Raków Częstochowa:(stroje: czerwono-niebieskie) Szumski - Petrasek, Piątkowski (Musiolik 87'), Sapała, Kościelny - Schwarz, Babenko - Bartl (Malinowski 69'), Szczepański (Skóraś 82'), Jach - Brown Forbes Trener: Marek Papszun
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Putnocky - Broź, Puerto (Hołownia 62'), Pawelec, Stiglec - Mączyński, Zivulic - Musonda, Pich, Płacheta (Exposito 85') - Markovic (Radecki 75') Trener: Vitezslav Lavicka

Raków Częstochowa: Pietrzkiewicz, Azemovic, Domański, Lukovic, Musiolik, Malinowski, Skóraś, Kolev, Szymonowicz
Śląsk Wrocław: Kajzer, Gąska, Radecki, Exposito, Hołownia, Łabojko, Samiec-Talar, Dankowski

90 min. - Niestety przegrywamy z Rakowem w Bełchatowie 0:1.
90 min. - Forbesa dwa razy zatrzymuje Pawelec. Rzut rożny dla gospodarzy to chyba ostatnia akcja meczu
90 min. - Akcja dzieje sie pod bramką Rakowa. Rzut rożny WKSu
90 min. - Raków strzela bramkę. Malinowski
88 min. - Dobra interwencja Pawelca. Obrońca WKSu wybija piłke Frobesowi
87 min. - Musiolik za Piątkowskiego
86 min. - Petrasek nie trafia główą z trzech metrów
86 min. - Żółtą kartką ukarany Musonda
85 min. - Exposito za Płachetę

Niestety to nie jest Śląsk z początku sezonu...

82 min. - Skóraś za Szczepańskiego
81 min. - Brown Forbes przegapił sytuacje 100%. Dużo szczęscia ma WKS

Bardzo ostro faulowany Płacheta. Sapała skandalicznie się zchował w tej sytuacji i otrzymuje tylko żółta kartkę

76 min. - Na boisku pojawił się dawno niewidziany Mateusz Radecki

Wygląda to na powązniejszy uraz. Serb nie zejdzie z murawy o własnych siłach. Opuszcza boisko na noszach...

Na murawie leży Markovic

74 min. - Musona próbuje znowu z ostrego kąta, ale tylko boczna siatka,
73 min. - Szczepański myli się o centymetry! Piłka szybuje nad poprzeczką bramki Śląska
71 min. - Do wejścia szykuje się Hołownia, a Stiglec zastąpi Puerto na stoperze
71 min. - Śląsk gra na razie w 10. Poza murawą dalej Puerto.
70 min. - Puerto poza boiskiem... Wygląda na to, że nas stoper nie dotrwa do końca tego spotkania
69 min. - Zmiana w ekipie gospodarzy. Malinowski za Bartla
68 min. - Puerto leży na murawie.
66 min. - Do piłki podchodzi Jach, ale uderza ponad bramką Putnockiego
65 min. - Stiglec fauluje Bartla tuż przed linią pola karnego. Rzut wolny dla gospodarzy
65 min. - Mączyński próbuje z ponad 20. metrów, ale niestety w sam środek Szumskiego
63 min. - Pawelec wślizgiem wybija piłke spod nóg Forbesa
61 min. - Raków nie wykorzystuje zamieszania po rzucie rożnym w polu karnym gości
60 min. - Mocne uderzenie Sapały z dystansu i bardzo dobre zachowanie Putnockiego.
58 min. - Defensorzy Rakowa upilnowali teraz Płachetę w dogodnej sytuacji bramkowej dla WKS-u
56 min. - Na 20. metrze strzału próbuje Stiglec, ale futbolówka nawet nie leci w światło bramki
54 min. - Do dośrodkowania z rogu wyskakiwał Petrasek, na szczęscie dla WKS-u piłka mija słupek
52 min. - Z dystansu decyduje się Piątkowski. Rzut rożny Rakowa po rykoszecie
50 min. - Kolejny stały fragment gry dla Śląska
49 min. - Płacheta oddaje strzał, minimalnie nad poprzeczką!
48 min. - Wrocławianie nieźle zaczęli drugą odsłonę tego spotkania. Zaczęli grać śmielej i bardziej agresywnie, co sprawia, że zawodnicy Rakowa gubią się
46 min. - Właśnie rozpoczęliśmy druga połowę. Rzut rożny WKSu
45 min. - Wrocławianie, jak na razie nic nie pokazali. O wiele groźniejszy był Raków. Liczymy na to, że w drugiej części meczu obraz gry po stronie Śląska się zmieni
44 min. - Do regulaminowego czasu pierwszej połowy sędzia dolicza jedną minutę.
41 min. - Broź dośrodkowuje w pole karne, ale Markovic nawet nie wyskoczył do futbolówki. Serb nie odnajduje się na szpicy póki co
39 min. - Musonda przeszedł rajdem przez obrońców Rakowa i zdołał jeszcze odegrac do Markovicia, a ten nieudolnie traci piłkę
36 min. - Dośrodkowanie Schwarza wybija Zivulic
36 min. - Broź fauluje Bartla. Gospodarze mają rzut wolny w okolicy pola karnego Śląska
35 min. - W pole karne wbiega Forbes i uderza z bardzo ostrego kąta, niecelnie
33 min. - W grę Śląska wkrada się chaos. Wygląd na to, że to Raków gra lepiej póki co
30 min. - Markovic minął 5 zawodników Rakowa i oddał strzał, ale bez problemu łapie Szumski
29 min. - Niefortunna interwencja Puerto po akcji Browna Frobesa, groził Śląskowi gol samobójczy....
27 min. - Pich odbiera piłkę Schwarzowi i wrocławianie znów rozgrywają piłkę na połowie rywala.
26 min. - Musonda zdołał skleić piłkę i zagrać ją w kierunku pola karnego Rakowa, ale nikt nie zdołał zamknąć tej akcji
24 min. - Szczepański "potańczył" z piłka w polu karnym WKS-u, ale Puerto przerywa
22 min. - Musonda powalczył z Jachem i posłał dalekie podanie do Stigleca, który wypuścił piłkę do Płachety, jednak za mocno. Na GIEKSA Arenie nadal 0:0
21 min. - Zivulic z krwawiącym nosem opuścił na razie boisko.

