Śląsk Wrocław: Leszczyński - Janasik, Bejger (45' Paluszek), Petkov, Matsenko (46' Konczkowski) - Olsen (90'+3 Rzuchowski), Pokorny (88' Łukasik), Samiec-Talar, Schwarz, Żukowski - Exposito

Raków Częstochowa: Kovacevic - Tudor, Racovitan, Svarnas - Jean Carlos, Berggren, Kochergin (61' Lederman), Plavsic (82' Sorescu) - Nowak (72' Yeboah), Kittel (61' Cebula) - Crnac (72' Zwoliński)

Śląsk Wrocław: Trelowski, Ince, Szwedzik, Lutostański, Zohore
Raków Częstochowa: Tsiftsis, Rundic, Drachal, Piasecki

Sędzia: Szymon Marciniak

Aura: Śnieżnie

Widzów: 40 000 wid

Śląsk stworzył sobie jedną sytuację bramkową i ją wykorzystał. Piotr Samiec-Talar zdobył bramkę na wagę remisu, wykorzystując błędy Svarnasa i Kovacevicia.

90+7 min. - Koniec meczu!

90+7 min. - Korner jeden, a potem kolejny po strzale Berggrena w krótki róg, ale WKS zachował czyste konto.

90+6 min. - Kolejne dośrodkowanie na długi słupek i rzut rożny dla Rakowa

90+3 min. - Olsena zastąpił Rzuchowski.

90+1 min. - Bardzo groźna główka Sorescu nieznacznie mija lewy słupek bramki Leszczyńskiego.

90 min. - Szymon Marciniak przedłużył drugą połowę o 6 minut.

89 min. - Niebezpieczne dośrodkowanie na długi słupek i świetnie interweniował Żukowski. Niedługo potem strzał Ledermana mocny, ale wprost w Leszczyńskiego.

88 min. - Kontuzjowanego Pokornego zastąpił Łukasik.

87 min. - Upadający Lederman spowodował uraz lewego kolana u Pokornego.

Po strzeleniu gola Śląsk dużo bardziej kompaktowy i zdeterminowany w defensywie.

82 min. - - Plavsic schodzi z boiska, w jego miejsce Sorescu.

81 min. - Paluszek celnie główkuje po dośrodkowaniu Schwarza z rzutu wolnego.

79 min. - Raków próbuje rozmontować defensywę Śląska. Strzał Cebuli dobrze zablokował Pokorny. Chwilę później Exposito faulowany przez Berggrena.

Dokładnie 40 000 widzów ogląda Śląsk-Raków.

75 min. - Exposito sam na sam z Kovaceviciem, ale przegrał pojedynek. Chwilę wcześniej świetna okazja Racovitana, ale za słaby strzał z główki obronił Leszczyński

72 min. - Za Nowaka wchodzi Yeboah, a Zwoliński zmienia Crnaca

72 min. - Próbował zareagować Raków, ale fatalnym strzałem akcję kończy Crnac.

67 min. - Piotr Samiec-Talar wygrał pojedynek ze Svarnasem i wykorzystał wycieczkę Kovacevicia poza pole karne, umieszczając piłkę w siatce!

61 min. - W miejsce Sonnyego Kittela wchodzi Marcin Cebula. Władysława Koczerhina zastępuje Ben Lederman.

59 min. - Dużo dośrodkowań w pole karne Rakowa. Po raz kolejny z rzutu wolnego Schwarz.

58 min. - Przechwyt i szybkie zgranie do Żukowskiego, ale dobra reakcja gości. Chwilę później faul na skrzydłowym WKS-u. Po dośrodkowaniu nie było jednak większego zagrożenia.

56 min. - Prosta strata piłki po spokojnym rozegraniu Śląska na własnej połowie.

53 min. - Skiksował teraz Piotr Samiec-Talar po rozegraniu rzutu rożnego. Wcześniej Petkov wysoko sięgnął piłkę, ale trafił w Kovacevicia. Śląsk był najbliżej zdobycia bramki w tym meczu.

52 min. - Plavsić faulował Żukowskiego, który próbował napędzić kontratak Śląska.

51 min. - Raków rozgrywał piłkę na połowie Śląska, a Berggren utrzymał się przy piłce mimo presji Pokornego. Chwilę potem faul na Svarnasie.

48 min. - Krótkie rozegranie rzutu wolnego przez Raków i chwilę później dośrodkowanie Plavsicia. Sytuację wybiciem wyjaśnia jeden z obrońców Śląska.

46 min. - Jehora Matsenkę zastąpił Martin Konczkowski.

Swobodne rozegranie piłki, doskok po stracie i wykorzystanie stuprocentowej okazji - dzięki temu Raków prowadzi. Śląsk jest pasywny w defensywie i ofensywie, mało utrzymuje się przy piłce. Raptem raz rozegrał charakterystyczną dla siebie szybką akcję zespołową na połowie rywala i oddał tylko jeden celny strzał.

45+5 min. - Ostatnia akcja Śląska to dośrodkowanie z rzutu wolnego daleko od pola karnego. Po zagraniu piłki Matsenko faulował Kovacevicia.

45+3 min. - Strzał z 20. metrów Nowaka i kozłujący strzał minął słupek o pół metra.

45+2 min. - Doskok Rakowa po raz kolejny przerywa akcję Śląska. Faulowany był Exposito.

45 min. - Pierwsza połowa potrwa o 4 minuty dłużej.

45 min. - Bejgera zastępuje Aleksander Paluszek

43 min. - Bejger znów trzyma się za staw skokowy i potrzebuje pomocy fizjoterapeutów.

41 min. - Obiecująca szybka akcja Śląska przerwana przez nieporozumienie między Exposito, a pasywnym Żukowskim.

39 min. - Teraz z kolei Berggren kopnięty przez Exposito, ale gra już toczy się dalej.

37 min. - Wznowił grę dalekim wybiciem Leszczyński.

35 min. - Leży na boisku Łukasz Bejger po starciu w polu karnym i udzielane jest mu wsparcie medyczne, ale wygląda na to, że może kontynuować grę.

32 min. - Po ładnej akcji na jeden kontakt gości rzut rożny dla Rakowa, ale niebezpieczeństwo zażegnane.

30 min. - Swobodne rozegranie Rakowa w końcu przerwane, ale tylko na chwilę. Mimo że Janasik odebrał piłkę, goście szybko doskoczyli i skasowali akcję.

28 min. - Nieudana kontra Śląska, a chwilę później strata piłki.

27 min. - Śląsk wciąż ustawiony na własnej połowie próbuje odzyskiwać piłkę, ale nie udaje się to zawodnikom Jacka Magiery.

24 min. - Sonny Kittel po dośrodkowaniu z prawego skrzydła trafia do siatki! Błąd Petkova - piłka po dośrodkowaniu z prawego skrzydła przeleciała mu między nogami, nie trafił w nią lewą stopą.

Gra pod dyktando Rakowa, ale nie przekłada się to na sytuacje bramkowe.

20 min. - Przez parę minut oba zespoły nie były w stanie stworzyć zagrożenia. Śląsk często stosuje crossowe zagrania na skrzydła, zazwyczaj piłka trafia pod nogi Żukowskiego. Za nami spokojne 20 minut meczu.

16 min. - Zamieszanie w defensywie Śląska, ale nie skorzystali z tego Kittel i Nowak. Pomylił się Petkov po zagraniu w pole karne z prawej strony boiska.

14 min. - Pierwszy celny strzał autorstwa Żukowskiego z 20-25 metrów wyłapany przez Kovacevicia. Wcześniej dwa dobre zagrania Samca-Talara.

12 min. - Po rzucie rożnym dla Rakowa piłka wróciła w pole karne. Strzał główką Racovitana obronił Leszczyński.

10 min. - Pokorny przechwycił płaskie zagranie od Jeana Carlosa w pole karne.

8 min. - Dalekie zagranie z linii obrony do Samca-Talara, zgranie do Exposito, ale Hiszpan nie zdołał dłużej się przy niej utrzymać. Chwilę później niecelny strzał Nowaka.

6 min. - Śląsk po raz pierwszy utrzymał się dłużej przy piłce. Na lewym skrzydle piłkę Żukowskiemu odebrał Tudor.

4 min. - Stracili posiadanie goście. Od bramki krótko Leszczyński

2 min. - Dalekie zagranie Tudora i piłka wybita za linię boczną. Przy piłce Raków.

Zaczynamy!

Erik Exposito odebrał nagrodę dla piłkarza października z rąk kibica Doriana, dla którego trwa zbiórka charytatywna.

WKS spotkanie z mistrzem Polski rozegra w takim samym składzie co poniedziałkowy mecz z Radomiakiem.

W poprzedniej kolejce Śląsk wykorzystał potknięcia grupy pościgowej i powiększył przewagę nad drugą Jagiellonią do pięciu punktów, jednak podopieczni Adriana Siemieńca wygrali już w tej kolejce z Wartą 2:1. Obecnie zawodnicy Jacka Magiery mają nad wiceliderem przewagę dwóch punktów.

W ramach 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy Śląsk Wrocław w roli lidera tabeli podejmie znajdujący się na czwartym miejscu Raków Częstochowa. Oba zespoły dzieli w tabeli 8 punktów. Wrocławianie przy zapełnionym stadionie mają nadzieję na przedłużenie fantastycznej serii 13 spotkań bez porażki.

Kliknij TUTAJ i sprawdź aktualne kursy w LV BET na zwycięstwo Śląska!

Autor relacji: Dominik Mazur