Lavicka: Drużyny walczyły bardzo agresywnie

08.11.2019 (20:53) | Pawlak | fot. Mateusz Porzucek | skomentuj (4)
Vitezslav Lavicka: Dobra ocena za organizacje gry, strzeliliśmy bramkę, mieliśmy jeszcze dwie okazje na kolejne gole. Szacunek dla ŁKS. Bardzo dobrze grająca drużyna.


 

Skąd tyle agresji? Końcówka była przykra
Tak wielkie było zaangażowanie obu zespołów.To był ważny dla nas mecz. Gospodarze wiedzieli, jak ważny był to dla nich mecz. Zawodnicy wiedzieli o co walczą.

Aktorstwo?
Ja nie widziałem aktorstwa. Widziałem elektryczną końcówkę, kiedy zespoły walczyły z dwóch stron. W trakcie meczu były emocje, ale to oba zespoły chciały dzisiaj wygrać. Obie drużyny walczyły bardzo agresywnie dzisiaj.

Na niewiele pozwoliliście dziś ŁKS-owi, z czego to wynikało?
Organizacja gry i aktywność. ŁKS ma bardzo dobrych zawodników, gra szybkie kombinacje, mają indywidualistę typu Ramireza, musieliśmy zamykać przestrzeń przed naszym polem karnym, ale daliśmy radę. To nam się udało, dzięki ciężkiej pracy całego zespołu. W początku mieliśmy dwie dobre okazje gdzie mogliśmy strzelić bramkę.

Seria Śląska trwa: 3 mecze, 3 zwycięstwa. Szkoda trenerowi, że przerwa na reprezentację?
Wcześniej mówili, że nasza seria bez wygranej trwa. Teraz jesteśmy wszyscy zadowoleni, że mamy serie trzech zwycięstw, dwie u siebie a dzisiaj tutaj, na gorącej murawie w Łodzi. Szkoda, że będzie przerwa, ale po 15 kolejce zawodnicy czują brak energii fizycznej i mentalnej. Każdy zespół potrzebuje odpoczynku.

Strzał Exposito, co trener pomyślał? Dalej czekamy, aż Erik będzie miał tą "stabilną formę"- jak to trener mówi.
Erik potrzebuje większej konsekwentności.

Według nas gra w drugiej połowie wyglądała gorzej, organizacja gry wyglądała gorzej. Dość często zdarzało nam się w tym sezonie tracić bramki w końcówce i mieliśmy obawy, że tak może być dzisiaj. Z czego to wynika, że te końcówki wyglądały tak gorzej piłkarsko i dosyć nerwowo.
Było nerwowo, wynikało to z tego, że zespół gości grał lepiej w drugiej połowie. Mieliśmy w drugiej połowie mieliśmy trochę więcej roboty z tyłu. Wiele razy brakowało nam gry na "0", dziś nam się to udało i jestem z tego zadowolony. Za mało okazji dla gospodarzy. Ja jestem zadowolony z dzisiejszych trzech punktów oraz, że mamy dziś czyste konto.

KOMENTARZE
~kibicka(2019-11-09 11:12:16)
@marekot Popieram, nie jest idealny, musi jeszcze dużo trenować, ale widać, że trenuje, zaczął słuchać trenera, więcej daje z siebie, ciężej pracuje na treningach, realizuje strategię obraną na mecz. Co warto zauważyć, zaczął się dobrze ustawiać na dobitki i zamknięcia podań, gdyby Sobociński nie strzelił samobója, to Exposito był idealnie ustawiony na zamknięcie akcji i strzelenie gola, przy zmarnowanej 100, po prostu za bardzo chciał, mógł nie strzelać z pierwszej, ale przyjąć i dopiero strzelić, cóż łatwo się mówi. Spokojnie, to pierwszy sezon być może, gdy zaczniemy grać w górnej 8 o coś, a nie o utrzymanie, zawodnicy popracują ze sobą z trenerem, scementuje się skład, wytrenują schematy, wykreuje się styl Śląska (szybkie boki, mocna defensywa, kreatywny środek i mam nadzieję wartościowi napastnicy) i w następnym sezonie Śląsk już nie będzie postrzegany przez nikogo, jako leszcz do zdobywania punktów, na przełamanie. Budowanie drużyny trwa lata, nie miesiące, więc chłopaki odrobinę poluzujcie gumki w slipach i do będzie ok.
~marekot(2019-11-09 08:52:11)
Wszyscy krytykują Expasito, a Ja uważam, że Śląsk długo nie miał takiego zawodnika z przodu. Czasami walczy z dwoma czy trzema zawodnikami na raz i w większości pojedynków nie daje Sobie zabrać piłki. Owszem. Nie strzelił 200% sytuacji w meczu z ŁKS-em, ale pokażcie mi napastnika, który strzela wszystko. Ile ten zawodnik miał takich sytuacji w ostatnich meczach? Jedną? Właśnie wspomnianą przeze Mnie. Zwróćcie uwagę, że On bardzo często jest około środka boiska, ponieważ w Śląsku bardzo często funkcjonuje tzw."laga" w przód i tylko Erik tam walczy, z całkiem niezłym skutkiem. Nie bronię to w 100% oczywiście, ale uważam że tak wyszkolonego technicznie piłkarza z przodu w Śląsku dawno nie było. Po za tym jednak ma strzelonych najwięcej bramek w Śląsku na te chwilę ( Pich ma tyle samo ), więc niech gra, bo lepszego w tym momencie, nawet przy założeniu kupna kogoś nowego, niestety nie będzie. Go Erik!
~FCB.WKS(2019-11-09 08:31:57)
Gratulacje pytanie trenerze, oraz całej drużynie. Na wyjeździe 3 punkty super!!!
Szkoda, że nie strzelcie 2 żeby nie było niedomówień. Ale brawo.
Poza tym jakby obrońca nie wciąga jej do swojej bramki Exposito by to zrobił.
~Leszek(2019-11-08 23:30:41)
Ecaspitis to pomyłka,,
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane