Lech Poznań: Mrozek - Pereira, Salamon, Milić, Gurgul, Gholizadeh (Hotić 74'), Kvekveskiri (Ba Loua 74'), Karlstrom, Velde, Marchwiński, Szymczak

Śląsk Wrocław: Leszczyński - Janasik, Bejger, Petkov, Macenko (Petrov 82'), Pokorny, Schwarz, Olsen, Nahuel, Samiec-Talar (Szwedzik 90'+2), Exposito (Klimala 75')

Lech Poznań: Bednarek, Douglas, Andersson, Dziuba, Hotić, Blażić, Czerwiński, Ba Loua
Śląsk Wrocław: Trelowski, Paluszek, Kliamal, Mustafić, Szwedzik, Łukasik, Ince, Rzuchowski, Petrov

Sędzia: Piotr Lasyk

Aura: Bezchmurnie

Widzów: 32 568

90+4 min. - Sędzia kończy mecz. 0:0

90+3 min. - Pereira z wolnego uderza prosto w Leszczyńskiego.

90+2 min. - Szwedzik fauluje Velde tuż przed polem karnym i zostaje ukarany żółtą kartką. Skrzydłowy Lecha domagał się karnego.

90+2 min. - Szwedzik zmienia Samca-Talara.

90 min. - Klimala stanął przed szansą zdobycia bramki! Śląsk wyprowadził kolejną kontrę. Wypoczęty Klimala wyprzedził Milicia. Strzelał po ziemi na dalszy słupek, ale Mrozek zdołał obronić.

87 min. - Samiec-Talar ładnie wypatrzył Klimalę wbiegającego za plecy obrońców. Podanie minimalnie za mocne i Mrozek dopadł do piłki pierwszy.

86 min. - Schwarz ratował się faulem, by zatrzymać szybki atak Lecha. Czwarta żółta kartka i kolejny środkowy pomocnik wypada na mecz z Widzewem.

83 min. - Pokorny stracił piłkę na rzecz Velde. Lech wychodził z kontrą z przewagą liczebną 4v3, ale Peter zdołał naprawić swój błąd i odebrał piłkę Norwegowi.

83 min. - Szymczak strzelił po ziemi na dalszy słupek. Leszczyński broni na raty. Niebezpieczeństwo zażegnane.

82 min. - Wymuszona zmiana w Śląsku. Petrov zastępuje Macenkę.

81 min. - W stronę Macenki rzucane są z trybun przedmioty.

80 min. - Macenko leży na murawie. W stronę ławki rezerwowych pokazuje, że będzie potrzebował zmiany.

80 min. - Ba Loua z bocznej strefy zagrywa cutbacka, na drodze piłki staje obrońca Śląska.

75 min. - Zmiennicy w Lechu od razu przeprowadzili dobrą akcję. Nieskutecznie interweniował Petkov. Do piłki dopadł Hotić, podał do Ba Loua, strzał tego ostatniego jednak zablokowany.

75 min. - Zmiany również w Śląsku. Boisko opuszcza Exposito, zastępuje go Klimala.

74 min. - Zmiany w drużynie Lecha Poznań. Schodzą Gholizadeh i Kvekveskiri. W ich miejsce pojawia się Hotić i Ba Loua.

74 min. - Exposito w samotnym pojedynku przeciwko trzem obrońcom Lecha traci piłkę.

Nisko ustawiony Śląsk nastawiony jest na kontry. Lech zaczął bardziej ryzykować. Zaczęły pojawiać się większe przestrzenie między liniami. Kilka razy Śląsk wychodził z dobrymi kontrami, ale za każdym razem brakowało precyzji w rozegraniu.

70 min. - Szymczak zdołał odwrócić się 25 metrów od bramki Śląska, mimo obecności Pokornego "na plecach". Jego strzał w okolice okienka bramki minimalnie niecelny.

Od początku spotkania gracze Śląska otwierają grę wykopem na prawą stronę, gdzie Exposito podejmuje pojedynek główkoway z Gurgulem. Utrzymanych w ten sposób piłek jednak było do tej pory tyle, co kot napłakał.

67 min. - W defensywie Śląsk Wrocław wycofuje się już we własne pole karne.

65 min. - Samiec-Talar uderzał zza pola karnego na dalszy słupek. Strzał niecelny.

63 min. - Śląsk wyprowadzał kolejny kontratak, który miał potencjał na lepsze rozwiązanie. Ostatecznie Exposito traci piłkę w narożniku.

62 min. - Pokorny znakomicie odczytał intencje rywala i przeciął podanie zawodnika Lecha. Od razu zdecydował się na strzał z własnej połowy. Mrozek zdążył jednak wrócić i złapał piłkę.

60 min. - Wrzutka w pole karne na Marchwińskiego. Jak struna wyciągnął się Petkov i czubkiem głowy ściągnął Marchwińskiemu piłkę, który już składał się do strzału wolejem.

59 min. - Śląsk wychodził z obiecującym kontratakiem. W pewnym momencie wydawało się, że wrocławianie mają przewagę liczebną, ale podanie skierowane przez Schwarza do osamotnionego Nahuela okazało się niecelne.

Mecz z wysokości trybun ogląda selekcjoner reprezentacji Polski - Michał Probierz.

57 min. - Salamon podjął optymistyczną próbę zaskoczenia Leszczyńskiego strzałem z 40 metrów. Strzał niecelny.

56 min. - Exposito uderza w mur. Lech odzyskuje piłkę.

55 min. - W końcu Śląsk przeprowadził jakąś akcję. Na wysokości 30. metra faulowany był Petr Schwarz.

Śląsk ma problemy z utrzymaniem się przy piłce i opuszczeniem własnej połowy. Każdy odbiór piłki kończy się szybką stratą.

52 min. - Śląsk coraz głębiej wycofany. Teraz w polu karnym wrocławian próbował rozgrywać Szymczak z Salamonem. Piłkę przejęli goście.

50 min. - Zamieszanie w polu karnym. Piłka trafia pod nogi Salamona 16 metrów od bramki. Obrońca Lecha uderza w tłum piłkarzy przed bramką. Sytuacja wyjaśniona.

49 min. - Exposito stracił piłkę na połowie Śląska i ratował się faulem na Karlstromie. Będzie rzut wolny w bocznej strefie.

48 min. - Pokorny fauluje Karlstroma i zostaje upomniany 8. żółtym kartonikiem w sezonie. W związku z tym w meczu z Widzewem Śląsk będzie musiał radzić sobie bez swojego etatowego defensywnego pomocnika.

47 min. - Pereira świetnie zagrał do wchodzącego w pole karne Marchwińskiego. Ten w sytuacji sam na sam przenosi piłkę nad poprzeczką!

46 min. - Rozpoczynamy drugą połowę.

45 min. - Sędzia nie dolicza ani minuty i kończy pierwszą połowę.

44 min. - Wydawało się, że Szymczak po podaniu Gholizadeha ma autostradę do bramki, ale Pokorny umiejętnie wytrącił napastnika z równowagi i wybił piłkę na rzut rożny.

Po strzale Nahuela piłka odbiła się od ręki Salamona, ale ta nie powiększała obrysu ciała i nie ma mowy o karnym.

41 min. - Olsen w polu karnym wycofuje piłkę "na strzał" do Nahuela. Obrona Lecha jednak blokuje dzisiaj wszystkie strzały zawodników Śląska.

39 min. - Velde otrzymał podanie za linię obrony. Spóźniony był Macenko, ale Norweg źle przyjął sobie piłkę i nici z akcji Lecha.

37 min. - Sędzia nie uznaje gola dla Lecha! Bardzo nieodpowiedzialna strata Nahuela na własnej połowie kończy się dośrodkowaniem do Szymczaka, który pakuje piłkę do siatki. Okazało się jednak, że napastnik był na spalonym. Ostrzeżenie dla drużyny z Wrocławia!

35 min. - Na pozycji napastnika pojawił się Olsen. Dostał piłkę na dobieg i upadł po pojedynku z Miliciem. Gwizdek sędziego jednak milczy.

34 min. - Po wrzutce w pole karne Śląska z głębi pola Milić zgrywał głową do niepilnowanego Salamona. Ten miał przed sobą tylko Leszczyńskiego, ale w ostatniej chwili spod ziemi wyrósł Macenko i zablokował jego strzał! To był świetna okazja!

32 min. - Wrocławianie wychodzili z kontratakiem. W pojedynku 1v1 znalazł się Exposito i Salamon. Górą obrońca Lecha.

30 min. - Obrońcy Lecha wybili piłkę przed pole karne, gdzie czekał Nahuel. Jego soczysty strzał przyjął na ciało Milić.

29 min. - Wysokie podanie do Exposito. Gurgul próbował zgrać głową do bramkarza, ale zrobił to na tyle niecelnie, że będzie rzut rożny dla Śląska.

26 min. - Zawodnicy Śląska wyjaśniają dośrodkowanie po rzucie wolnym. Jeden z piłkarzy Lecha domagał się karnego, ale nie ma o nim mowy.

25 min. - Velde podwojony przez Macenkę i Samca-Talara faulowany przez tego drugiego w bocznym sektorze na wysokości 25. metra.

23 min. - W stykowej sytuacji z Szymczakiem znalazł się Pokorny po słabym podaniu Samca-Talara. Po jego interwencji napastnik Lecha padł na murawę. Obyło się bez gwizdka sędziego, a Szymczak po chwili odpoczynku będzie w stanie kontynuować grę.

21 min. - Lech Poznań znacznie częściej przypuszcza ataki swoim lewym skrzydłem upatrując słabszego ogniwa w Macence. Młody piłkarz Śląska jednak póki co gra bez zarzutu, a nawet jeśli Velde uda się urwać spod jego krycia, na posterunku jest Bejger. Tak było też w ostatniej akcji, gdy Łukasz popisał się znakomitym odbiorem.

19 min. - Schwarz posłał piękne prostopadłe po ziemi do Nahuela, który ścigał się z Salamonem. Gdyby wyprzedził obrońcę, miałby przed sobą tylko bramkarza, ale Salamon wślizgiem zdołał wybić piłkę na aut.

17 min. - Długa piłka do Marchwińskiego, który zgrał głową do znajdującego się w polu karnym Velde. Wydawało się, że ma znakomitą sytuację, ale jego strzał zdążył zablokować Macenko. Ostatecznie sędzia podniósł chorągiewkę.

Widać, że obie drużyny darzą się dużym szacunkiem - w atakach nie podejmują znacznego ryzyka i kierują się zasadą "przede wszystkim nie stracić".

13 min. - Schwarz odebrał piłkę ma wysokości 25. metra od bramki Lecha. Dośrodkował do Samca-Talara. Skrzydłowy Śląska źle przyjmował pod kryciem obrońców, przewrócił się, ale sędzia pokazuje, by grać dalej.

11 min. - Dośrodkowanie Schwarza odbija się od obrońcy Lecha i trafia do ustawionego na szesnastym metrze Macenki. Jego strzał również został zablokowany, piłka trafiła jeszcze do Nahuela, który także próbował swoich sił z 16 metrów. Jego strzał również został zablokowany.

8 min. - Kvekveskiri dośrodkowywał z prawej strony. Szymczak przepuścił piłkę między nogami, za jego plecami czekał już Velde. Jego strzał po krótkim słupku w dolny róg obronił Leszczyński. To była jak do tej pory najlepsza okazja do strzelenia gola w meczu!

4 min. - Akcja lewą stroną boiska. Znalazł się tam Schwarz i wywalczył rzut rożny. Również Petr podszedł do kornera, wrzucił na krótki słupek prosto na głowę Petkova. Obrońca Śląska jednak nie przymierzył dobrze i piłka opuściła boisko.

3 min. - Dobra akcja dwójkowa Kvekveskiriego z Velde. Ten drugi wbiegł w pole karne, ale poślizgnął się na piłce i Śląsk przy piłce.

2 min. - Niskie dośrodkowanie na piąty metr minęło wszystkich zawodników i opuściło pole karne.

2 min. - Velde otrzymał długie podanie do narożnika. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez obrońców Śląska i będzie rzut rożny.

Od pierwszej minuty Yehor Macenko występuje na prawej stronie obrony, Patryk Janasik natomiast broni lewej flanki.

1 min. - Pierwszy gwizdek sędziego. Lech zaczyna od środka.

Obecny lider ekstraklasy - Jagiellonia Białystok - zremisował w ramach 22. kolejki 1:1 z Ruchem Chorzów. W związku z tym zawodnicy Śląska stają dzisiaj przed szansą powrotu na fotel lidera.

Po zakończeniu rundy jesiennej stery Lecha Poznań objął szkoleniowiec dobrze znany wrocławskim kibicom - Mariusz Rumak. 46-letni trener prowadził Śląsk Wrocław od 9 marca do 19 grudnia 2016 roku. W tym czasie rozegrał 33 spotkania, wygrywając 12, remisując 11 i przegrywając 10 z nich.

Już za kwadrans rozpocznie się hit 22. kolejki ekstraklasy. W jego ramach zmierzą się ze sobą drugi w tabeli Śląsk Wrocław z trzecim Lechem Poznań. Obie drużyny rozpoczęły zmagania ligowe w 2024 skrajnie inaczej. Śląsk poniósł na start dwie porażki z Pogonią Szczecin i Stalą Mielec, zaś Lech Poznań zwyciężył z Zagłębiem Lubin i Jagiellonią Białystok. Sprawiło to, że drużyna ze stolicy Wielkopolski zbliżyła się do wrocławian na 2 punkty.

Kliknij TUTAJ i sprawdź aktualne kursy w LV BET na zwycięstwo Śląska!

Autor relacji: Kacper Bober