Strzelcy: Chrapek 2', Exposito 59' - Vejinović 80'

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Putnocky - Broź, Golla, Puerto (Pawelec 84'), Stiglec - Łabojko, Mączyński, Pich, Chrapek (Radecki 66'), Płacheta (Hołownia 90+2) - Exposito Trener: Vitezslav Lavicka
Arka Gdynia:(stroje: żółte) Steinbors - Zbozień, Maghoma, Marciniak, Wawszczyk (Antonik 87') - Vejinović, Nando, Nalepa (74' Siemaszko), Busalidzić, Jankowski (Da Silva 71') - Skhirtladze Trener: Aleksandar Rogić

Śląsk Wrocław: Kajzer, Dankowski, Pawelec, Hołownia, Gąska, Radecki, Musonda, Samiec-Talar, Szczepan
Arka Gdynia: Krzepisz, Danch, Samu, Olczyk, Antonik, Da Silva, Łoś, Wilczyński, Siemaszko

Koniec meczu! Śląsk przerywa serię 7 meczów bez porażki i pokonuje Arkę Gdynia! Zapraszamy na naszą stronę, gdzie wkrótce zaczną pojawiać się materiały pomeczowe.

90+4 min. - Kolejne problemy zdrowotne w ekipie gospodarzy. Tym razem cierpi zgłasza Mączyński.
90+4 min. - Dobra sytuacja Exposito, ale strzał niecelny.
90+2 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku. Mateusz Hołownia zastępuje Przemysława Płachetę.
90+1 min. - Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry
90 min. - Żółta kartka dla Łabojki za zagranie ręką
89 min. - Nieudane dośrodkowanie Antonika i od bramki rozpocznie Putnocky.
88 min. - Groźna akcja gości i w ostatniej chwili Pawelec powstrzymuje Vejinovicia
87 min. - Zmiana w Arce. Antonik wchodzi za Wawszczyka.
85 min. - Próbuje jeszcze Śląsk atakować ale nieskutecznie
84 min. - Stało się to, co nieuniknione. Puerto jednak nie będzie w stanie kontynuować gry i w jego miejsce na boisko wchodzi Mariusz Pawelec.
80 min. - Vejinović trafia na 2:1

Nieudana interwencja Płachety we własnym polu karnym i piłka przypadkowo odbija się od ręki młodego skrzydłowego Śląska.

Rzut karny dla Arki

77 min. - Szykował się do wejścia Mariusz Pawelec ale ostatecznie Puerto wraca na boisko.
75 min. - Problemy ze zdrowiem zgłasza Israel Puerto. Wygląda na to że nie będzie mógł kontynuować gry. Prawdopodobnie uraz mięśnia dwugłowego.
74 min. - Zmiana w Arce. Siemaszko wchodzi za Nalepę.
74 min. - Zablokowany strzał z dystansu Radeckiego
71 min. - Pierwsza zmiana w Arce. Da Silva zastępuje Jankowskiego.
70 min. - Exposito bardzo niecelnie uderza z dystansu.
68 min. - Po dośrodkowaniu Skhirtladze piłka odbija się od obrońców i trafia do Nando. Ten oddaje groźny strzał głową, ale nie udaje mu się pokonać Putnockyego.
66 min. - Zmiana w Śląsku. Radecki za Chrapka.
65 min. - Niecelny strzał z dystansu Mączyńskiego
64 min. - Dobra akcja Arki i w ostatniej chwili Golla wybija piłkę spod nóg Nalepy.

Złe wyprowadzenie piłki przez Vejinovicia i po przechwycie Picha futbolówka trafiła pod nogi Hiszpana. Po problemach z przyjęciem udało mu się wyjść zwycięsko z pojedynku ze Steinborsem i Śląsk prowadzi już 2:0!

GOOOOOOOOOOOL! ERIK EXPOSITO!

57 min. - Śląsk ma problemy z utrzymaniem się przy piłce.
53 min. - Niecelny strzał gości ze stałego fragmentu
52 min. - Sędzia dopatrzył się faulu na Busalidziciu i odgwizduje rzut wolny. W powtórce widać, że Stiglec był daleko od kontaktu z nogami przeciwnika.
50 min. - Na razie cały czas Arka w ataku pozycyjnym
47 min. - Vejinović fauluje Płachetę

Rozpoczynamy drugą połowę! Obie drużyny bez zmian

Sędzia Lasyk kończy pierwszą połowę. Śląsk zasłużenie prowadzi 1:0 po bramce Chrapka. Wracamy za około 15 minut!

44 min. - Niecelny strzał Nando sprzed pola karnego
43 min. - Obrońcy Śląska zażegnali zagrożenie
42 min. - Składna akcja Arki zakończona zablokowanym dośrodkowaniem Skhirtladze. Rzut rożny dla gości
41 min. - Dalekie dośrodkowanie na Stigleca, ale znowu piłkę przejmuje bramkarz gości
41 min. - Dobre uderzenie Płachety pod porzeczkę, ale broni Steinbors. Rzut rożny
40 min. - Nalepa fauluje Picha. Rzut wolny dla Śląska
38 min. - Złe rozegranie wrocławian i piłka trafia w ręce Steinborsa
37 min. - Aut dla Śląska na wysokości pola karnego Arki
35 min. - Putnocky broni strzał Jankowskiego. Ostatecznie zawodnik gości na spalonym.
32 min. - Lekkie zamieszanie w polu karnym Śląska i po konfrontacji zawodników obu drużyn żółte kartki otrzymują Golla i Skhirtladze
30 min. - Pierwsza groźna akcja gości. Putnocky nie złapał piłki po dośrodkowaniu Busalidzicia, ale przytomnie obrona Śląska uspokoiła sytuację.
29 min. - Arka próbuje przebić się przez obronę Śląska atakiem pozycyjnym. Na razie bezskutecznie
26 min. - Golla fauluje w środkowej strefie boiska
22 min. - Krótko rozegrany stały fragment i akcja zakończona strzałem Picha z ostrego kąta. Broni Steinbors
21 min. - Próba dryblingu Płachety zakończona faulem Zbozienia. Rzut wolny dla gospodarzy
19 min. - Nalepa fauluje Puerto
17 min. - Złe zagranie Vejinovicia i od bramki rozpoczyna Putnocky
15 min. - Dośrodkowanie Płachety wybijają obrońcy
15 min. - Zablokowany strzał Chrapka i będzie kolejny rzut rożny dla Śląska
13 min. - Do głosu zaczęli dochodzić goście ale dobry powrót Mączyńskiego przerwał akcję Arki
11 min. - Faulowany Łabojko w środku pola
9 min. - Doba akcja Brozia z Płachetą i znowu broni Steinbors!
8 min. - Dobry strzał Stigleca po rzucie rożnym Mączyńskiego. Minimalnie obok bramki
6 min. - Dobre wykonanie stałego fragmentu gry, lecz ostatecznie nie udaje się oddać strzału na bramkę
5 min. - Zablokowane dośrodkowanie Płachety. Rzut rożny dla Śląska

Świetny zwód Jakuba Łabojko, który oszukał obrońców gości i oddał piłkę do kolegi z zespołu. Chrapek oddał strzał i po rykoszecie piłka wpada do siatki!

GOOOOOOOOOL! MICHAŁ CHRAPEK!

1 min. - Sędzia Lasyk rozpoczyna spotkanie! Śląsku tylko zwycięstwo!

Zapraszamy do dyskusji na czacie, słuchania relacji radiowej i obserwowania trybun podczas meczu.

Autor relacji: Dominik Szpik