Strzelcy: Mączyński k. 51' - Hyczka 50', Cmovs 64'

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Putnocky - Dankowski (74. Boruń), Pawelec, Puerto (76. Puerto), Stiglec - Żivulić (62. Chrapek), Mączyński (62. Łabojko), Musonda (74. Bergier), Gąska (45. Płacheta), Pich (70. Bargiel) - Bergier (45. Samiec-Talar) Trener: Vitezslav Lavicka
FK Teplice:(stroje: żółto-niebieskie) Grigar, Knapik, Cmovs, Shejbal (36. Hycka), Paradin, Marecek, Kucera, Mares, Zitny (85. Castell), Reznicek, Trubac (73. Radosta). Trener: Stanislav Hejkal

Śląsk Wrocław: Kajzer, Celeban, Chrapek, Płacheta, Golla, Łabojko, Samiec-Talar, Bargiel, Boruń
FK Teplice:

90 min. - Nic nie dolicza sędzia i kończy to spotkanie. Śląsk źle zaczyna obóz i po średnim meczu przegrywa pierwszy sparing, ulegając 1:2 czeskiemu FK Teplice.
90 min. - Bargiel na spalonym, ale i tak trafia tylko w słupek. To była jedna dobra akcja Śląska, którą wyprowadził Bergier.
87 min. - Rajd Płachety i niestety strata. Chwilę później strzał Talara i mamy rzut rożny.
86 min. - Błąd Chrapka, błyskawiczne przejęcie rywala i strzał Kucery. Na szczęście broni Putnocky, jednak wciąż w tym meczu przegrywamy.
85 min. - Zmiana w drużynie naszych rywali. Na boisko w miejsce Patrika Zytnego wchodzi Royo Castell.
83 min. - Dobre dośrodkowanie Stigleca w pole karne Teplic, ale starcie o piłkę przegrał Samiec-Talar.
80 min. - Rzut wolny dla Śląska blisko narożnika pola karnego.
77 min. - Kolejna zmiana Śląska. Piotr Celeban wchodzi za Israela Puerto.
75 min. - Schodzą Dankowski oraz Musonda.

Śląsk przygotowuje kolejne zmiany. Przy linii bocznej czekają Bartosz Boruń oraz Sebastian Bergier.

74 min. - Zmasowany atak Teplic, uderzał Zitny, chwilę później Hyczka, ale dobrze broni Putnocky.
73 min. - Zmiana w zespole z Teplic. Matej Radosta zastępuje Daniela Trubaca.
71 min. - Niebezpieczne dośrodkowanie i Dankowski powstrzymuje Trubaca przed strzałem.
70 min. - Przemysław Bargiel wchodzi za Roberta Picha.

Do wejścia na boisko przygotowuje się Przemysław Bargiel.

67 min. - Próbował Płacheta do Samca-Talara ze skrzydła, ale nic z tego nie wynikło i błyskawicznie dobrą kontrę wyprowadzają rywale.
64 min. - Gol dla naszych rywali. Zdobywcą ładnej bramki zza pola karnego Pavel Cmovs.
63 min. - Głupia strata Dankowskiego spowodowana niezdecydowaniem. Puerto musiał nas ratować faulem.
62 min. - Również Jakub Łabojko wejdzie na boisko. Schodzą z kolei Diego Żivulić oraz Krzysztof Mączyński.

Do wejścia na boisko szykuje się Michał Chrapek.

60 min. - Dobra akcja Samca-Talara z Płachetą, zakończona strzałem tego drugiego. Mamy rzut rożny. W narożniku jak zwykle Mączyński i Płacheta.
59 min. - Mączyński próbował strzelać, ale piłka minęła bramkę z lewej strony.
58 min. - Rzut wolny z około 30 metrów. Szansa dla Śląska.
55 min. - Atakuje cały czas zespół z Teplic, najbardziej aktywnym zawodnikiem jest zdobywca gola, Alois Hyczka.
51 min. - Mączyński i GOOOOL!!! Niecałą minutę cieszyli się z prowadzenia Czesi.

Faulowany był Samiec-Talar, który po dobrym rajdzie wpadł w pole karne Czechów.

51 min. - KARNY DLA ŚLĄSKA!!!
50 min. - Niestety, chwilę później po kontrze tracimy gola. Bramkę zdobywa wprowadzony w pierwszej połowie za kontuzjowanego Shejbala Hyczka.
49 min. - Świetne dośrodkowanie Mączyńskiego, Puerto zanurkował i strzelał szczupakiem! Byliśmy pewni, że będzie gol, ale piłka minęła słupek. Bramkarz nie miałby szans.
48 min. - Dobre dośrodkowanie Dankowskiego i mamy rzut rożny.
46 min. - Mogło się zacząć nieciekawie! Seria błędów w polu karnym Śląska i świetną okazję mieli piłkarze Teplic.

Dwie zmiany w barwach Śląska. Za Sebastiana Bergiera na boisku pojawił się Piotr Samiec-Talar, zaś Damiana Gąskę zmienił Przemysław Płacheta.

Koniec pierwszej połowy. Bez goli na Cyprze.

45 min. - Rzut wolny z boku pola karnego, wyłożenie piłki przed pole karne, ale strzał zablokowany.
44 min. - Zitny mija zwodem Stigleca, ale jest bezpardonowo zatrzymywany rękami przez obrońcę Śląska. W meczu ligowym byłaby to z pewnością żółta kartka.
42 min. - Rzut rożny dla rywali, wybija piłkę Zivulic, ale dopada do niej Reznicek i uderza, na szczęście tam gdzie stał bramkarz WKS-u.

Żeby tylko się nie zemściły te niewykorzystane okazje.

40 min. - I znów gorąco! Po rzucie rożnym i centrze Mączyńskiego, Puerto uderzył głową, piłka odbiła się od słupka, potem od golkipera gości, ale niestety pozostała w polu.
39 min. - Kolejna okazja na gola dla Śląska! Pich dobrze do Gąski, ten na linii pola karnego mijał zwodem przeciwnika, ale jego strzał odbił Grigar, którego wyjście z bramki mogło zakończyć się fatalnie.
36 min. - Kontuzjowanego Shejbala zastępuje Hycka
36 min. - Ależ okazja dla Śląska! Gąska w pole karne do Musondy ten wycofuje do niepilnowanego Picha, ale Słowak z kilkunastu metrów fatalnie przestrzelił.
35 min. - Bardzo dobre ofensywne wejście Dankowskiego, zakończone dośrodkowaniem spod linii końcowej, ale futbolówka nie dotarła do Bergiera.
34 min. - Bergier próbował efektownie piętą zagrać do Gąski, ale nie wyszła ta próba młodemu napastnikowi.

Może być potrzebna zmiana, bo Shejbal mocno utyka

32 min. - Uraz jednego z graczy czeskiej drużyny, potrzebna jest pomoc medyczna
31 min. - Reznicek złapany na spalonym.
30 min. - I kolejna próba Mączyńskiego zza pola karnego - celownik nadal niewyregulowany.
30 min. - Ależ fragment meczu - w krótkim odstępie czasu 4 straty...
29 min. - I strzałów ciąg dalszy - teraz Pich, ale także niecelnie.
28 min. - W odpowiedzi uderzenie na bramkę WKS-u, ale tak jak bardzo silne, tak samo bardzo niecelne.
27 min. - Tym razem Mączyński z dystansu, prawa noga, ale zbyt lekko by zaskoczyć bramkarza.
25 min. - Wreszcie groźny strzał Śląska. Gąska huknął z dystansu, na raty łapie Grigar.
25 min. - Po wznowieniu gry piłka trafia do Dankowskiego, ten wstrzeliwuje piłkę w pole karne, ale nic z tego nie wyszło.
24 min. - Ładna szybka akcja Śląska rozpoczęta przez podanie od Putnockiego. Dankowski próbuje dośrodkować w kierunku Picha, wybija obrońca na rzut rożny.
23 min. - Zwija się z bólu na murawie Paradin. Na szczęście po chwili podnosi się i można grać dalej.
22 min. - Rzut wolny dla Teplic przy linii bocznej z prawej strony, dośrodkowanie w pole karne, strzał oddaje jeden z graczy czeskiej drużyny, który jest zablokowany. Ale nawet gdyby piłka wpadła do siatki, to gol nie zostałby uznany - spalony.
20 min. - Ładna kombinacyjna akcja Śląska, zakończona nieładnym strzałem Mączyńskiego z 25 metrów lewą nogą. Piłka poszybowała wysoko nad bramką.
20 min. - Brzydki faul na Bergierze w środkowej strefie boiska.
20 min. - Zagranie piłki w pole karne Slaska, Putnocky na posterunku.
19 min. - Fatalne zagranie Zivulicia wprost pod nogi przeciwnika, na szczęście Paradin nie skorzystał z prezentu.
18 min. - Zitny próbuje uderzać z dystansu, ale trafia wprost w Zivulicia.
15 min. - Korner dla Śląska, krotkie rozegranie i centra Mączyńskiego, ale nie wyszło to zagranie kapitanowi - wysoka piłka przeleciała przez całe pole karne.
14 min. - Dobry przechwyt Musony, była szansa na atak 3 na 3, ale Musona wyrzucił podaniem Picha za bardzo do boku.
13 min. - Zamieszanie pod bramką Czechów. Po rzucie rożnym Pich próbował zagrać wzdłuż bramki, minął się z piłką Grigar, ale Bergier naciskany przez obrońcę nie zdołał sięgnąć piłki i posłać jej do siatki.
12 min. - Mączyński świetnie zagrywa na skrzydło do Musondy, ten próbuje pojedynku 1 na 1, ale obrońca wślizgiem wybija mu piłkę i będzie rzut rożny dla Śląska.
9 min. - Kolejna próba centry zespołu FK, tym razem z lewej strony, ale bardzo niecelne
8 min. - Strzał Knapika, Putnocky bez problemu broni.
7 min. - Stiglec dośrodkowuje, ale górą w walce powietrznej defensor z Teplic, który podbija piłkę, po czym łapie ją Grigar.
6 min. - Czesi próbują dośrodkowania w pole karne, ale dobrze ustawiony na przedpolu Putnocky łapie piłkę bez problemu.
6 min. - Wrocławianie przez chwilę ładnie utrzymywali się przy piłce, wreszcie Mączyński starał się wypuścić w uliczkę Picha, ale zbyt mocno.
5 min. - Dobrze zastawiał się Kamil Dankowski, asekurując piłkę opuszczająca boisko, przeciwnik nie mogąc nic na to poradzić, nieprzepisowo zaatakował obrońcę Śląska.
4 min. - Ładnie zapowiadała się akcja WKSu - Gąska szybko podał, do Bergiera, ten z pierwszej piłki do Picha, ale arbiter przerwał grę z powodu faulu gracza Śląska.
3 min. - Próba prostopadłego podania Gąski w kierunku Picha, ale zabrakło dokładności. Po chwili przerzut na lewą stroną, gdzie włączał się do akcji Stiglec, ale zbyt mocno i piłka ląduje poza boiskiem.
2 min. - Dobry pressing ze strony Bergoiera i bramkarz rywali naciskany wybija piłkę na aut.
1 min. - