Chłodnym okiem: Filmowe skojarzenia

10.11.2009 (13:22) | Adam Osiński | skomentuj (0)
Z meczem Wisła – Legia było jak z filmem Aleksander Olivera Stone’a. Machina reklamowa poszła zawczasu w ruch i wszyscy spodziewali się wielkiego widowiska i wyjątkowych doznań estetycznych. Niestety, wartość rynkowa piłkarzy i nazwiska trenerów oraz budżet filmu i marka reżysera nie przełożyły się na sukces. Była kinowa porażka roku, była i klapa na Stadionie Ludowym w Sosnowcu.


 

W Gdańsku przed polem karnym Korony sytuacja analogiczna do tej, jaka miała miejsce na dworcu kolejowym w Łodzi w dziele Kieślowskiego Przypadek. Od tego, czy bohater zdąży na pociąg czy też nie, zależą jego dalsze losy a nawet życie. W meczu ligowym jedna decyzja sędziego wpływa na wynik spotkania. Arbiter zagwizdać mógł w jedną bądź drugą stronę. Odgwizdał faul zawodnika z Kielc. I po uderzeniu z rzutu wolnego padł gol. Co by było, gdyby...

O aktorstwie Denzela Washingtona mówić można w samych superlatywach. Czarnoskóry gwiazdor w Huraganie wcielił się w postać tytułowego boksera. Siła fizyczna Mouhamadou Traore, na którego w Lubinie też nie psioczą, również budzi respekt u ligowych defensorów. Póki co Traore przetacza się przez polskie boiska właśnie niczym huragan i kto wie, czy nie powalczy o koronę króla strzelców. We Wrocławiu szkód na szczęście nie narobił.

Pogubił się właściciel Czarnych Koszul Józef Wojciechowski. W efekcie piłkarze Polonii znaleźli się na Zagubionej autostradzie prowadzącej do... No właśnie, dokąd? U Lyncha czas się zapętlił i początek filmu stał się jego końcem. Jeśli warszawianie nie wezmą się w garść, to wkrótce też znajdą się w punkcie, z którego startował ich przełożony. Czyli klasę niżej.

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane