Śląsk Wrocław
2 (1)
Samiec-Talar 30, Klimala 55
Chrobry Głogów
3 (1)
Bartlewicz 5, Wolsztyński 65, 82
Koniec meczu
Mecz towarzyski
17.11.2023 (11:15)
Strona odświeża się automatycznie co 60 sekund!

Śląsk Wrocław: Trelowski (63 Śliczniak), Konczkowski (63 Miłosz Kurowski), Paluszek, Matsenko (46 Janasik), Wróblewski, Samiec-Talar (46 Szwedzik), Olsen (46 Nahuel), Rzuchowski, Żukowski (63 Zylla), Zohore, Klimala (63 Lutostański).

Trener: Jacek Magiera


Chrobry Głogów: Dybowski (60 Korolewicz) - Zarówny, Michalec (60 Stuglis), Estigarribia (46 Malczuk), Tupaj (60 Hanc), Plewka (60 Mucha), Mandrysz (46 Bogusz), Paz (60 Tabiś), Bartlewicz (27 Machaj), Biel (60 Ozimek), Wojtyra (60 Wolsztyński)

Trener: Piotr Plewnia


Ławka rezerwowych:
Śląsk Wrocław:
Chrobry Głogów:

Sędzia: Kornel Paszkiewicz

Aura: chłodno

Widzów: 30090+2 min. - Koniec meczu. Śląsk przegrywa w meczu kontrolnym z Chrobrym.

90+1 min. - Zohore próbuje strzelać w zamieszaniu w polu karnym, ale zablokowany strzał i odbitą piłkę łapie bramkarz.


Ostatnie sekundy goście w osłabieniu.

90 min. - Malczuk opuszcza boisko przy wsparciu sztabu medycznego. Uraz gracza Chrobrego uniemożliwia mu grę.

88 min. - Była szansa na wyrównanie, Zohore wbiega w pole karne, gdzie zderzył się z Malczukiem, niestety próbując strzelać gracz WKS-u kopnął rywala. Choć kibice liczyli może na rzut karny, to sędziowie zadecydowali o faulu na obrońcy.

85 min. - Korner dla wrocławian, Nahuel mocno kopnięta piłka przelatuje przez całe pole karne, zbyt mocno, by zamknął akcję któryś z kolegów.

82 min. - Prostopadłe podanie do aktywnego Wolsztyńskiego, ten staje oko w oko ze Śliczniakiem i nie zmarnował okazji. Chrobry prowadzi na Oporowskiej 3:2

78 min. - Zylla ładnie wypracował sobie nieco miejsca i uderzył z ponad 20 metrów, niewiele zabrakło, by piłka wpadła pod poprzeczkę.

76 min. - Szybka riposta gości. Prostopadłe podanie, Janasik próbuje wybić piłkę, ale ta po rykoszecie trafia do Wolsztyńskiego, który mocno uderza na bramkę w kierunku dalszego słupka, ale nie trafia w bramkę. Aż złapał się za głowę napastnik Chrobrego nie wierząc, że nie zdobył gola w tej akcji.

75 min. - Jedna z nielicznych akcji Śląska, Zohore próbuje uderzać, ale zablokowany.


Typowy mecz walki, niestety nie widać dużej przewagi Śląska

65 min. - Co tam się wydarzyło. Piękne prostopadłe podanie Machaja, do piłki startuje Wolsztyński w asyscie Kurowskiego , a z bramki wychodzi Śliczniak. Wszyscy się zderzają, a piłka wturlała się do bramki. Kto ją ostatni dotknął? Tego nie wiemy, za to wiemy na pewno, że mamy 2:2.

63 min. - Zmiany w Śląsku: Śliczniak, Miłosz Kurowski, Lutostański i Zylla, za Trelowskiego, Konczkowskiego, Klimalę i Żukowskiego.


Kapitanem Śląska teraz został Patryk Janasik.

63 min. - Zmiany w Śląsku: Śliczniak, Miłosz Kurowski, Lutostański i Zylla, za Trelowskiego, Konczkowskiego, Klimalę i Żukowskiego.

