Chłodnym okiem: Trener z długim stażem

15.12.2009 (17:38) | Adam Osiński | skomentuj (8)
No i nadszedł ten mało przyjemny czas. Pora zapaść w zimowy sen - Ekstraklasa wznowi rozgrywki dopiero za dwa i pół miesiąca. Nawiasem pisząc, to i tak sporo krócej niż bywało. Ale piłki z głowy nikt w tym okresie nie wyrzuci. Rozpoczyna się czas podsumowań, osądów, plotek (transferowych), wreszcie sparingów i gorączkowego wyczekiwania na wiosenną inaugurację. Szkoleniowcy popracują z podopiecznymi nad przygotowaniem fizycznym, obmyślą nowe rozwiązania taktyczne, dokonają korekt w składach. Spróbują poprawić to, co złe i udoskonalić, co dobre. Wszystko po to, by zrealizować cele postawione przez działaczy.


 

Parę dni temu odbyła się w Warszawie kursokonferencja trenerów PZPN. Jej gościem był Anglik Howard Wilkinson, który miał wyrazić zdziwienie krótkim czasem pracy trenerów w polskich klubach. Na Wyspach menedżerowie dostają średnio półtora roku na zaprezentowanie możliwości, nad Wisłą czas ten jest w przybliżeniu trzykrotnie krótszy. Nie dotyczy to jednak wszystkich. Ryszard Tarasiewicz zajmuje się wrocławskim Śląskiem już piąty sezon (z roczną przerwą na epizod w Białymstoku). W tym czasie wydźwignął klub z trzecioligowej zapaści i wywindował go na szóste miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej, dokładając wisienkę w postaci Pucharu Ekstraklasy. W nagrodę przez część fanów WKS-u jest krytykowany za słabą grę jedenastki z Oporowskiej.

A czy Śląsk zawodzi? Zespół traci raptem trzy punkty do zajmującej szóstą lokatę Lechii Gdańsk. Rok temu będąc na tej pozycji zielono-biało-czerwoni zyskali miano rewelacji rozgrywek. Biorąc pod uwagę miejsce w tabeli regres jest, lecz niewielki. Ze stylem odrobinę gorzej, ale pamiętajmy, że krawiec kraje jak mu materiału staje. A Tarasiewicz borykając się z kontuzjami kluczowych graczy i brakiem funduszy na wzmocnienia robi swoje i nie narzeka. Za to w sobotę zdradził, że byłoby mu miło dowodzić Śląskiem po przeprowadzce na nowy stadion. I chyba byłoby dobrze, gdyby ten trener takiego uczucia doświadczył.

KOMENTARZE
~wps(2009-12-17 00:07:33)
Taraś ma wszystko żeby zostać naszym SAF. Popełnia błędy bo sam jeszcze się uczy i Śląsk się rozwija tak jak i on się rozwija. Mamy czas na sukcesy.Z piłkarskiego i organizacyjnego piekła zostaliśmy ligowym średniakiem... a za jakiś czas będziemy się cieszyć nie tylko z mistrzostwa ale i najlepiej zorganizowanego klubu w Polsce :]
~zizu(2009-12-16 10:54:13)
Trener wie najlepiej co należy poprawić by móc grać w europejskich pucharach.Szybkość dynamika i przede wszystkim TECHNIKA to aspekty w które trzeba cały czas udoskonalać.. nie ma co wyciągać pochopnych wniosków po tej rundzie trzeba wierzyć że w rundzie wiosennej śląsk będzie prezentował lepszy poziom.
~krzych(2009-12-16 10:45:23)
Taraś to bardzo sympatyczny Gość, ale za miniony rok
(z wiosenną rundą łącznie) należy się minus. I te nieudane eksperymenty ze składem! Ale idzie nowy rok, więc na pewno będzie lepiej. Najlepsze życzenia świąteczne dla całej RODZINY WKS ŚLĄSK!!!!!!!!!!
tomashi(2009-12-15 22:40:41)
przeciez siano na transfery bylo...
~michallll(2009-12-15 22:30:58)
Wszyscy oczywiście wiedzą, że Taraś jest bardzo dobry trenerem, ale mamy mu na każdym kroku dziękować, że wyprowadził Śląsk z III ligi? No proszę was, apetyty rosną w miarę jedzenie i nas kibiców nie zadowala bycie ligowym średniakiem, ale chcemy walczyć o najwyższe cene jak Poznań, Warszawa czy Kraków. A jak nie krytykować jeżeli zespół zdobywa w sumie na wyjazdach chyba 3pkt w czasie rundy? To wynik godny spadkowiczów, a nie klubu, który chce walczyć o europejskie puchary, bo przecież taki był zamiar przed sezonem.
~mlodyy(2009-12-15 19:48:41)
krytykować można zawsze, ale tylko konstruktywnie! nie mówmy "graja źle" powiedzmy co powinni robić żeby grali lepiej...
Fjodor(2009-12-15 19:41:12)
Dokładnie tak! brakowało mi, żeby ktoś to w końcu powiedział, a nie kilka słabszych meczy i już wszyscy psioczą.
~szary(2009-12-15 18:45:07)
co racja to racja, zobaczymy jak przepracujemy ten okres przygotowawczy, uwierzmy w RT, bo warto, w koncu wyciagnal nas z dna!
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane