Strzelcy: Pich 56', Łabojko 75', Płacheta 85'

Piast Gliwice:(stroje: niebieskie) Plach - Rymaniak, Korun, Huk, Kirkeskov - Konczkowski (72' Badia), Hateley, Sokołowski, Felix - Steczyk (61' Milewski), Parzyszek (76' Tuszyński) Trener: Waldemar Fornalik
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Putnoky - Dankowski, Puerto, Golla, Stiglec - Łabojko, Mączyński - Pich (90' Żivulić),Chrapek (83' Gąska), Płacheta - Exposito (51' Cholewiak) Trener: Vitezslav Lavicka

Piast Gliwice: Szmatuła, Jodłowiec, Pietrowski, Milewski, Badia, Mokwa, Borkała, Malarczyk, Tuszyński
Śląsk Wrocław: Kajzer, Cholewiak, Pawelec, Musonda, Markowić, Hołownia, Żivulić, Gąska, Samiec-Talar

Koniec meczu w Gliwicach, Śląsk wygrywa 3:0 i wskakuje na fotel lidera.

90 min. - Strzał Hateleya z wolnego wprost w ręce Putnockiego.
90 min. - Ostatnia zmiana w zespole Śląska. Żivulić w miejsce Picha.

Mecz potrwa 5 minut dłużej.

85 min. - Nokaut Śląska w drugiej połowie. Gąska do Płachety i kolejne trafienie zespołu Lavicki.
83 min. - Zmiana w zespole Śląska. Gąska zastępuje Michała Chrapka.
80 min. - Żółta kartka dla Huka, który zatrzymuje rozpędzonego Cholewiaka.
79 min. - Bomba Stigleca z 30 metrów przelatuje wysoko nad bramką Piasta.
78 min. - Wślizg Rymaniaka po strzale Płachety blokuje piłkę, która leciała do bramki Placha.
77 min. - Refleks Putnockiego uchronił Śląsk od straty bramki.
76 min. - W międzyczasie ostatnia zmiana w zespoole gospodarzy. Tuszyński w miejsce Parzyszka.
75 min. - GOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLL. Uderzenie z 30 metrów Łabojki ledwie doleciało do bramki Placha, a mimo to bramkarz gospodarzy puścił piłkę, Fatalna interwencja.
74 min. - Techniczny strzał Picha. Nie dokręcił jednak piłki i ta przeleciała obok lewego słupka bramki Placha.
72 min. - Zmiana w zespole Piasta. Badia w miejsce Konczkowskiego.
71 min. - Faul Rymaniaka na Chrapku, po chwili Hateley powalił Picha.
69 min. - Gramy dalej.
69 min. - VAR sprawdza zagranie ręką jednego z piłkarzy Śląska.
68 min. - Znakomita interwencja Putnockiego po strzale z rzutu wolnego zespołu Piasta.
66 min. - Ajjjj. Boleśnie wyglądający faul Golli na Konczkowskim. Gospodarze mają rzut wolny na wysokości 16 metra, po lewej stronie bramki Putnockyego.
64 min. - Rzut rożny dla Śląska. Ta akcja powinna jednak zakończyć się lepiej. Puerto, który przejął piłkę i wyprowadzał kontrę zagrał za mocno do Cholewiaka.
61 min. - Pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. Milewski w miejsce Steczyka.
61 min. - Mocny strzał Płachety. Niestety niecelny.
60 min. - Kartka dla Mączyńskiego. Na Legię wypadają więc Chrapek i Mączyński.
58 min. - Puerto wyprzedza Parzyszka i wybija piłkę na rzut rożny. Piast ruszył do odrabiania strat.
57 min. - W tym momencie wracamy na fotel lidera ekstraklasy.
56 min. - GOOOOOOLLLLLL. Pich pewnie wykorzystał rzut karny. Prowadzimy w Gliwicach.
55 min. - VAR potwierdził rzut karny dla Śląska. Do piłki podejdzie Robert Pich.
53 min. - Piłkarze Śląska sygnalizują zagranie ręką w polu karnym gospodarzy. VAR. Sędzia Raczkowski podbiegł do monitora.
51 min. - Zmiana w Śląsku. Exposito schodzi a w jego miejsce Cholewaik. Przyznam, że nie rozumiem tej zmiany.
51 min. - Dośrodkowanie Chrapka wprost w ręce Placha.
50 min. - Faul Chrapka na Sokołowskim. Zawodnik Śląska musi uważać, ma już żółta kartkę.
46 min. - Exposito leży na murawie w polu karnym Piasta. Nie było jednak faulu na Hiszpanie. Rozpoczynają gospodarze.

Wracamy po przerwie. Piłkarze są już na murawie, za kilka sekund rozpoczynamy drugą połowę.

Pierwsza połowa w Gliwicach bez goli. Na szczęście Śląska bez goli.

45 min. - Żółta kartka dla Michała Chrapka za faul na Parzyszku.
45 min. - Musimy to powiedzieć szczerze. Rymaniak nakrywa czapką Płachetę w pierwszej połowie.

Pierwsza połowa przedłużona o 4 minuty.

44 min. - Za mocne dośrodkowanie zespołu Piasta, który po chwili na własnej połowie powrócił z atakami pod bramkę Śląska.
40 min. - Źle rozegrana akcja Śląska. Podanie do Picha było górą, a powinno być zagrane po ziemi. Słowak przyjmował piłkę, a powinien odegrać do Exposito.
39 min. - Sprytne zachowanie Puerto, który doskoczył do Steczyka, po chwili upadł i nabrał sędziego Raczkowskiego.
37 min. - Putnocky broni uderzenie Parzyszka. Do przerwy zostało 10 minut. Musimy to wystrzymać.
34 min. - Strzał Hateleya broni Putnocky.
32 min. - Kolejny późny gwizdek Raczkowskiego, który uznał, że Exposito faulował Koruna. Po chwili Hiszpan oddał strzał.
32 min. - Tym razem piłkę lecącą do bramki wybija Golla. Kolejna ratunkowa interwencja Śląska. Piast w natarciu, Śląsk bezradny.
30 min. - Pół godziny za nami. W Gliwicach bez goli, ale gospodarze przy odrobinie więcej szczęścia powinni prowadzić już 3:0.
28 min. - Okres wyrównanej gry, głównie w środku pola.
23 min. - Rymaniak udanym wślizgiem przerywa akcję Płachety. Od bramki rozpoczną gospodarze.
20 min. - Znakomita kontra Piasta zmarnowana przez Konczkowskiego, który otrzymał idealne podanie w polu karnym. Przyjął piłkę i strzelił wprost w bramkarza Śląska. Gospodarze powinni prowadzić.
18 min. - Dośrodkowanie Hateleya wprost do koszyczka Putnockyego.
18 min. - Faul Puerto w bocznym sektorze boiska. Będzie niebezpiecznie pod bramką Śląska.
15 min. - Interweniujący Puerto zerwał siatkę. Przerwa w grze. Dział techniczny stadionu w Gliwicach jest już na miejscu.
14 min. - Bohaterem pierwszego kwadransa zostaje Puerto, który przed sekundą wybił piłkę zmierzającą do bramki Śląska. Wszystko zaczęło się od zamieszania po stałym fragmencie gry gospodarzy.
12 min. - Długa piłka Mączyńskiego na wolne pole do Exposito, ten odgrywa do Płachety. Strzał skrzydłowego niecelny.
11 min. - Kartka dla Picha za faul taktyczny na Felixie. Piast wyprowadzał kontrę po piąstkowaniu Placha.
9 min. - Celny strzał Exposito. Hiszpan uderzył zbyt lekko by zaskoczyć Placha.
7 min. - Faul Łabojki na Felixie w środkowej strefie boiska.
5 min. - Dużo szczęścia miał przed sekundą Śląsk. Piłka po strzale Parzyszka zatrzymała się na poprzeczce.
3 min. - Na murawie od dłuższej chwili leży Stiglec, piłkarze Piasta wybijają piłkę. Do Stigleca wezwana jest pomoc medyczna.
2 min. - Późny gwizdek sędziego Raczkowskiego, który dopatrzył się faulu Płachety na Rymaniaku. Młody skrzydłowy Śląska mimo gwizdka powinien jednak strzelić
1 min. - Akcja Śląska tym razem lewą stroną, strzał oddał Exposito, został jednak zablokowany przez obrońcę Piasta.
1 min. - Akcja Śląska prawą stroną, niestety fatalna murawa w tym fragmencie boiska utrudniła utrzymanie przy piłce Pichowi.

Zaczynają goście z Wrocławia.

Oba zespoły są już na murawie. Przywitanie, losowanie i zaczynamy...

Oba zespoły zakończyły już rozgrzewkę i zeszły do szatni. Do pierwszego gwizdka zostało niewiele ponad 10 minut.

Zimno dzisiaj w Gliwicach. Liczymy, że piłkarze stworzą dobre widowisko, które nas rozgrzeje. A na końcu wygra Śląsk.

Wrocławianie wygrali 4 ostatnie mecze i mają szansę wyrównać klubową serię kolejnych zwycięstw w ekstraklasie. Na drodze podopiecznych trenera Vitezslava Lavicki staną mistrzowie Polski.