Sobol 68'
Koniec meczu
Mecz towarzyski
03.02.2024 (12:00)

Śląsk Wrocław: I połowa: Trelowski - Konczkowski, Bejger, Petkow , Janasik (30' Macenko) - Olsen, Pokorny, Schwarz, Samiec-Talar, Nahuel - Exposito

II połowa: Trelowski (60' Głogowski) - Guercio, Petrow, Petkow (63' Paluszek), Macenko (63' Mustafić) - Samiec-Talar, Pokorny (63' Łukasik), Schwarz (63' Rzuchowski), Ince - Exposito (63' Szwedzik), Klimala

Trener: Jacek Magiera

KKS 1925 Kalisz: Krakowiak - J. Sztaszak, Cierpka, Gordillo, Szewczyk, Arai, Maroszek, Białczyk, Wysokiński, Kieliba, Smoliński

Trener: Paweł Ozga

Śląsk Wrocław: Głogowski, Paluszek, Rzuchowski, Łukasik, Mustafić, Żukowski, Szwedzik
KKS 1925 Kalisz: Furtak, Kalenik, Sobol, Bednarski, W. Staszak, Putno, Owczarek, Karasiewicz, Dębiński,

Sędzia: Krzysztof Robert

Aura: Pochmurno

Widzów:

WKS wygrał ostatni sparing w trakcie przygotowań do rundy wiosennej.

90 min. - Po słabym zagraniu Klimali sędzia zakończył mecz.

90 min. - Z świetnym kontratakiem wyszli piłkarze Śląska. Ince uruchomił podaniem prostopadłym Szwedzika, który wbiegł z futbolówką w pole karne i wystawił ją Patrykowi Klimali, aby ten dopełnił formalności. Ale właśnie, formalności nie zostały dopełnione i Klimala zaliczył pudło, nie trafiając na pustą bramkę.

88 min. - W pobliżu pola karnego drużyny z Kalisza przejął futbolówkę Rzuchowskie, ale jego otwierające podanie na lewe skrzydło było niedokładne.

87 min. - Petrow stanął na linii podania i tym samym zatrzymał dobrze zapowiadający się kontratak gości.

85 min. - Było blisko wyrównania, ale piłkarz Kalisza zmarnował dogodną sytuację na strzelenie gola. Gdyby trafił do siatki, to trafienie nie byłoby uznane, ponieważ napastnik gości był na pozycji spalonej.

83 min. - Tym razem to drugi kapitan Paluszek otrzymał żółty kartonik za brzydki faul, który zatrzymał kontratak rywali.

81 min. - Tym razem ucierpiał Ince i to jemu została udzielona pomoc medyczna.

79 min. - Patryk Szwedzik uprzedził rywala i daleko sobie wypuścił piłkę. Nie dobiegł do niej, ponieważ został powstrzymany przez kapitana przyjezdnych w nieprzepisowy sposób. Za to przewinienie otrzymał żółty kartonik.

75 min. - Na boisko ponownie weszły służby medyczne, aby udzielić pomocy piłkarzowi z Kalisza.

68 min. - Hubert Sobol wykorzystał błąd defensywy Śląska i wpakował piłkę do pustej bramki.

63 min. - Kolejne zmiany w Śląsku Wrocław. Na boisku zameldowali się Aleksander Paluszek, Alen Mustafić, Patryk Szwedzik, Daniel Łukasik oraz Michał Rzuchowski.

62 min. - Michał Bednarski oddał celne uderzenie z dystansu, ale poradził sobie z nim świeżo wprowadzony Głogowski, odbijając piłkę do boku.

60 min. - Mamy zmianę bramkarza w Śląsku. Kacpra Trelowskiego zmienił Bartosz Głogowski.

Wrocławianie dzisiaj często wychodzą obronną ręką spod wysokiego pressingu KKS-u Kalisz.

56 min. - Potrójna zmiana w ekipie gości.

53 min. - W przerwie na murawie pojawili się Simeon Petrow, Tommaso Guercio, Burak Ince i Patryk Klimala.

48 min. - Samiec-Talar podwyższa prowadzenie.

46 min. - Goście rozpoczynają drugą część gry.

Wrocławianie częściej utrzymują się przy piłce i zasłużenie prowadzą.

45 min. - Koniec pierwszej połowy.

43 min. - Schwarz uderzył w słupek z rzutu wolnego.

42 min. - Faul na Exposito pod polem karnym gości.

37 min. - Nieudane zagranie Patricka Olsena.

34 min. - Na boisku leży piłkarz KKS-u Kalisz. Sędzia pozwolił wbiec służbom medycznym na murawę. Mamy chwilową przerwę w grze.

33 min. - Na spalonym Exposito.

32 min. - Faul Schwarza w polu karnym gości,

30 min. - Strzelec bramki Janasik opuszcza boisko, a w jego miejsce wchodzi Macenko.

Jehor Macenko jest przygotowany przy linii bocznej do pojawienia się na murawie.

27 min. - Ależ on ma dzisiaj ciąg na bramkę. Janasik na raty trafia do siatki. Mamy 1:0 dla WKS-u.

23 min. - Do trzech razy sztuka. Janasik oddał celne uderzenie, ale bramkarz sparował piłkę do boku.

21 min. - Exposito zgrywał głową do Janasika, ale ten nie zdołał oddać uderzenia.

20 min. - Zablokowane uderzenie Exposito i będzie rzut rożny dla WKS-u.

16 min. - Po składnej akcji w środku pola Trójkolorowi oddali strzał na bramkę, ale został on zablokowany.

15 min. - Wrocławianie radzą sobie z wysokim pressingiem kaliszan.

13 min. - Na spalonym Samiec-Talar.

12 min. - Przedłużona wrzutka w kierunku Exposito, ale ten zdołał wywalczyć rzut rożny dla swojego zespołu.

12 min. - Aut dla Śląska Wrocław na wysokości pola karnego rywala.

10 min. - Niecelne uderzenie Erika Exposito z rzutu wolnego.

9 min. - Faul na Piotrze Samcu-Talarze przed polem karnym.

8 min. - Nieudane przyjęcia Petra Schwarza w polu karnym i rywale rozpoczną od autu bramkowego.

6 min. - Niecelne uderzenie z dystansu Patryka Janasika.

5 min. - Faul na Petrze Schwarzu.

3 min. - Zablokowane uderzenie Patryka Janasika.

2 min. - Przejęcie wrocławian na połowie rywala.

2 min. - Faul Petera Pokornego.

1 min. - Niedokładne długie zagranie od Nahuela Leivy w kierunku Petra Schwarza.

1 min. - Wrocławianie rozpoczęli mecz.

Panuje fantastyczna atmosfera przy Oporowskiej.