Chłodnym okiem: Cztery miesiące później...

07.12.2009 (17:19) | Adam Osiński | skomentuj (0)
Rozpoczęliśmy rundę rewanżową. Choć zestaw par był taki sam jak podczas sierpniowej inauguracji sezonu, to przebieg i rozstrzygnięcia większości pojedynków w niczym nie przypominały tego, czego świadkami byliśmy cztery miesiące temu. I nie można tego usprawiedliwiać jedynie faktem, że gospodarze z gośćmi zamienili się rolami. Raczej się okazało, że jest to wystarczająco długi czas, by forma i(lub) cele kilku ekip uległy drastycznej zmianie.


 

W Kielcach Czarne Koszule trenera Grembockiego zostały rozbite 0:4, a proces destrukcji zespołu z Konwiktorskiej kontynuował Duszan Radolsky. Wraz z nadejściem Jose Bakero w Polonię wstąpiły nowe siły (i chęci), więc za wynik rewanżowego spotkania ze złocisto-krwistymi w Warszawie wstydzić się nie muszą. Zresztą niewiele brakowało, by cieszono się tam ze skromnego, ale jednak odwetu. Podobnie mogą myśleć w Lubinie. Na Łazienkowskiej Miedziowi zebrali baty, ale w międzyczasie pogoniono Andrzeja Lesiaka i zatrudniono, choć wtedy jeszcze nikt o tym nie wiedział, samego selekcjonera kadry. Teraz w Zagłębiu z optymizmem mogą oceniać swoje szanse na utrzymanie - pożar został w porę ugaszony. I jeśli Smudę nie zastąpi kolejny trener-nieudacznik, to nic nie powinno już go wzniecić.

O odrodzeniu Cracovii przekonali się, niestety, piłkarze Śląska. Przed sierpniową inauguracją wszyscy mieli świeżo w pamięci okoliczności, w jakich Pasy zostały przywrócone do Ekstraklasy. Jakby na potwierdzenie piłkarskiej słabości podopieczni Artura Płatka przegrali we Wrocławiu i skompromitowali się tydzień później z Lechią. I co? I wystarczyło postawić na trenerską osobowość, która stała się także magnesem dla dwóch klasowych kopaczy. Z kolei dla Śląska zwycięstwo nad Pasami było tylko miłym przeciętnego początkiem. Odkrywanie kolejnych ciekawostek zostawiam już zainteresowanym i dociekliwym czytelnikom.

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane