Raków Częstochowa: Kovačević - Tudor, Racovițan, Pestka (85 Rodin) - Drachal (85 Myszor), Lederman (71 Nowak), Baráth (85 Papanikolaou), Jean Carlos - Kochergin, Yeboah (71 Zwoliński) - Crnac.

Śląsk Wrocław: Leszczyński - Bejger (55 Żukowski), Petrow, Petkow, Macenko - Pokorny, Olsen (64 Jezierski), Samiec-Talar (90 Ince), Schwarz, Nahuel - Exposito.

Raków Częstochowa: Kuciak, Svarnas, Myszor, Masiak.
Śląsk Wrocław: Trelowski, Janasik, Guercio, Konczkowski, Rzuchowski, Łukasik.

Sędzia: Szymon Marciniak

Aura: burzowo

Widzów:

WKS po 11 latach znów z medalem Ekstraklasy! Erik Exposito pierwszym w historii Śląska ekstraklasowym królem strzelców.

90+3 min. - KONIEC! Śląsk wicemistrzem kraju z tą samą liczbą punktów, co mistrzowska Jagiellonia.

90+3 min. - Niecelna główka Rodina po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

90+2 min. - Uderzenie Ince tuż obok słupka, ale wcześniej Nahuel był na spalonym.

90 min. - Co najmniej trzy minuty dłużej potrwa druga połowa.

90 min. - Zamieszanie po dograniu z rzutu rożnego, ale zdążył z interwencją Leszczyński.

90 min. - Ince zastępuje Samca-Talara.

88 min. - Raków dłużej przy piłce od Śląska w końcówce, ale obrona wrocławian wciąż szczelna.

85 min. - Potrójna zmiana w Rakowie: Rodin za Pestkę, Myszor za Drachala i Papanikolaou za Baratha.

82 min. - Przechwyt piłki i dalekie zagranie do Exposito, który próbował przelobować Kovacevicia. Skończyło się rzutem rożnym i groźnym dośrodkowaniem.

81 min. - Jezierski ładnie przedarł się prawym skrzydłem i dograł do Schwarza, ale Czech nieudanie podał, zamiast uderzyć.

79 min. - r Barath pada w pol karnym po zderzeniu w powietrzu z Petkowem. Kończy się rzutem rożnym dla Rakowa, a chwilę później gwizdek po faulu na Schwarzu.

78 min. - Spięcie między obiema drużynami po faulu Pokornego na Tudorze. Słowak i Racovitan obejrzeli żółte kartki.

77 min. - Niezwykle ważna interwencja Petrowa, która przerywa groźną akcję Rakowa.

75 min. - Nahuel pewnie wykonał rzut karny!

73 min. - Tudor sfaulował Exposito w szesnastce!

71 min. - Dwie zmiany w Rakowie. W miejsce Ledermana i Yeboaha odpowiednio Nowak i Zwoliński. Tym samym Koczerhin przesunie się do środka pola obok Baratha.

70 min. - W polu karnym do Exposito dopadło trzech rywali, zanim ten zdołał oddać strzał. Nie ma to jednak znaczenia, bo wcześniej Hiszpan był na spalonym.

68 min. - Przerwana faulem kontra Rakowa.

65 min. - Nietypowe rozegranie wrzutu z autu. Po kreatywnym podaniu Pokornego Macenko oddał strzał, który w bliskiej odległości minął drugi słupek.

64 min. - Jezierski wchodzi na boisko w miejsce Olsena.

62 min. - Walka o piłkę na połowie Śląska i w końcu WKS ruszył z akcją. Olsen zagrał na lewą stronę do Macenki, ten w stronę Nahuela, który przepuścił piłkę do nikogo.

60 min. - Fatalne błędy Pestki. Podał piłkę w kierunku Nahuela, w ostatniej chwili nabił Hiszpana Racovitan.

58 min. - Za głębokie dośrodkowanie Jean Carlosa. Od bramki Leszczyński.

56 min. - Żukowski wszedł na prawą obronę, zastępując Bejgera.

Jagiellonia wygrała 3:0 z Wartą. Śląsk może cieszyć się ze srebrnych medali, a warto pamiętać, że w tamtym sezonie cudem utrzymał się w Ekstraklasie.

49 min. - EXPOSITO! Ależ uderzenie Hiszpana po stracie Rakowa przed polem karnym i wyjściu z bramki Kovacevicia.

46 min. - Zaczynamy drugą połowę!1

W 78. minucie Jagiellonia nadal prowadzi z Wartą 3:0 i jest kilkanaście minut od sięgnięcia po tytuł mistrzowski.

Śląsk pierwszy strzelił gola, ale bramka Olsena została nieuznana ze względu na spalonego. Raków lepiej sobie radził na mokrej murawie i Crnac w 18. minucie pokonał Rafała Leszczyńskiego.

45+2 min. - Koniec pierwszej połowy!

45 min. - Pogramy co najmniej 120 sekund dłużej.

45 min. - Nikt nie przeciął ostrego dośrodkowania Macenki, zaraz po tym faulował Schwarz.

43 min. - Peter Barath faulował Erika Exposito i sędzia Marciniak pokazał żółtą kartkę.

42 min. - Nieporozumienie Nahuela i Exposito przerwało akcję Śląska. Chwilę później bardzo niecelny strzał Barátha.

41 min. - Dośrodkowanie Schwarza z rzutu wolnego spokojnie wyłapał Kovacević.

36 min. - Groźna akcja trio Yeboah-Koczergin-Crnac, ale Chorwat nie zdołał przyjąć piłki i pozwolił na interwencję Leszczyńskiemu.

34 min. - Strzał Schwarza z rzutu wolnego, ewentualnie bardzo przeciągnięta wrzutka na drugi słupek.

33 min. - Wydaje się, że dobrze mierzył Schwarz, ale jeden z piłkarzy Rakowa zablokował uderzenie. Wcześniej dobre dogranie Exposito w pole karne do Olsena, jednak Duńczyk nie trafił w piłkę.

31 min. - Jean Carlos obejrzał kartkę za faul na Macence.

29 min. - Zagranie Exposito w poprzek pola karnego, ale nikt nie zamknął akcji strzałem.

27 min. - Yeboah niespodziewanie znalazł się w świetnej sytuacji, ale pogubił się i piłka w rękach Leszczyńskiego.

25 min. - Zablokowany strzał Schwarza po płaskim dograniu z narożnika.

22 min. - Strzał Nahuela obronił Kovacević po stracie Rakowa na własnej połowie.

18 min. - Ante Crnac pokonuje Leszczyńskiego... Chorwat dobił piłkę po strzale Yeboaha.

14 min. - Na razie Śląsk gorzej od Rakowa radzi sobie na podmokłej murawie - często gubi piłkę jeszcze na własnej połowie.

12 min. - Schwarz nakładką faulował Tudora i ma szczęście, że nie zobaczył żółtej kartki.

10 min. - Ostatecznie nie ma bramki. Asystujący Petrow był na spalonym.

6 min. - Olsen pokonał Kovacevicia. Zgranie główką Petrowa po zagraniu górą i Duńczyk umieścił piłkę w siatce! Czekamy na potwierdzenie, czy nie było ofsajdu.

4 min. - Murawa mocno nasiąknięta i jedni i drudzy mają problem ze zbudowaniem akcji w takich warunkach. Przez wodę na nawierzchni zgubił futbolówkę zarówno Samiec-Talar, jak i Nahuel.

Zaczynamy!

Piłkarze Śląska zebrali się w kręgu, a po chwili ustawili na murawie. Za chwilę początek meczu.

Obydwie drużyny rozgrzewają się na murawie.

Za 7-8 minut zespoły Śląska i Rakowa wyjdą na dodatkową rozgrzewkę. Za blisko kwadrans pierwszy gwizdek.

Jagiellonia po golu Imaza prowadzi z Wartą 3:0 i losy mistrzostwa na ten moment wydają się przesądzone.

Szymon Marciniak sprawdza stan murawy i podejmie decyzję, kiedy spotkanie zostanie rozpoczęte. Delegat PZPN zapewnia, że mecz zostanie dziś rozegrany.

Około 15 minut potrzebuje greenkeeper i jego ekipa, by doprowadzić boisko na stadionie przy Limanowskiego do stanu używalności, ale nie brakuje też głosów, że mecz może odbyć się jutro.

W 11. minucie prowadzenie Jagiellonii podwyższył Taras Romanczuk.

Jagiellonia w 5. minucie objęła prowadzenie w meczu z Wartą. Strzelcem gola Nene.

Nad boiskiem w Częstochowie nastąpiło oberwanie chmury, obfite opady deszczu i gradu. Z tego względu mecz jeszcze się nie rozpoczął.

Czołem kibice Śląska! WKS ma już zapewnione wicemistrzostwo Polski, ale jeśli wygra z Rakowem, a Jagiellonia straci punkty w starciu z Wartą, wrocławianie zostaną mistrzami Polski.

Kliknij TUTAJ i sprawdź aktualne kursy w LV BET na zwycięstwo Śląska!

Autor relacji: Dominik Mazur