Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Śląsk Wrocław
0:1 (0:1)
Strzelcy: Gikiewicz 23`
Sędziuje: Robert Małek Widzów: 500 Aura: pogodnie, chłodno
Świt Nowy Dwór Mazowiecki:(stroje: jednolite zielone) Bigajski - Gmitrzuk, Reginis, Gurzęda, Jagodziński - Kosiec, Enow, Odong, Galicki (77. Maślanka) - Czerkas (74. Strzałkowski), Zjawiński Trener: Przemysław Cecherz
Śląsk Wrocław:(stroje: jednolite białe) Kelemen - Socha, Pawelec, Fojut, Celeban - Gancarczyk, Kaźmierczak, Mila (80. Sztylka), Sobota - Gikiewicz (90. Madej), Diaz (66. Sotirović) Trener: Ryszard Tarasiewicz

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Drwęcki, Wiśniewski, Strzałkowski, Kończyński, Maślanka, Figacz, Wolf
Śląsk Wrocław: Kaczmarek, Madej, Wołczek, Sotirović, Spahić,Sztylka, Ćwielong

Śląsk bez większych problemów pokonał grający 2 ligi niżej Świt.

Celeban wybija piłkę w polę i sędzia kończy spotkania. Ślask wyeliminował Świt i awansował do 1/8 finału Pucharu Polski.

94 min. - Kelemen wypuszcza piłkę w polu karnym, Pawelec nie zdołał wybić piłke w pole. Rożny. Ostro bita piłka, ale Sztylka wybija na rog.
93 min. - Upomniany również Vuk, który nie był bez winy w tej przepychance.
93 min. - Żółta dla Reginisa za odepchnięcie Sotirovicia.
92 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku. Madej wejdzie za Gikiewicza, strzelca jedynego gola.
90 min. - Udana interwencja Pawelca po wrzutce na aferę.
89 min. - Kaźmierczak z wolnego w mur. Rzut rożny dla wrocławian.
89 min. - Indywidualna akcja Sotirovicia zakończona faulem 20 metrów od bramki Świtu.
86 min. - Żółta dla Gikiewicza za faul od tyłu.

Piłkarze Śląska czekają już na końcowy gwidzdek sędziego. Na boisku niewiele się dzieje.

80 min. - Sztylka za Milę. Były kapitan zmienia obecnego i przejmuje od niego opaskę.

Na boisko wejdzie Dariusz Sztylka. Będzie to pierwszy jego mecz w tym sezonie, a to już 11. sezon tego piłkarza w Ślasku.

79 min. - Gmitrzuk za głupi faul poza boiskiem na Gancarczyku ujrzał drugą żółta oraz czerwoną kartkę.
77 min. - Maślanka za Galickiego.
76 min. - W odpowiedzi groźny atak Odonga, ale jego wrzutke pewnie chwyta Kelemen.
75 min. - Faul na Sotiroviciu przy chorągiewce narożnej. Sobota z wolnego prosto w ręce Bigajskiego.
74 min. - Zmiana w Świcie. Strzałkowski za Czerkasa.
72 min. - Po faulu na Pawelcu Gmitrzuk ukarany żółtą kartką za krytykowanie orzeczeń arbitra.

Druga połowa jest zdecydowanie mniej ciekawa od pierwszej. Śląsk pilnuje wyniku, gospodarze coraz częściej atakują, ale bez efektu.

70 min. - Wrzutka Zjawińskiego, ale Socha wybija na aut.
69 min. - Socha fauluje Kośca przy linii bocznej pola karnego.
66 min. - Sotirović za zmęczonego Diaza. Pierwsza zmiana w Śląsku.
65 min. - Diaz zza pola karnego celnie, ale bardzo słabo.
64 min. - Gikiewicz wyłożył na 16 piłkę Diazowi, ale ten nie mógł się zdecydować, czy strzelać czy kiwać i stracił futbolówkę.
60 min. - Szarża Mili przerwana faulem. Z wolnego sam poszkodowany groźnie wstrzeliwuje w pole bramkowe, ale Bigajski zdołał wypiąstkować piłke.
59 min. - Pawelec wywalczył piłkę przy narożniku boiska od strony bramki Świtu, oddał do Soboty, ale ten dośrodkował za mocno.
55 min. - Mila z rogu, piłka przetoczyła się przez całe pole karne, ale nikt nie skierował jej do siatki.
53 min. - Groźna akcja Enowa, ale do jego wrzutki nie doszedł żadenz kolegów.
51 min. - Składna akcja Śląska, Sobota wyłozył piłkę Diazowi, ale ten z bliska uderza lekko i wprost w bramkarza.
50 min. - Po akcji Diaza Sobota uderza niecelnie
48 min. - Długie podanie Sochy do Diaza, ale ten źle przyjął piłkę.
46 min. - Gikiewicz do Diaza, zaczęła sie druga połowa

W pełni zasłużone prowadzenie Śląska, który kontroluje przebieg wydarzeń na boisku.

45 min. - W doliczonym czasie zamieszanie w polu karnym Śląska po rzucie rożnym, ale bez strzału.

Sędzia doliczył minutę.

43 min. - Mila z wolnego krótko do Kaźmierczaka, ale ten uderza mocno niecelnie.
40 min. - Zjawiński z rogu, Gmitrzuk głową niecelnie.
38 min. - Strzał Diaza blokuje Reginis, róg dla Śląska.
37 min. - Bomba Soboty z dystansu, piękna parada Bigajskiego.
36 min. - Tym razem Kosiec nieprzyjemnie potraktowany przez Milę. Z trybun słychać: "Nie masz kartek?"
35 min. - Ostre wejście Sochy w Kośca, bez kartki.
34 min. - Gikiewicz strzela niecelnie z 20 metrów.

Śląsk nadal przeważa, ale w jego grze sporo jest niedokładności.

32 min. - Tym razem Gancarczyk próbował zaskoczyć Bigajskiego strzałem z linii bocznej, ale przeniósł piłkę ponad poprzeczką.
32 min. - Gancarczyk za daleko wypuścił sobie piłkę zatrzymując groźnie zapowiadająca się kontrę.
27 min. - Mila z rogu, Gikiewicz głową obok.
26 min. - Centra Sochy, Reginis uprzedza Diaza wybijając głową na róg.
26 min. - Kosiec chwyta Milę na środku boiska, sędzia upomina go tylko słownie.
23 min. - Gikiewicz z bliska pakuje piłkę do siatki po rożnym Mili i asyście Kaźmierczaka.
22 min. - Kaźmierczak zagrywa do Gikiewicza, ale temu ostatniemu obrońcy uniemozliwiają oddanie celnego strzału.
19 min. - ładny kros Kaźmierczaka do Soboty, ten wycofał do Mili, jednak podanie kapitana do Diaza było niedokładne.
17 min. - Kapitalne uderzenie Mili z dystansu i jeszcze lepsza interwencja Bigajskiego, który końcówkami palców wybija na róg.
17 min. - Mila z rogu, Pawelec głową ponad poprzeczka.

Pierwszy kwadrans upływa pod znakiem przewagi Śląska, ale jego akcjim brakuje werwy.

12 min. - Mila z rogu, Kaźmierczak głową minimalnie obok słupka.
12 min. - Mila przejmuje piłke i uderza bez namysłu, lecz ta odbija się od obroncy i wychodzi na rzut rożny,
11 min. - Socha zablokował dośrodkowanie Zjawińskiego, który z rzutu rożnego trafił w boczną siatkę
9 min. - Gikiewicz ambitnie powalczył w ataku, odebrał piłke Enowowi, ale zaraz ją stracił na rzecz asekurujacego Gurzędy..
7 min. - Akcja Świtu środkiem boiska i pierwsza interwencja Kelemena, który w porę wyszedł do piłki.
5 min. - Krosowe podanie Mili do Soboty, ten ładnie przyjął piłke mijając obrońcę i uderzył mocno, ale niecelnie.
4 min. - Rozgrywający pierwszy mecz w tym sezonie Socha umiejętnie powstrzymuje rywali.
3 min. - Dalekie podanie Fojuta do Soboty, ale szybszy był bramkarz gospodarzy.
1 min. - Zjawiński do Czerkasa. Świt rozpoczął mecz.

Śląsk rozpocznie na bramkę od strony linii kolejowej.

Czekamy na wejście piłkarzy na murawę, Na sektorze gości znajduje się kilkudziesięciu fanów wrocławskiej jedenastki.

Ślask po raz 4. w historii gra w Nowym Dworze Mazowieckim. Dotychczasowe spotkania rozegrano w II lidze. W 1999 r. wrocławianie zwycieżyli 1:0, 3 lata później w tych samych rozmiarach triumfował Świt, zaś przed 5 laty WKS zdołał odwrócić losy meczu i wygrać 2:1.

Walczymy o europejskie puchary! Taka nagroda czeka zwycięzcę Pucharu Polski. Liczymy na poprawę nastrojów i pewne zwycięstwo z II-ligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Autor relacji: FPP/jacko