Śląsk Wrocław: Leszczyński – Janasik, Bejger, Petkov, Konczkowski (68. Matsenko), Łukasik, Olsen (83. Rzuchowski), Schwarz (68. Ince), Samiec-Talar (89. Zohore), Żukowski (89. Szwedzik), Exposito

Korona Kielce: Forenc - Zator, Malarczyk, Briceag, Podgórski (68. Konstantyn), Takac (55. Deaconu), Błanik (81. Kwiecień), Hofmeister, Trojak, Remacle, Dalmau (55. Szykawka)

Śląsk Wrocław: Trelowski, Paluszek, Zohore, Wróblewski, Szwedzik, Ince, Rzuchowski, Lutostański, Matsenko
Korona Kielce: Dziekoński, Szykawka, Deaconu, Strzeboński, Turek, Konstantyn, Bąk, Kwiecień

Sędzia: Daniel Stefański

Aura:

Widzów: 12 376

Koniec meczu. Śląsk kontynuuje serię meczów bez porażki, ale 1 punkt z Koroną to rozczarowanie. Kończy się passa meczów ze strzelonym golem.

90+2 min. - Wrzuca Łukasik, piłka trafia do Exposito, który centruje, ale w ręce Forenca.

90+1 min. - WKS w ataku pozycyjnym. Będzie rzut rożny.

- 3 minuty doliczone.

Szwedzik i Zohore zmieniają Samca-Talara i Żukowskiego.

88 min. - Faul na Exposito w głębi pola.

86 min. - Dobre zagranie w pole karne do Matsenki, ale ten uderza obok bramki.

85 min. - Przechwyt Ince, który jest łapany za koszulkę. Kartka dla Remarcle.

84 min. - Janasik podprowadził piłkę i uderzył groźnie z 25 metrów. Piłka nieznacznie minęła spojenie.

83 min. - Mocny centrostrzał z rzutu wolnego Żukowskiego, ale dobrze interweniuje Forenc.

82 min. - Rzuchowski zmienia Olsena.

81 min. - Kwiecień zmienia Błanika. Strzał Olsena z dystansu zablokowany.

80 min. - Kontra Śląska! Exposito na wolne pole do Ince, który strzela z kilkunastu metrów, ale wślizgiem ratuje Koronę obrońca!

78 min. - Ależ było blisko! Exposito szukał miejsca na oddanie strzału, znalazł je, został zablokowany, ale piłka trafił pod nogi Samca-Talara, ale przegrał pojedynek z Forencem!

76 min. - Dobra interwencja Matsenki, który zapobiegł kontrze.

74 min. - Śląsk znów z problemami przy wyprowadzeniu piłki. Dlatego Leszczyński gra teraz długim podaniem, ale oddaje piłkę rywalom.

71 min. - Kartka dla Olsena. Duńczyk nie zagra w derbach z Zagłębiem.

70 min. - Szarżował z prawej strony Matsenko, ale wybiegł za linię końcową.

Konczkowski i Schwarz schodzą z boiska, wchodzą Matsenko i Ince. Konstantyn zmienia Podgórskiego.

68 min. - Złe, za wysokie dośrodkowanie Deaconu.

67 min. - Łukasik fauluje przed narożnikiem pola karnego Zatora.

64 min. - Groźna wrzutka w pole karne Śląska! Łukasik zdejmuje piłkę z nogi Szykawki!

62 min. - Żukowski nieźle zacentrował, Exposito zgrał piłkę głową przed bramkę, trącił ją Samiec-Talar i Forenc końcami palców ją odbija. Sędzia gwizdnął jeszcze faul w tej sytuacji Exposito, ale można mieć wątpliwości.

60 min. - Exposito odegrał na środku niecelnie do Samca-Talara, ale ten powalczył i został faulowany.

58 min. - Janasik do Żukowskiego, ale ten stracił piłkę. Wcześniej Schwarz wykonał dwa kornery, ale nie przekładają się one na sytuacje dla Śląska.

55 min. - No w końcu jest celne i groźne uderzenie! Żukowski strzelał sprzed pola karnego lewą nogą. Piłka przelała się po rękach Forenca, trafiła go w głowę i wyszła w pole.

54 min. - Wrzucał Samiec-Talar, ale bez efektów.

53 min. - Olsen do Konczkowskiego, którego dośrodkowanie jest zablokowane. Ale jest korner.

52 min. - Gra toczy się w środku pola.

50 min. - Trojak fauluje Żukowskiego na środku boiska.

48 min. - Śląsk buduje akcję, ale Samiec-Talar fauluje w kole środkowym.

46 min. - Gramy! Takac ucierpiał w starciu z Exposito.

Słaby mecz do przerwy. Zero celnych strzałów z obu stron, dość słaba intensywność.

45+2 min. - Koniec pierwszej połowy.

45+1 min. - Dwa faule Żukowskiego w ciągu minuty.

45 min. - Olsen zagrał górną piłkę do Exposito w pole karne, Hiszpan zgrywał głową do Samca-Talara, ale ten był dobrze pilnowany.

44 min. - Nieporozumienie Exposito z Żukowskim na własnej połowie. Ojejej...

43 min. - Fatalne podanie najpierw Petkova, po minucie Bejgera. Śląsk ma problemy z dostarczeniem piłki na połowę Korony.

41 min. - Kotłuje się w polu karnym Śląska. Zator trafia w boczną siatkę. Śląsk musi się obudzić.

40 min. - Janasik blokuje Trojaka. Korona ma kolejny róg, po którym Bejger wybija piłkę głową na aut.

39 min. - Leszczyński uratował Śląsk przed kornerem dla Korony.

38 min. - Po wrzutce piłka prześlizgnęła się po głowie Malarczyka i wyszła poza boisko.

37 min. - Olsen pchnął Blanika, będzie rzut wolny dla gości.

35 min. - WKS wychodzi z kontrą, ale Takac faulował Konczkowskiego na kartkę.

33 min. - Kielczanie rozegrali rzut rożny krótko, ale świetnie w defensywie sprawił się Samiec-Talar.

32 min. - Korner dla Korony.

31 min. - Fantastyczny rajd Exposito, założył siatkę Malarczykowi i wdzierał się w pole karne, piłka została mu wybita, ale trafiła pod nogi Samca-Talara, który zamarkował strzał i sprytnie podał do Hiszpana, ale ten został złapany na wykroku i nie sięgnął piłki.

30 min. - Łukasik faulowany na swojej połowie.

29 min. - Wrzutka w pole karne Śląska, chwilowe zamieszanie, ale Dalmau był na spalonym

28 min. - Faul Żukowskiego. Rzut wolny na połowie Śląska.

24 min. - Korona przejęła inicjatywę.

21 min. - Korona wyprowadza kontrę, ale źle rozegrał to Takac.

20 min. - Dobrze Petkov wprowadził piłkę przed pole karne gości, ale tam stracił ją Janasik.

18 min. - Uderzenie Remacle z ponad 20 metrów, ale wyraźnie nad bramką. Naciskał go Łukasik.

16 min. - Znowu długa akcja Śląska, Korona nie odbiera piłki, ale wrocławianie nie potrafią przedrzeć się w pobliże pola karnego.

14 min. - Korona wyprowadza piłkę, ale Śląsk nie atakuje teraz wysoko, tylko wycofał się na swoją połowę.

12 min. - Pierwsza akcja Korony. Ale kielczanie nie dostarczyli piłki w pole karne Śląska. Dobra interwencja Samca-Talara.

10 min. - Znowu fajne rozegranie akcji Samca-Talara, tym razem z głębi pola. I znowu strata Żukowskiego.

9 min. - Samiec-Talar zagrał na prawo do Konczkowskiego, ale po jego dośrodkowaniu nie ma zagrożenia.

8 min. - Pressing Korony, wrocławianie z problemami, by przenieść akcję do przodu, ale kończy się to zagraniem ręką zawodnika gości.

7 min. - Długa wymiana podań kończy się stratą i faulem Żukowskiego.

6 min. - WKS cały czas trzyma piłkę, cierpliwie buduje akcję, ma inicjatywę.

4 min. - Tym razem Exposito strzelał z narożnika pola karnego, ale został zablokowany.

3 min. - Po kornerze piłka trafiła do Exposito, który był jednak poza światłem bramki i uderzył z ostrego kąta na wiwat.

2 min. - Schwarz sprytnie wywalczył rzut rożny.

1 min. - Zaczął Śląsk. Wrocławianie utrzymują się przy piłce, ale na razie tylko na własnej połowie.

Łukasz Bejger odbiera statuetkę dla najlepszego młodzieżowca za listopad.

Piłkarze wychodzą na murawę.

Poza tym trener Magiera w miejsce Yehora Matsenki desygnował do gry Martina Konczkowskiego. Zatem na lewej stronie obrony zobaczymy Patryka Janasika.

Udało się postawić na nogi Łukasza Bejgera, który wychodzi dziś w podstawowym składzie. Gorzej jest z Peterem Pokornym, który w tym roku już nie zagra. Słowaka na pozycji defensywnego pomocnika zastąpi Daniel Łukasik.