Strzelcy: Mączyński 13' Pich 42' Chrapek 61' - Michalski 78'

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Putnocky - Broź, Puerto, Golla, Stiglec, Łabojko, Mączyński, Pich, Chrapek (89 Gąska), Płacheta (82 Samiec-Talar), Exposito (66 Cholewiak) Trener: Vitezslav Lavicka
Wisła Płock:(stroje: niebiesko-białe) Wrąbel - Marcjanik, Michalski, Stefańczyk, Uryga, Tomasik (82 Kuświk), Furman, Kwietniewski (58 Garcia), Rasak, Szwoch, Ricardinho Trener: Radosław Sobolewski

Śląsk Wrocław: Kajzer, Hołownia, Pawelec, Gąska, Musonda, Zivulic, Cholewiak, Samiec-Talar, Szczepan
Wisła Płock: Żynel, Fojut, Stępiński, Sielewski, Garcia, Ambrosiewicz, Zawada, Kuświk

90+5 min. - Sędzia kończy mecz! Śląsk znowu zdobywa 3 punkty!
90 min. - Wrąbel wychodzi i uprzedza Cholewiaka po podaniu Samca-Talara.
89 min. - Gąska za Chrapka.
88 min. - Putnocky uprzedził Kuświka i wyłapał dalekie podanie.
86 min. - Ostre wejście Furmana w Gollę. Nasz obrońca dostał w żebra.
85 min. - Cholewiak uderza, ale nie najlepiej, sprzed pola karnego. Wrąbel łapie piłkę bez problemu.
82 min. - Kuświk za Tomasika. A do gry w Śląsku wchodzi Samiec-Talar, schodzi Płacheta.
81 min. - Mączyński za mocno podaje do Cholewiaka w uliczkę.
78 min. - Furman pociągnął środkiem i wyłożył piłkę Michalskiemu, który trafia do siatki. 1:3.
76 min. - Śląsk poszanował piłkę, po wrzutce do Chrapka sędzia odgwizdał faul w ofensywie.
74 min. - Kontra Śląska, Wrąbel broni strzał Cholewiaka!
71 min. - Teraz Śląsk daje pograć Wiśle.
70 min. - Chrapek dostał kartkę za dyskusję, ale sędziego chyba poniosło, gdy odgwizdał faul Cholewiaka.
68 min. - Golla dostaje żółtko za faul na Furmanie.

TWIERDZA WROCŁAW na trybunach.

66 min. - Cholewiak wchodzi za Exposito.
64 min. - Puerto plecami blokuje strzał z dystansu Tomasika.
62 min. - Katastrofalny błąd Wrąbla i Chrapek podwyższa wynik! Dobrze, że tego bramkarza nie ma już we Wrocławiu...
61 min. - Walka w środku pola, fauluje Broź.
58 min. - Garcia za Kwietniewskiego.
56 min. - Złe podanie Stigleca w ataku, nie klei się Śląskowi gra do przodu po przerwie.
54 min. - Źle wybija Stiglec, ale jego błąd naprawia Puerto. Wisła atakuje pozycyjnie.
52 min. - Pich fauluje przy linii Tomasika.
50 min. - Teraz uderzenie z lewej nogi sprzed pola karnego Kwietniewskiego, ale wysoko nad bramką.
48 min. - Putnocky łapie strzał z daleka Ricardinho.
46 min. - Wisła zaczęła drugą połowę.

Śląsk był w pierwszej połowie zdecydowanie lepszy od Wisły Płock i skuteczny. Trzy celne strzały, dwa gole.

45 min. - Sędzia Przybył kończy pierwszą połowę.
44 min. - Rożny dla Śląska, piłka trafia przed pole karne do Stigleca, ale jego uderzenie spokojnie łapie Wrąbel.
42 min. - 2:0! Robert Pich! Świetnie wprowadził piłkę do ataku Broź, Chrapek wślizgiem zagrał na prawe skrzydłe do Golli, który został w ataku po wcześniejszym rzucie wolnym, a obrońca zagrał po ziemi do Słowaka, który płaskim strzałem w krótki róg daje Śląskowi dwubramkowe prowadzenie.
39 min. - Zgadnijcie co? Furman z wolnego. Ricardinho próbuje przewrotki, bez efektu, źle trafił w piłkę.
37 min. - Kolejny faul w środku pola, kolejny wolny Furmana. Ricardinho głową uderza nad bramką.
36 min. - Wisła radzi sobie z rożnym.
35 min. - Stiglec świetnie centruje na Exposito, Hiszpan wychodzi w powietrze i uderza głową, ale piłka po drodze odbija się od obrońcy i wychodzi na rzut rożny. To mogła być bramka!
34 min. - Ależ szansa Wisły. Broź zgubił krycie, Michalski wpadł w pole karne, ale świetnie na raty Putnocky wybronił jego strzał!
32 min. - Znowu rzut wolny i znowu Furman. Obrońcy najpierw wybijają górną piłkę, a potem blokują uderzenie sprzed pola karnego.
30 min. - - Centra po faulu Płachety nic nie daje gościom, piłkę wyprowadza Broź, ale wybija ją w aut.
28 min. - Chrapek w uliczkę do Płachety, ale z jego uderzeniem po krótkim słupku nie ma problemów Wrąbel.

Śląsk się nieco cofnął, czeka na to, co zrobi Wisła.

24 min. - Długa piłka na Exposito, głową interweniuje Marcjanik i przed szansą staje Płacheta, ale pudłuje z ostrego kąta.
22 min. - Długa piłka Puerto do Stigleca, ale ten fauluje Kwietniewskiego.
21 min. - Pich głową przed polem karnym zgrywa piłkę do Mączyńskiego, który uderza z powietrza, ale nad bramką. Obrońcy Wisły byli nieporadni w tej sytuacji.
18 min. - Furman wrzuca z wolnego na długi słupek do Rasaka, ale za głęboko, aut bramkowy.
17 min. - Łabojko upomniany za faul na Ricardinho.
15 min. - Chrapek chciał skopiować uderzenie swojego kolegi ze środka pola, ale piłka mija bramkę Wrąbla w dużej odległości.
14 min. - Szwoch główkuje, ale Putnocky spokojnie łapie piłkę.
13 min. - GOOOOL! Krzysztof Mączyński trafia plasowanym strzałem z dalszej odległości! Kapitan Śląska przejął piłkę po fatalnym podaniu Dominika Furmana.
12 min. - WKS odebrał wysoko piłkę, najpierw wrzuca Pich, potem poprawia Stiglec, piłka poszła po głowie obrońcy i trafiła pod nogi Brozia, ten jednak nie zdecydował się na strzał z pierwszej piłki.
11 min. - Z rzutu wolnego Furman posyła piłkę w pole karne, ale tam radzą sobie wrocławianie, a po chwili Chrapek jest faulowany w walce o górną piłkę.
9 min. - Akcja pod drugą bramką. Szwoch centruje z prawej strony, ale dobrze interweniuje Golla.
7 min. - Wrzutka z wolnego Mączyńskiego, obok bramki główkuje Puerto.
6 min. - Mączyński zagrał prostopadle do Picha. Słowak zagrał wzdłuż bramki płocczan, Wrąbel odbił piłkę, a po chwili ją złapał.

Śląsk od początku w ataku pozycyjnym.

3 min. - Teraz w polu karnym Golla wybija piłkę spod nóg Ricarddinho.
2 min. - Płacheta przegrał pojedynek na skrzydle ze Stefańczykiem.

W bramce Wisły po raz pierwszy w meczu ligowym zagra wrocławianin Jakub Wrąbel.

Piłkarze wychodzą na murawę.

Przed 14. kolejką rozgrywek Wisła Płock zajmowała pozycję lidera. Czy wrocławianie podbudowani wygraną z Arką Gdynia zdołają utrzymać Twierdzę Wrocław, niezdobytą jeszcze w tym sezonie?

Autor relacji: Adam Osiński