Chłodnym okiem: Sypanie popiołu

18.05.2010 (08:40) | Adam Osiński | skomentuj (6)
Czego mnie nauczył miniony już sezon? Tego, że walka trwa do końca i ferowanie przedwczesnych wyroków jest błędem. Po jesiennym meczu Lecha z Wisłą napisałem w tym miejscu, że mimo porażki z Kolejorzem układ sił nie zmieni się, mistrzem i tak będzie Biała Gwiazda. Takie myślenie było uzasadnione, tyle że uciekła gdzieś istotna kwestia – rozgrywki trwają prawie rok. A wówczas do ich zakończenia pozostawało niemal siedem miesięcy. W Poznaniu zbędna była nawet jakakolwiek rewolucja – sprzymierzeńcem Lecha był właśnie czas.


 

Głowy popiołem powinni posypać także ci, wokół których cała ta karuzela się kręci. Lista niepocieszonych jest sporo dłuższa niż krąg spełnionych. Z litości i troski, by „Chłodnym okiem” nie nabrało rozmiarów książki telefonicznej, większość zostanie pominięta. Ta przyjemność ominie Ryszarda Wieczorka, który w ciągu dwóch lat przyłożył rękę do degradacji trzech klubów.

Wśród tych, którzy powinni mieć sobie coś do zarzucenia, znaleźli się również ludzie związani ze Śląskiem – piłkarze, trenerzy, działacze. Nie chodzi jednak o to, by mieszać z błotem, wytykać błędy i żądać głów. Wszystko ma swój rewers i awers, obok negatywów są i pozytywy. Trzeba tylko umieć dostrzec i jedne i drugie. Jeśli w klubie z Oporowskiej posiądą taką umiejętność, będzie dobrze.

KOMENTARZE
~Budda(2010-05-18 21:18:39)
Gabik ja znam odp na Twoje pytanie...ZADNE niby bierzemy przyklad z zachodnich klubow ale w 2 lata nic sie nie zmienilo tym czasem Lech po dwoch latach obserwacji dzialan innych klubow pracuje jak zaden w Polsce i to jest frustrujace skoro pytry moga czemu my nie??
RASTAman(2010-05-18 16:29:54)
Bruno Menzghi ktory prawie zostalby wzmocnieniem Slaska ma byc pierwszym transferem Skorzy w Legii a Cetnarski ktory byl juz po slowie z Ryskiem wzmocnil Lecha :)gratulujemy
~MM(2010-05-18 11:19:01)
Trudno patrzeć na sprawy chłodnym okiem. Dziś miało odbyć się spotkanie RN z Tarasiewiczem i podsumowanie sezonu, ale spotkanie nie odbędzie się (poranne wiadomości radia RAM). Więc pytam: czego trzeba, by ludziom związanym z klubem, aby przyśpieszyli naprawę Śląska? Męczy mnie to gadanie, że nie chcą wykonywać gwałtownych, nieprzemyślanych ruchów. Czyżby ta runda w zupełności ich uspokoiła i nie było czasu na zastanowienie się co po sezonie? Choć Mili i Vukowi zawdzięczamy utrzymanie, to ich gadanie że odejdą, gdy będą mieli dobre oferty, to nie tylko reklama i niechęć do klubu (kibiców!), ale i nieprofesjonalny sportowo szantaż. A i media podsycają konflikt na linii trener-zawodnicy-kibice, a zarząd pewnie premie sobie przyznał i odpoczywa. Kilka miesięcy temu mówiono, że ktoś obserwuje rynek czeski i słowacki - będzie coś z tego, czy znowu otrzymamy listę piłkarskich bogów na których nas nie stać? A co ze wspomnianymi transferami z Ameryki Płd. który miały się sfinalizować do końca maja?
Ostatnio słuchałem wywiadu z Waśniewskim - tak, tak, chcą budować, na pewno wnioski wyciągną ze słabego sezonu, czyli zwykła gadka o d*pie maryni. Indolencja, brak profesjonalizmu przeraża mnie w tym klubie. I tak jest lepiej niż kiedyś jeśli chodzi o organizację, marketing itp, ale to zdecydowanie za mało. I nie chodzi tylko o oczekiwania kibiców, ale o wymagania zarządu co do siebie, które powinny być zdecydowanie większe!Plotkuje się o tym, że Ulatowski mógłby sciągnąc Nowaka i Cetnarskiego i ja byłbym za tym. Do tego zaciąg południowoamerykański plus 2-3 uzupełnienia i rzeczywiście mogłoby być obiecująco... A mówią, na ostudzenie, że do końca okienka jeszcze 3 miechy...
~gaax(2010-05-18 10:23:01)
A tym czasem przegląd sportowy regularnie zdaje relację z Oporowskiej - http://www.sports.pl/Pilka-nozna/Slask-Wroclaw-Sebastian-Mila-i-Vuk-Sotirovic-kreca-nosami,artykul,76315,1,789.html
~Gabik(2010-05-18 10:18:12)
Po zakończonym sezonie nurtuje mnie jedno pytanie (na początek).
Jak zrząd rozwinął przez ostatni rok organizację klubu, szczególnie na dwóch poniższych polach?
- gdzie są nasi skauci?
- gdzie jest szkolenie młodzieży?

Ktoś wie, jakie Śląsk poczynił postępy w tych dziedzinach w ostatnim roku?
Lechia dziś gada z dużą agencją zawodniczą, Jaga już ściągnęła zawodników na testy.
No ja rozuiem, że u nas (podobno) dziś ma się wyjaśnić kwestia obsady trenera. No ale tak czy siak, kto by trenerem nie był - to rozumiem, że lista potencjalnych wzmocnień, z której będzie można wybirać już na niego czeka, tak?
dewoj(2010-05-18 09:23:30)
"Nie chodzi jednak o to, by mieszać z błotem, wytykać błędy i żądać głów."
no tak podziękujmy wszystkim(zawodnikom,trenerom,marketingowcom) i cieszmy się dalej grą Śląska! A na trybunach co 3min "Rysiu Tarasiewicz"!!
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane