Radomiak Radom: Posiadała - Grzesik (82' Castaneda), Rossi, Cichocki, Abramowicz, Leandro (67' L. Semedo), Donis (67' E. Semedo), Luizao, Wolski, Henrique, Rocha (82' Jakubik)

Śląsk Wrocław: Leszczyński - Janasik, Bejger, Petkov, Matsenko, Pokorny (90+1' Paluszek), Schwarz, Olsen (73' Rzuchowski), Żukowski, Samiec-Talar (83' Szwedzik), Exposito

Radomiak Radom: Bąkowski, Cestor, Jakubik, Pik, Molendowski, L. Semedo, E. Semedo, Castaneda, Okoniewski
Śląsk Wrocław: Trelowski, Paluszek, Borthwick-Jackson, Wróblewski, Szwedzik, Łukasik, Ince, Konczkowski, Rzuchowski

Sędzia: Piotr Lasyk

Aura: Pochmurno

Widzów: 6 016

90+5 min. - Koniec meczu! Zmasowane ataki Radomiaka w końcówce spotkania nie przyniosły efektu i Śląsk Wrocław wywozi z Radomia 3 punkty!

90+3 min. - Zmiana w Radomiaku. Okoniewski zmienia Wolskiego.

90+1 min. - Zmiana w Śląsku Wrocław. Paluszek zmienia Pokornego.

90+1 min. - Sędzia dolicza 4 minuty.

90 min. - Zamieszanie w polu karnym Śląska! Henrique oddaje strzał z 11 metrów, ale po rykoszecie będzie rzut rożny!

89 min. - Wolski zbiera drugą piłkę przed szesnastką. Oddał strzał, ale Leszczyński broni!

86 min. - Henrique strzela w poprzeczkę! Napór Radomiaka trwa. Jedno z dośrodkowań brazylijski napastnik zamienił na strzał głową, któremu niewiele brakowało, by zakończył się golem!

85 min. - Rossi ucieka spod krycia Schwarzowi i strzela po rzucie rożnym bardzo niecelnie! To była dobra okazja dla gospodarzy.

83 min. - Szwedzik zmienia Samca-Talara.

82 min. - Zmiany w drużynie z Radomia. Schodzą Grzesik i Rocha, wchodzą Jakubik i Castaneda.

80 min. - Samiec-Talar ratuje się taktycznie fauluje Rochę, po tym jak został przedryblowany, za co zostaje ukarany żółtą kartką.

79 min. - Od kilku minut inicjatywę mają gospodarze, ale ich akcje nie kończą się nawet strzałami.

73 min. - Rzuchowski wchodzi za Olsena.

72 min. - Olsen leży na murawie. Będzie potrzebna zmiana.

70 min. - Henrique przyjął piłkę klatką piersiową w polu karnym. Gdy już miał oddać strzał, piłkę z nogi zdjął mu obrońca Śląska!

67 min. - Zmiany w drużynie gospodarzy. Boisko opuszczą Leandro i Donis. W ich miejsce wchodzą Lisandro Semedo oraz Edi Semedo.

66 min. - Pokorny świetnie wypatrzył Samca-Talara, który był ustawiony w linii z obroną Radomiaka. Ten jednak źle sobie przyjął i stracił piłkę.

65 min. - Olsen z szesnastu metrów strzelił w środek bramki.

64 min. - Miękkie dośrodkowanie wyłapuje Leszczyński.

63 min. - Leandro faulowany przez Schwarza w pobliżu bramki Śląska. Szansa dla Radomiaka na zagrożenie bramki wrocławian.

61 min. - Doskonała sytuacja dla Śląska! Matsenko dośrodkował na dalszy słupek. Janasik podał wzdłuż bramki. Po drugiej stronie bramki z najbliższej odległości w piłkę nie trafił Schwarz! To powinno być 0:2!

58 min. - Exposito znalazł się z piłką na skraju pola karnego Radomiaka. Zszedł z piłką na swoją lepszą nogę i strzelił celnie, ale za słabo, by zaskoczyć bramkarza.

56 min. - Żukowski odebrał piłkę na połowie boiska. Przebiegł kilkadziesiąt metrów. Przedryblował jednego rywala, ale był bezradny wobec asekurującego go partnera.

Śląsk strzela gola w szesnastym meczu z rzędu. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w ekstraklasie w sezonie 2002/2003 za sprawą Wisły Kraków!

Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Małe zamieszanie w polu karnym. Do futbolówki dopada Erik Exposito i strzałem prawą nogą po krótkim słupku pokonuje Posiadałę. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Radomiaka.

55 min. - GOL! Exposito!

54 min. - Exposito strzelał ponad murem, ale Rossi dosięgnął głową i zdołał zbić piłkę na rzut rożny.

52 min. - Teraz przez dłuższy fragment piłkarze Śląska oblegali pole karne Radomiaka. Kilka dośrodkowań udało się wyjaśnić gospodarzom. Ostatecznie Exposito tuż przed szesnastką jest nieprzepisowo powstrzymywany i będzie bardzo dobra okazja do oddania strzału!

50 min. - Schwarz uderzył bezpośredni na bramkę. Henrique wślizgiem blokuje strzał.

48 min. - Kontra Śląska. Rossi wygrał pozycję z Exposito i niepotrzebnie uderzył piłkarza Śląska ręką. Będzie rzut wolny z bliskiej odległości do bramki dla Śląska, a dla Rossiego żółta kartka.

46 min. - Obrońcy Radomiaka zostawiają dzisiaj sporo miejsca Żukowskiemu. Kolejna jego akcja zakończona płaskim dośrodkowaniem, ale wyjaśniają gospodarze.

46 min. - Śląsk zaczyna drugą połowę.

Trzeba przyznać, że Żukowski dzisiaj gra bardzo dobrze. Prawdopodobnie to jego jak dotąd najlepszy mecz w barwach Śląska.

45+1 min. - Sędzia kończy pierwszą połowę.

45 min. - Dobra, składna akcja Radomiaka. Zabrakło tylko ostatniego podania i obrońcy Śląska zdołali wyekspediować futbolówkę na aut.

43 min. - Abramowicz dośrodkowuje, Rocha wykańcza, jednak wysoko ponad bramką.

41 min. - I znowu Żukowski napędza atak Śląska. Przemierzył z piłką kilkadziesiąt metrów. Dośrodkował po ziemi z końcowej linii. Interwencja sprawiła trochę problemów Cichockiemu.

39 min. - Leszczyński kiksuje przy próbie podania do boku. Była groźna sytuacja, ale strzał Abramowicza został zablokowany przez Bejgera.

38 min. - Krótkie rozegranie wolnego. Janasik znalazł się na 30. metrze od bramki i uderzył dokręcającą się do okienka piłkę. Ostatecznie strzał niecelny, ale było blisko!

37 min. - Żukowski wszedł w pojedynek z Leandro. Świetnie minął go zwodem i został sfaulowany. Będzie rzut wolny w bocznej strefie niedaleko bramki Radomiaka.

35 min. - Śląsk wychodzi z kontrą. Znowu w roli głównej Żukowski. Zszedł z lewej strony na prawą nogę. Oddał strzał, który po rykoszecie wyleciał za linię końcową.

34 min. - Wolski wygrał pojedynek główkowy i zgrał do Henrique, który znalazł się w "piątce" Śląska! Po raz kolejny jednak nie upilnował linii spalonego.

31 min. - Prostopadłe podanie do Henrique, który uderza z pierwszej piłki! Leszczyński broni, a sędzia odgwizduje spalonego.

30 min. - Abramowicz dośrodkowuje w pole karne Śląska. Leszczyński wyciągnął się jak struna, by złapać futbolówkę. Zderzył się z Henrique i będzie rzut wolny dla Śląska.

26 min. - Petkov niepewnie zagrywa głową. Do piłki dopada Rocha. W polu karnym stara się przedryblować Janasika, ale boisko okazało się za krótkie i wznowi Leszczyński.

25 min. - Radomiak wychodził z szybkim atakiem. Próbujący interweniować Petkov zagrał piłkę ręką, za co zostaje napomniany pierwszą w tym spotkaniu żółtą kartką.

24 min. - Piłka z rzutu rożnego dośrodkowana na szesnasty metr. Z pierwszej piłki próbował uderzyć Olsen, ale strzał bardzo niecelny.

24 min. - Piłkę dośrodkowaną przez Schwarza bramkarz wybija na rzut rożny.

23 min. - Exposito w swoim stylu wycofał się po piłkę. Przy przyjęciu został obalony przez przeciwnika i Śląsk będzie miał szansę, by zaskoczyć drużynę z Radomia po rzucie wolnym.

21 min. - Kolejna akcja Radomiaka. Żukowski pomógł Matsenko w obronie. Odebrał piłkę Grzesikowi i został sfaulowany we własnym polu karnym.

21 min. - Henrique uderzył z karnego mocno po ziemi, ale Leszczyński łapie piłkę! Ciągle mamy remis.

19 min. - Leandro w bocznej strefie zdołał przedryblować Petkova. Pokonał z piłką kilkanaście metrów. Na jego drodze stanął Pokorny i nie zdążył zablokować piłki odgrywanej do partnera. Zamiast tego trafił w nogi rywala i sędzia dyktuje jedenastkę!

15 min. - Rossiemu udało się wygrać pojedynek główkowy, ale piłka pod kontrolą piłkarzy z Wrocławia minęła bramkę.

14 min. - Leandro uderzał z dystansu. Piłka przeleciała kilka metrów od bramki. Sędzia wskazał na rzut rożny. Z decyzją nie zgadzają się piłkarze Śląska.

12 min. - Henrique w starciu o górną piłkę z Janasikiem przewrócił się w polu karnym. Powtórki wykazują, że o karnym nie może być mowy.

10 min. - Kolejne dalekie podanie na lewe skrzydło, gdzie znalazł się Schwarz. Petr zbiegł z piłką w pole karne i wycofał przed szesnastkę do Pokornego. Defensywny pomocnik uderzył bez przyjęcia, ale jego strzał został zablokowany.

7 min. - Zamieszanie w polu karnym Radomiaka. Blisko zagarnięcia piłki był Exposito, ostatecznie Radomiak wybija na aut.

6 min. - Schwarz dośrodkowuje w pole karne. Piłkę na rzut rożny wybija obrońca gospodarzy.

5 min. - Kolejna akcja Żukowskiego, tym razem na skraju pola karnego. Po dryblingu nie widział jednak szansy na zagranie w światło bramki i wycofał do Schwarza.

2 min. - Żukowski poradził sobie z Grzesikiem, wpadł w pole karne i z pięciu metrów z ostrego kąta uderzył minimalnie niecelnie.

1 min. - Daleki wrzut z autu w pole karne Śląska. Sytuację spokojnie wyjaśniają obrońcy.

1 min. - Zaczęło się!

Dzisiaj oficjalny profil Radomiaka na platformie X poinformował o rozstaniu klubu z trenerem Galcą. Dzisiejszy mecz poprowadzi Maciej Lesisz - trener zespołu rezerw.

W ramach 16. kolejki ekstraklasy dziesiąty w tabeli Radomiak Radom podejmie na własnym terenie lidera ekstraklasy Śląsk Wrocław. Nieoczekiwanie wszystkie drużyny z pierwszej szóstki nie wygrały w tej kolejce swoich meczów, więc jest to znakomita szansa, by odskoczyć w tabeli rywalom. Zadanie jednak nie będzie należeć do łatwych.

Kliknij TUTAJ i sprawdź aktualne kursy w LV BET na zwycięstwo Śląska!

Autor relacji: Kacper Bober