2
53' Nahuel (k.), 78' Nahuel
Widzew Łódź
1
90+4' Rondić
Koniec meczu
23. kolejka Ekstraklasy
02.03.2024 (17:30)

Śląsk Wrocław: Leszczyński - Janasik, Bejger, Petkow, Macenko, Olsen, Rzuchowski, Mustafić (79' Paluszek), Samiec-Talar, Nahuel (90+4' Ince), Klimala (64' Exposito)

Trener: Jacek Magiera

Widzew Łódź: Gikiewicz - Kastrati, Żyro, Szota, da Silva, Diliberto (70' Rondić), Kun, Pawłowski, Terpiłowski (46' Nunes), Tkacz (63' Klimek), Sanchez

Tym samym lider wraca do Wrocławia!!!!

KONIEC! Śląsk po wybornej grze w drugiej połowie wygrywa z Widzewem 2:1. Drugie 45 minut to idealna wizytówka dla zawodników Jacka Magiery

90+4 min. - Nahuel schodzi, w jego miejsce zjawia się Burak Ince

90+4 min. - Gol dla Widzewa. Strzelił go Rondić po wrzutce Pawłowskiego

90 min. - Pogramy jeszcze co najmniej 5 minut

88 min. - Żyro taktycznie fauluje Exposito i ogląda żółtą kartkę

87 min. - Rzuchowski uderza zza pola karnego i trafia w ręce Gikiewicza

86 min. - Exposito główką posyła piłkę w ręce Gikiewicza

85 min. - Frankowski ma ręce pełne roboty. Tym razem kartkę ogląda Fabio Nunes, a Śląsk ma kolejny rzut wolny z boku boiska

85 min. - Widzew jest bardzo podrażniony stratą dwóch bramek. Tym razem kartka dla członka sztabu gości

84 min. - Rzut wolny dla Śląska, z lewej flanki boiska

83 min. - Sanchez napomniany żółtą kartką za swoje zachowanie wobec arbitra Frankowskiego

82 min. - Wojskowi szturmują pole karne łodzian. Tym razem Olsen niecelnie wrzuca

80 min. - A WIĘC JEDNAK!!!! SĘDZIA PO INTERWENCJI VARU UZNAJE BRAMKĘ DLA ŚLĄSKA! JEJ ZDOBYWCĄ NAHUEL!!!!!!!!!!!!!!!

79 min. - Mustafić opuszcza plac gry, w jego miejsce wchodzi wspomniany wcześniej Paluszek

78 min. - Trzeci gol dla Śląska, drugi nieuznany...

78 min. - Do wejścia na boisko szykuje się Aleksander Paluszek

78 min. - Macenko ogląda żółtą kartkę za faul na rywalu

77 min. - Exposito fatalnie uderzył, będąc w sytuacji sam na sam. Gdyby piłka wpadła do bramki, to zostałaby nieuznana z powodu spalonego

76 min. - Intensywnie w polu karnym Śląska, piłka ostatecznie opuszcza plac gry i wznowi Leszczyński

74 min. - Mustafić ruszył z indywidualnym rajdem, uderzył z dystansu, ale piłka minęła słupek od złej strony

71 min. - Samiec-Talar znowu uderza. Tym razem przenosi piłkę nad bramką

70 min. - Zmiana w szeregach drużyny gości. Rondić zastępuje Diliberta

70 min. - Ależ groźny strzał Nunesa z 16 metrów. Zawodnik łodzian minimalnie pudłuje

68 min. - Samiec-Talar tym razem zmusił Gikiewicza do większego wysiłku

66 min. - Doskonała sytuacja Samca-Talara. Skrzydłowy z bliskiej odległości uderza prosto w Rafała Gikiewicza

64 min. - Erik Exposito zastępuje Patryka Klimalę. Kibice żywo skandują nazwisko Hiszpana

63 min. - Klimek zastępuje Tkacza

62 min. - Var sprawdzał potencjalnego karnego dla Widzewa, ale nie dopatrzył się przewinienia

58 min. - Samiec-Talar niespodziewanie adresatem po przejęciu Nahuela, jednak minął się z piłką. Wszystko działo się w polu karnym łodzian

57 min. - Z Olsenem wszystko w porządku, może kontynuować grę

56 min. - Żółtkiem został napomniany Kun za ostre wejście w Olsena. Duńczyk wymaga pomocy medycznej

56 min. - Klimala znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak uderzył w Rafała Gikiewicza

Jest to pierwszy gol dla Śląska od 338 minut

53 min. - GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! NAHUEL POZOSTAWIŁ GIKIEWICZA BEZ SZANS

53 min. - Do karnego podchodzi Nahuel

52 min. - Trwają ostre dyskusje zawodników gości z sędzią, który twardo broni swojej decyzji

51 min. - KARNY DLA ŚLĄSKA. PETKOW FAULOWANY PRZEZ GIKIEWICZA W POJEDYNKU POWIETRZNYM!!!

50 min. - Rzut rożny dla Trójkolorowych

46 min. - Można dostrzec, że Macenko zamienił się skrzydłami z Janasikiem. Ukrainiec teraz biega po lewej flance

46 min. - Zaczynamy drugą połowę! Do boju Śląsku!

Obie ekipy wróciły za boisko. W składzie Widzewa Ernesta Terpiłowskiego zastąpił Fabio Nunes

Przerwa, niezbyt dużo się działo w pierwszej połowie, w efekcie czego na tablicy widzimy wynik 0:0

45 min. - Mustafić umieścił piłkę w siatce, jednak Bartosz Frankowski szybko ostudził atmosferę na stadionie, odgwizdując spalonego

45 min. - Według arbitra nie ma mowy o karnym. Będzie aut dla Śląska

45 min. - Zamieszanie w polu karnym Widzewa. Wrocławianie domagają się rzutu karnego po wrzutce Mustaficia

44 min. - Bardzo podobna sytuacja do tej sprzed chwili - tym razem Pawłowski fauluje Olsena i wzamian otrzymuje żółty kartonik

41 min. - Bardzo niebezpieczny wślizg Terpiłowskiego w nogi Nahuela kończy się faulem i żółtą kartką

39 min. - Zanim okazało się, że Klimala był na spalonym, WKS przeprowadził efektowną kontrę zakończoną pojedynkiem sam na sam z udziałem Klimali, który strzelił prosto w bramkarza

36 min. - Dośrodkowanie Macenki kończy się minimalnym pudłem Samca-Talara

35 min. - Długa piłka posłana przez Macenkę kończy się wybiciem przez zawodnika gości, będzie aut dla WKS-u

32 min. - Macenko efektownie przejął piłkę na prawym skrzydle, lecz niedokładnie dośrodkował, przez co Klimala skierował futbolówkę poza boisko

31 min. - Jeden z członków sztabu szkoleniowego Śląska został napomniany żółtą kartką

28 min. - Widzew zastosował skuteczny pressing na połowie WKS-u i wywalczył sobie wrzut z autu

25 min. - Rzut rożny dla Widzewa

24 min. - Śląsk od kilku minut jest w posiadaniu piłki, ale nie może przebić się przez gęsto ustawionych łodzian

21 min. - Na trybunie B powiewają setki flag w zielono-biało-czerwonych barwach

20 min. - Tkacz ponownie uderza, tym razem strzał zablokowany przez Macenkę

17 min. - Niecelna centra Pawłowskiego, wznowi Śląsk od bramki

16 min. - Kolejna strata Nahuela kończy się groźnym strzałem z dystansu. Jego autorem był Tkacz, który minimalnie chybił

15 min. - Groźne dośrodkowanie Widzewa, piłka na szczęście dla Śląska mija wszystkich zawodników gości

14 min. - Alen Mustafić próbował napędzić akcję indywidualnym rajdem, ostatecznie zatrzymał się na obrońcy łodzian

12 min. - Efektowna interwencja Macenki na połowie Śląska, piłka szybuje za linie końcową przy bramce Widzewa

10 min. - Niebezpieczna strata Nahuela na swojej połowie kończy się niecelnym strzałem gości, wznowi Leszczyński

9 min. - Samiec-Talar wypuścił Klimalę na prawym skrzydle, jednak wrocławski snajper został nabity i wznowi Rafał Gikiewicz

8 min. - Widzew w posiadaniu piłki, wszyscy zawodnicy wrocławian znajdują się na swojej połowie

7 min. - Macenko wznawia z autu na wysokości połowy

5 min. - Szybki kontratak Widzewa, strzał Pawłowskiego z ostrego kąta i świetna interwencja Leszczyńskiego

5 min. - Klimala zabrał się z piłką na prawej flance, lecz jego dośrodkowanie było zbyt przeciągnięte

3 min. - Żółta kartka dla Alena Mustaficia za zagranie ręką

Jeżeli Śląsk zremisuje z Widzewem, to wyprzedzi Jagiellonię Białystok, a w przypadku zwycięstwa będzie liderem co najmniej do następnej kolejki

Zawodnicy obu drużyn schodzą do szatni po rozgrzewce i już niebawem wrócą, by zacząć spotkanie

Przed meczem prezes Patryk Załęczny ogłosił nawiązanie współpracy z firmą Jaxan, której logo docelowo znajdzie się pod numerami na koszulkach WKS-u

Kliknij TUTAJ i sprawdź aktualne kursy w LV BET na zwycięstwo Śląska!

Autor relacji: Krzysztof Rakowicz