61 min. - Próba uderzenia z dystansu Janasika, który po raz kolejny zszedł do środka. Mocne uderzenie, zabrało celności.

60 min. - Siedem zmian w zespole gości.

59 min. - Zohore wyłuskał piłkę obrońcy, była szansa na groźną akcję, jednak gwizdek arbitra przerwał akcję. Uznał, że gracz WKS-u faulował.

55 min. - GOLLLLL Świetna akcja Szwedzika, który minął zwodem obrońcę, wbiegł w pole karne, zagrywa wzdłuż bramki, a tam w odpowiednim miejscu Klimala finalizuje akcję. Śląsk wychodzi na prowadzenie!

54 min. - Teraz okazja dla Śląska, podanie w pole karne do Klimali, ten szybko strzela, ale zablokowany.


Pierwsze minuty drugiej połowy to dominacja Śląska, który utrzymuje się przy piłce na połowie rywala, ale brakuje konkretu w postaci przedarcia się pod bramkę. Rywale dobrze zorganizowani nie pozostawiają luk.

47 min. - Żukowski uderza z dystansu, dobra okazja, ale celownik dzisiaj nie jest dobrze ustawiony.

46 min. - W zespole Chrobrego na bisku pojawili się Stuglis i Bogusz.

46 min. - Zmiany w przerwie w zespole Śląska: Janasik, Nahuel, Szwedzik za Matsenkę, Olsena i Samca-Talara.

46 min. - Ropoczynamy drugą połowę


W przerwie rozgrzewa się spora grupa zawodników Śląska, także prawdopodobnie nastąpi sporo zmian.


W kadrze Śląska na dzisiejszy mecz nie ma m.in. Bothwicka-Johnsona, który narzeka na drobny problem zdrowotny.

45 min. - Arbiter kończy pierwszą połowę. Śląsk - Chrobry 1:1.

44 min. - Trzyma się za nogę Samiec-Talar, na szczęście nie potrzeba pomocy medycznej.


Reprezentacja Polski U17 przegrała 0:4 z Argentyną i kończy udział w mistrzostwach, Karol Borys zatem będzie wkrótce do dyspozycji sztabu szkoleniowego WKS-u.

39 min. - Chrobry nie zamierza się tylko bronić, prostopadłe podanie do Tupaja, ale nie zdołał opanować piłki, która pada łupem Trelowskiego.

38 min. - Rzut rożny dla Śląska, z prawej strony dośrodkowuje Olsen, odchodząca piłka, seria strzałów Śląska, trwa oblężenie bramki Chrobrego, Matsenko zablokowany, Zohore trafia w ręke rywala, ale ułożona przy ciele nie ma mowy o karnym, jeszcze po chwili znów Zohore trafia w słupek. Co tu się działo, szkoda, że nie udało się posłać piłki do siatki.


korzystając z chwili przerwy po faulu asystent trenera Magiery zawołał Żukowskiego, by przekazać mu wskazówki.

33 min. - Ładna akcja Śląska piłka jak po sznurku wędrowała lewą stroną, Wróblewski do Żukowskiego, ten do Klimali, który oddaje piłkę do Zohore. Napastnik dosrodkowuje w kierunku nabiegającego Samca-Talara, który przewraca się przed bramką, ale sędzia ne dopatruje sę przewinienia na rzut karny.

30 min. - GOLLLL Piotr Samiec-Talar. Fenomenalny strzał zawodnika Śląska z półobrotu. Asysta Rzuchowskiego, który wypatrzył kolegę w polu karnym.

28 min. - Groźnie w polu karnym Śląska, zagranie piłki wzdłuż bramki, wrocławianie wybijają finalnie piłkę.

27 min. - Machaj zastępuje Bartlewicza

26 min. - Faul Klimali, mocna walka o piłkę, napastnik Śląska zderzył się z rywalem, a sędzia uznał, że przewinał gracz WKS-u.


Prawdopodobnie potrzebna będzie zmiana, gracz Chrobrego opuszcza boisko utykając.

