Śląsk Wrocław: Leszczyński – Matsenko (90. Paluszek), Bejger Petkov, Konczkowski, Pokorny (85. Łukasik), Olsen, Schwarz, Nahuel Leiva (85. Samiec-Talar), Ince (63. Żukowski), Exposito

Piast Gliwice: Plach – Pyrka, Mosór, Huk, Katranis, Tomasiewicz, Hateley (55. Holubek), Ameyaw, Chrapek (79. Kądzior), Krykun (55. Szczepański), Kirejczyk (46. Felix)

Śląsk Wrocław: Trelowski, Paluszek, Borthwick-Jackson, Zohore, Borys, Żukowski, Łukasik, Samiec-Talar, Zylla
Piast Gliwice: Szymański, Munoz, Felix, Kądzior, Holubek, Karbowy, Mokwa, Bykowski, Szczepański

Sędzia: Bartosz Frankowski

Aura:

Widzów: 17902

Koniec meczu!

90+7 min. - Rzut wolny dla Piasta.

90+5 min. - Exposito strzela z 11 metrów w poprzeczkę!

90+4 min. - Rzut karny dla Śląska! Huk łapał Exposito za bark!

90+2 min. - Kontra Śląska, Exposito pudłuje! Po chwili bomba Żukowskiego z dystansu, broni Plach, piłka zostaje w boisku, odegranie do Exposito, który nawinął dwóch rywali i w doskonałej sytuacji przestrzelił, uderzając prawą nogą!

90+1 min. - Żukowski wbiegł w pole karne, ale zachował się samolubnie i uderzał fatalnie z ostrego kąta.

5 minut doliczonych.

90 min. - Korner dla Śląska.

89 min. - Paluszek zmienia Matsenkę.

88 min. - Holubek uderza lewą nogą z powietrza, ale w środek bramki.

87 min. - Śląsk broni Częstochowy. Konczkowski wybija na rzut rożny.

86 min. - Rajd Żukowskiego, oddalił grę od połowy Śląska.

85 min. - Schodzą Pokorny i Nahuel, wchodzą Samiec-Talar i Łukasik.

84 min. - Mosór walczył w powietrzu, główkował nad bramką.

83 min. - Korner dla Piasta.

81 min. - Leszczyński piąstkuje po kornerze Kądziora. Po chwili kontra Śląska, strzał z powietrza Exposito i świetna parada Placha!

80 min. - Żukowski w starciu z Ameyawem wybija piłkę na rzut rożny.

79 min. - Kądzior zmienia Chrapka.

78 min. - Dalekie podanie do Katranisa, piłka opuszcza murawę.

77 min. - Ameyaw strzela celnie z dystansu, łapie to spokojnie Leszczyński.

76 min. - Katranis centuje, Felix główkuje daleko obok bramki. Ale goście potrafili stworzyć sobie sytuację.

74 min. - Piast gra ze Śląskiem w dziadka. potem Szczepański strzela z dystansu. Niecelnie.

72 min. - Zachowawczo gra Śląsk w drugiej połowie, Piast rozgrywa piłkę, na szczęście nie tworzy dogodnych okazji.

70 min. - Leszczyński zwlekał z wybiciem piłki i dostał kartkę za grę na czas. Dziwna sytuacja, do końca 20 minut, gramy w przewadze...

69 min. - Matsenko chciał uderzać w polu karnym, ale został wyprzedzony. Po chwili kontra Piasta, Szczepański uderza z ostrego kąta obok bramki.

68 min. - Exposito odgrywa do Żukowskiego, który wbiega w pole karne, lecz został zablokowany. Nahuel wywalczył po chwili rzut rożny.

67 min. - Zły, za wysoki strzał Tomasiewicza z dystansu.

66 min. - Po wrzutce strzelał głową obok bramki Mosór. Śląsk pozwala gościom na zbyt dużo.

65 min. - Kolejny rzut wolny dla Piasta.

63 min. - Żukowski zmienia Incego.

62 min. - Bejger gra długą piłkę na Exposito, który dobrze się zachował i wywalczył rzut rożny.

60 min. - Pokorny fauluje. Wrzutka z wolnego Szczepańskiego, ale radzą sobie w obronie Ince i Exposito.

59 min. - Rajd Exposito przy linii bocznej, zakończony faulem w ataku.

57 min. - Ameyaw wzięty w kleszcze przed polem karnym przez Petkova i Matsenkę. Bez faulu.

56 min. - Chrapek miał dużo miejsca, ale fatalnie dośrodkował. Krykun i Hateley schodzą z boiska, wchodzą Szczepański i Holubek.

55 min. - Schwarz wyłożył piłkę przed polem karnym Matsence, ten nawinął jeszcze rywala, ale jego strzał został zablokowany.

53 min. - Hateley znów wrzuca piłkę w pole karne z rzutu wolnego, ale tam dobrze interweniują Pokorny do spółki z Petkovem.

51 min. - Leszczyński wyłapuje wrzutkę Hateleya z wolnego.

50 min. - Pokorny wybił piłkę.

49 min. - Krykun minął Matsenkę, nabił Petkova, będzie korner dla gości.

47 min. - Śląsk zamknął teraz Piasta w okolicach pola karnego gości, ale nie wypracował sobie okazji do oddania strzału.

46 min. - Konczkowski fauluje rywala przy linii środkowej.

- W przerwie zmiana u gości: Jorge Felix zmienia Kirejczyka.

Mało działo się w tym meczu aż do końcowych minut pierwszej połowy, kiedy to WKS wyszedł na prowadzenie po pięknym golu Nahuela, a Pyrka wyleciał z boiska.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy.

45 min. - Co za rajd Matsenki przy linii! Po chwili efektem faul Pyrki i druga żółta kartka dla tego zawodnika. Piast będzie grał w dziesiątkę!

42 min. - Kartka dla Pyrki za faul na Matsence.

Pociągnął z piłką Nahuel, odegrał na środek do Exposito, który z pierwszej piłki odegrał Mathiasowi, a ten fantastycznym strzałem sprzed pola karnego pokonał Placha.

41 min. - GOOOOOLL!!!! Nahuel!

39 min. - Wrzutka w pole karne Śląska, ale nikt nie dopadł do piłki. Po chwili Katranis dryblował w polu karnym, odegrał do Chrapka, ale tam było gęsto i zawodnik Piasta nie miał miejsca na oddanie strzału.

37 min. - WKS w tej fazie się broni.

34 min. - Chrapek przegrał pojedynek z Petkovem. Świetnie Bułgar.

33 min. - Ince lobuje Placha z ostrego kąta, ale nieskutecznie. Wcześniej Turek i tak był na spalonym.

32 min. - Konczkowski dośrodkowuje, ale nabił tylko Katranisa, nie ma mowy o ręce w polu karnym.

31 min. - Strata Incego, sędzia nie dopatrzył się faulu na Turku.

29 min. - Olsen zagrał do przodu do Incego, ale Katranis dobrze zastawiał piłkę i Turek nie miał szans na jej przejęcie.

28 min. - Centra Katranisa, piłkę trącił Mosór, ale wyszła poza pole gry dwa metry od bramki.

27 min. - Ince fauluje Ameyawa. Będzie wrzutka z rzutu wolnego.

25 min. - Pokorny przegrał pojedynek fizyczny, ale Ameywaw na lewej stronie wyszedł z piłką na aut.

22 min. - Schwarz krótko podaje przed pole karne do Incego, ale ten traci piłkę. Na razie kiepski mecz Turka.

21 min. - Exposito ustawiony bardzo głęboko, dostaje piłkę i zagrywa w pole karne, ale nie wiadomo do kogo.

19 min. - Exposito faulowany na środku boiska. Śląsk cierpliwie buduje akcję.

17 min. - Chrapek w pole karne do Krykuna, który został zblokowany przez Petkova.

15 min. - Strzał Konczkowskiego lewą nogą przypominał raczej lekkie podanie do bramkarza.

14 min. - Zła wrzutka Pyrki spod linii końcowej. Od bramki Leszczyński. Potem błąd Konczkowskiego, WKS odzyskał piłkę, ale Olsen i Pokorny ślamazarnie rozgrywali piłkę i nici z kontry.

13 min. - Teraz gra toczy się na połowie Śląska.

12 min. - Niecelne podanie Hateleya na prawo do Krykuna. Od autu Śląsk.

10 min. - Prostopadłe podanie w pole karne do Incego, ale Turek był dobrze pilnowany, odegrał do Konczkowskiego, który zwlekał z dośrodkowaniem, podał do Olsen, ale jego wrzutka była zbyt mocna.

7 min. - WKS znów buduje od tyłu, ale na razie nie ma skutecznego pomysłu, by przenieść grę pod pole karne gości.

6 min. - Kolejna akcja Piasta, piłka zagrana do Chrapka, który padł w polu karnym, ale sędzia nie dopatrzył się faulu Olsena.

5 min. - Ameyaw groźnie strzelał z ostrego kąta.

4 min. - Ładna kiwka Exposito, zagrał do Incego, ale Turek źle mu odegrał.

3 min. - WKS buduje spokojnie akcję od tyłu.

2 min. - Naciskany Nahuel wycofał piłkę do Leszczyńskiego, a ten wybił ją w trybuny.

1 min. - Zaczęli. Faulowany Nahuel w środku pola.

W wyjściowym składzie wybiegnie także Burak Ince, który dał świetną zmianę z Puszczą.

W Śląsku pod nieobecność niedysponowanego Janasika od pierwszej minuty wystąpi Jehor Matsenko.

Lider tabeli Śląsk (16 pkt) podejmie Piasta, który zajmuje pozycję 12 (9 pkt). Gliwiczanie przegrali jednak tylko jeden mecz, aż 6 zremisowali.

Autor relacji: Adam Osiński