Zivulic wciąż leży na murawie

19 min. - Brzydki faul Forbesa na Zivuliciu. Napastnik Rakowa obejrzał żółtą kartkę
17 min. - Znowu groźnie pd bramką Śląska. W dobrej sytuacji znalazł się Brown Forbes
16 min. - Stiglec z Pichem usiłują coś stworzyć, ale brakuje strzału z dystansu
14 min. - Wrocławianie dłużej utrzymują się przy piłce, ale każda ich próba jest wybijana przez defensorów częstochowian
12 min. - Znowu groźnie pod bramką WKS-u.. Tym razem uderzał Petrasek
12 min. - Ależ blisko był Brown Forbes! Rewelacyjnie wypuścił go Bartl tuż przed Putnockim... Prawa obrona Śląska przysnęła..
10 min. - Niedokładne podanie Schwarza w pole karne wrocławian
8 min. - Rozegranie Stigleca z Pichem, ale bez dalszego rezultatu. Śląsk próbuje podejść, jak najbliżej bramki Szumskiego
6 min. - Piękne dalekie podanie Puerto do Stigleca, które mogło być początkiem dobrej akcji ofensywnej WKS-u. Wybijają futbolówkę obrońcy Rakowa
5 min. - Bartl z prawej mija wszystkich, schodzi do środka i oddaje strzał. Niepewnie broni Putnocky
4 min. - Zivulic gubi piłkę na rzecz Rakowa
2 min. - Rzut rożny dla WKSu. Szumski piąstkuje, ale Mąka uderza bardzo niecelnie i kiksuje
1 min. - Jach wybija głębokie dośrodkowanie Stigleca
1 min. - Sędzia rozpoczyna spotkanie pomiędzy Rakowem a Śląskiem

Raków to jedyny zespół Ekstraklasy, który nie zanotował, jak dotąd żadnego remisu.

W dzisiejszym spotkaniu nie zagra Wojciech Golla, który pauzuje za żółte kartki. W jego miejsce pojawi się Mariusz Pawelec. Piotr Celeban również leczy kontuzje.

Po długiej przerwie w kadrze znalazł się ponownie Mateusz Radecki. Z kolei do składu wraca po kontuzji Krzysztof Mączyński.

Zapraszamy do dyskusji na czacie, słuchania relacji radiowej i obserwowania trybun podczas meczu.

Po przerwie reprezentacyjnej wracamy na boiska ekstraklasy. Czy Śląsk zdoła zakończyć serię remisów i wywieźć 3 punkty z Bełchatowa?

Autor relacji: Claudia Haor