczów zacząłem grać regularnie. Zacząłem dopiero udowadniać w Jagiellonii, że należy mi się miejsce w składzie. Nieważne kiedy będzie reprezentacja, nie będę nad tym ubolewał. Cieszę się tym, że gram w niej i dla klubu.