25 min. - Strzelec gola Bartlewicz leży na murawie, doznał urazu w jednym ze starć, potrzebna pomoc medyczna.

24 min. - Szybka akcja Śląska, seria ładnych podań, ale zakończona złym podaniem Wróblewskiego w pole karne.

23 min. - Żukowski z lewej strony wbiega w pole karne, próbuje dośrodkować, ale... trudno skomentować to wykonanie. Było fatalne, piłka poza boiskiem.

21 min. - Znów grożna akcja prawą stroną Chrobrego, podanie na dobieg do Bartlewicza, ale Trelowski wybiega niemal na linię pola karnego i wybija piłkę.

20 min. - Żukowski przedziera się lewą stroną, obrońca wybija mu piłkę, tylko aut dla Śląska w okolicy narożnika boiska.

19 min. - Próba prostopadłego podania Matsenki, ale zbyt mocno, futbolówka pada łupem bramkarza Chrobrego.

19 min. - Konczkowski w pole karne do Klimali, ale napastnik w trudnej pozycji nie zdołał opanować piłki.

17 min. - Strzał rozpaczy Żukowskiego z 25 metrów, zła decyzja i takie samo złe wykonanie. Dybowski nawet się nie ruszył, piłka daleko od słupka.

15 min. - A tym razem spalony zawodnik Chrobrego, choć było bardzo groźnie po dośrodkowaniu i strzale piłka trafiła w słupek.

13 min. - Kolejny raz wrocławianie złapani na spalonym. Dobrze ustawia się defensywa Chrobrego.

12 min. - Znów aktywny Bartlewicz w polu karnym Śląska, ale Żukowski zdołał mu wybić piłkę spod nóg.

12 min. - Klimala z piłką przy nodze... i fatalnie ją traci oddając rywalowi.

10 min. - Chrobry bez kompleksów atakuje, dośrodkowanie z lewej strony, bez problemów wyłapuje Trelowski

9 min. - Podeszli teraz wyżej wrocławianie z pressingiem, ale goście ze spokojem przesunęli ciężar gry z prawej strony na lewą i wychodzą z kolejnym atakiem, ale na spalonym złapany Estigarribia.

8 min. - W końcu groźna akcja Śląska. Lewym skrzydłem popędził Żukowski, ściął do środka, wyłożył futbolówkę Samcowi-Talarowi, ten technicznie uderza z 20 metrów i Dybowski z najwyższym trudem broni strzał.

7 min. - Pierwszy strzał Śląska, próba Klimali, ale zbyt lekko i mało precyzyjnie.


Bramka rozpoczęła się od straty Klimali pod polem karnym rywala, goście świetnie wykorzystali okazję do szybkiej kontry.

5 min. - Dynamiczna indywidualna akcja Bartlewicza, który popędził prawym skrzydłem, wbiegł w pole karne, uderzył w kierunku dalszego słupka, Trelowski trącił piłkę rękami, ale ta mimo wszystko wpadło do siatki. 0:1.

3 min. - Dośrodkowanie w pole karne Śląska z lewej strony centruje Biel, ale dobrze ustawiony Wróblewski wybija piłkę głową.

2 min. - Rzut rożny jednak bez zagrożenia wrocławskiej bramki, strzał głową niecelny.

1 min. - Pierwsza groźna akcja Chrobrego, uderzenie z dystansu, Trelowski paruje piłkę i będzie rzut rożny.

1 min. - Pierwszy gwizdek sędziego Paszkiewicza i Śląsk rozpoczyna mecz.


Trener Jacek Magiera przywitany oklaskami przez kibiców na stadionie przy ul. Oporowskiej.


Kapitanem Śląska będzie Martin Konczkowski, który powraca do gry po kontuzji.


Zgodnie z zapowiedziami trenera Magiery, w meczu tym po raz pierwszy w barwach Śląska ma wystąpić Patryk Klimala.


Spotkanie rozpocznie się z około 15-minutowym opóźnieniem z powodu późnego przyjazdu drużyny gości.Autor relacji: Marcin Polański