Śląsk Wrocław: Leszczyński- Konczkowski, Bejger, Petkov, Janasik (Matsenko 88')- Olsen (Rzuchowski 68'), Pokorny - Samiec-Talar (Borys 76'), Schwarz, Żukowski - Exposito

Jagiellonia Białystok: Alomerović -Sacek, Matysik, Dieguez, Wdowik - Nene, Romanczuk - Naranjo (Łaski 83'), Kubicki (Pululu 68'), Marczuk (Lewicki 68') - Imaz

Śląsk Wrocław: Trelowski, Paluszek, Lewkot, Szwedzik, Zylla, Ince
Jagiellonia Białystok: Ambramowicz, Stojinović, Kupisz, Olszewski, Toporkiewicz, Skrzypczak,

Sędzia: Paweł Malec

Aura: zachmurzenie

Widzów: 19 297

Koniec meczu. Śląsk liderem. WKS wygrywa z Jagiellonią 2:1 przy prawie 20. tysięcznej frekwencji. Dublet Exposito daje Wojskowym czwarte zwycięstwo z rzędu.

90+6 min. - Śląsk wybija piłkę, a Exposito rusza z kontratakiem. WKS jest bardzo blisko zwycięstwa i trzech punktów.

90+5 min. - Złe dośrodkowanie Lewickiego i Leszczyński wznawia od bramki.

90+4 min. - Łaski ukarany żółtą kartką.

90+4 min. - WKS na razie dobrze się broni i nie daje miejsca na to, aby skonstruować jakiś atak.

90+4 min. - Atmosfera we Wrocławiu buzuje i jest na zdecydowanie najwyższym poziomie.

90+3 min. - Jagiellonia zamyka Śląska na własnej połowie i atakuje.

90+2 min. - Peter Pokorny upomniany żółtą kartką.

90+1 min. - Na boisku panuje duże zamieszanie, można zaobserwować duża ilość przewinień i ostrej gry z obu stron.

Sędzia Malec dolicza do regulaminowego czasu gry siedem minut.

88 min. - Boisko opuszcza Patryk Janasik, a na jego miejscu zameldował się Yegor Matsenko.

87 min. - Dieguez obejrzał żółty kartonik za przepychanki w polu karnym WKS-u. W Śląsku kartką koloru żółtego napomniany także Exposito.

86 min. - Zamieszanie w polu karnym Śląska po rzucie rożnym dla Jagiellonii. Przepychanki zakończą się najpewniej żółtymi kartkami.

85 min. - Rzut rożny został źle wykonany przez gości, ale mimo to piłkarze z Białegostoku utrzymują się w posiadaniu futbolówki.

84 min. - Nene uderza w mur, będzie rzut rożny dla Dumy Podlasia.

84 min. - Rzut wolny dla Jagiellonii bardzo blisko od pola karnego Śląska.

83 min. - Na boisku melduje się Wojciech Łaski za Naranjo.

82 min. - Exposito pewnie umieszcza piłkę w siatce. 2:1 dla WKS-u.

80 min. - Exposito dopadł do piłki w polu karnym Jagiellonii po zamieszaniu, wziął na zamach piłkarza Dumy Podlasia i mamy jedenastkę dla WKS-u.

77 min. - Zamieszanie w polu karnym Jagiellonii zakończyło się kontratakiem gości. Do prostopadłego podania wyszedł Imaz, minął wychodzącego wysoko Leszczyńskiego i Janasik wybił piłkę z linii brakowej. Okazało się i tak na końcu, że napastnik Jagi był na spalonym.

75 min. - Na boisku za Piotra Samca-Talara zameldował się Karol Borys, który od razu został gorąco przywitany przez wrocławską publikę.

75 min. - Śląsk często atakuje lewą stroną, gdzie z rajdami rusza Mateusz Żukowski, bardzo szybki jest były zawodnik Lechii i łatwo odjeżdża rywalom.

68 min. - Patrick Olsen opuszcza boisko, na jego miejscu pojawi się Michał Rzuchowski. Z kolei w Jagiellonii także doszło do korekt. Na placu gry zameldowali się Jakub Lewicki oraz Afimico Pululu, zmienili oni Jarosława Kubickiego i Dominika Marczuka.

67 min. - Naranjo uderzył w Leszczyńskiego. Rafał miał problemy ze złapaniem piłki, ale koniec końców zagrożenie pod bramką WKS-u zostało załagodzone.

65 min. - Alomerović wybija piłkę z własnego pola karnego. WKS wznawia z autu.

64 min. - Żukowski mocno uderza, ale blokują piłkarze Jagi, będzie rzut rożny dla WKS-u.

63 min. - Romanczuk ukarany żółtą kartką za zatrzymanie kontrataku WKS-u faulem.

61 min. - Wdowik pewnie wykorzystuje jedenastkę. Jaga prowadzi. Leszczyński rzucił się w swoje lewo, a Wdowik uderzył w prawo. 1:1.

61 min. - Sędzia Malec podbiegł do VAR-u i zadecydował, że będzie rzut karny dla Jagielloni.

58 min. - Sędzia Malec weryfikuje teraz, czy w polu karnym Śląska faulowany był Jesus Imaz. VAR sprawdza tą sytuację.

Śląsk obecnie jest na pierwszym miejscu w ligowej tabeli z 13. punktami.

54 min. - Źle Jagiellonia wykonała rzut wolny na połowie WKS-u i Leszczyński wznawia od bramki.

52 min. - Schwarz dośrodkowywał z rzutu wolnego do Exposito. Hiszpan nie trafił w piłkę głową i interweniować i tak musiał Alomerović. WKS stwarza zagrożenie pod bramką Jagi.

51 min. - Jesus Imaz dryblował w polu karnym Śląska, koniec końców uderzył, ale mocno i nad bramką Rafała Leszczyńskiego.

48 min. - Gol dla Śląska. Exposito w sytuacji sam na sam się nie myli, WKS prowadzi z Jagiellonią 1:0. Kapitan Śląska dostał podanie prostopadłe od Samca-Talara i po krótkim prowadzeniu piłki umieścił ją w siatce.

Rozpoczynamy drugą część meczu, bez zmian w obydwu zespołach.

Piłkarze już na boisku, Jaga zaczyna.

Koniec pierwszej, mało dynamicznej połowy. Oglądamy we Wrocławiu piłkarskie szachy i czekamy aż to starcie nam się rozkręci.

Do regulaminowego czasu gry sędzia Malec dolicza minimum minutę.

43 min. - Rzut wolny dla Jagiellonii nieopodal ławki tenera Jacka Magiery. Doszło do dośrodkowania, piłkę zgarnął Marczuk, oddał strzał, ale uderzył wysoko nad bramką.

Samiec-Talar i Żukowski zamienili się stronami. Zobaczymy, jak to zadziała na Śląsk Wrocław.

40 min. - Piekielnie mocne uderzenie Nene z okolic pola karnego WKS-u, ale obronił ten strzał Rafał Leszczyński.

39 min. - Jagiellonia ma teraz serię rzutów rożnych. Tym razem piłkę poza linię końcową wybijał Janasik.

37 min. - Schwarz próbował zaskoczyć Alomarovicia uderzeniem z niemal połowy boiska, bowiem bramkarz Jagi był mocno wychylony do przodu. Czech nie trafił nawet w bramkę i postraszył tym strzałem tylko bramkarza z Białegostoku.

35 min. - Exposito uderza z dystansu sprzed pola karnego Jagiellonii, ale niecelnie.

32 min. - Exposito ruszył z akcją w bocznym sektorze, dograł do środka po udanym dryblingu, ale nikogo tam nie było.

27 min. - Jesus Imaz ukarany żółtą kartką za dyskutowanie z sędzią Malcem.

26 min. - Żółtą kartą napomniany Mateusz Żukowski za atak tak zwaną "nakładką".

25 min. - Pokorny zakończył akcję Śląska niedokładnym przerzutem. WKS dziś nie potrafi zaatakować Jagiellonii, która także nie stwarza zbyt dużego zagrożenia pod bramką Leszczyńskiego. Trzeba to spotkania nazwać piłkarskimi szachami.

21 min. - Samiec-Talar próbował wejść w pole karne Jagi dryblingiem, ale zatrzymali go defensorzy z Białegostoku.

20 min. - Piłkę w polu karnym Śląska po dośrodkowaniu z lewej strony boiska zgarnął Marczuk, chciał uderzyć na bramkę, ale w ostatniej chwili zablokował go Janasik.

17 min. - Dobra akcja Żukowskiego. Były zawodnik Lechii Gdańsk minął jednego z rywali w polu karnym i oddał uderzenie, ale obronił Alomerović, bo skrzydłowy strzelił zbyt lekko.

14 min. - Ekipa Jacka Magiery nieustannie decyduje się na grę długich piłek do Exposito, który na razie nie potrafi poradzić sobie z rywalami.

13 min. - Efektownym szczupakiem piłkę z pola karnego WKS-u wybił Aleks Petkov. Wrocławianie nie potrafią skonstruować poprawnej akcji i widać w ich grze zdekoncentrowanie.

11 min. - Kolejny raz Exposito po oderwaniu się od rywali zagrał do Żukowskiego, ale ten źle przyjął futbolówkę i stracił jej posiadanie.

9 min. - Na razie WKS wydaje się być zdominowany przez gości. Mało jest akcji WKS, a piłka znajduje się głównie na połowie Wojskowych.

8 min. - Patrick Olsen ukarany żółta kartka za faul na piłkarzu Jagiellonii.

5 min. - Śląsk kasuje akcje Jagi w środkowej strefie poprzez zgranie głową Olsena do Leszczyńskiego. Bramkarz już gra długą piłkę na połowę gości, co w tym meczu zdarza się dość często.

2 min. - Śląsk rusza z atakiem. Exposito zrobił sobie miejsce udanym dryblingiem na prawej stronie boiska, dograł do Żukowskiego, który uderzył prosto do koszyczka Zlatana Alomerovicia.

1 min. - Pierwsza akcja Jagiellonii zakończona podaniem wprost do rąk Rafała Leszczyńskiego.

Mamy gwizdek i zaczynamy.

Śląsk rozpoczyna pierwszą połowę, zaczynamy ten mecz o lidera.

Pora na minutę ciszy spowodowaną śmiercią Antoniego Jawnego.

Teraz odbywa się tradycyjne losowanie, w którym biorą udział kapitanowie obydwu drużyn.

Piłkarze już wychodzą na boisko.

Jeśli WKS dziś wygra, to wespnie się na sam czub tabeli ekstraklasy. Drużyna Jacka Magiery będzie miała na swoim koncie 13 punktów i przeskoczy Jagę oraz Legię. Oczywiście Legioniści jeszcze będą rozgrywać swój mecz i wszystko może się zmienić.

Dziś Śląsk z Jagiellonią zmierzy się po raz 48. Pierwsze spotkanie pomiędzy WKS-em a Dumą Podlasia odbyło się w 1987 rok, wrocławianie wygrali wtedy 2:1 we Wrocławiu.

W składzie Śląska doszło do dwóch zmian. Pierwszą jedenastkę opuścili Nahuel Leiva oraz Michal Rzuchowski. Zastąpili ich Piotr Samiec-Talar oraz Patrick Olsen.

Autor relacji: Kacper Cyndecki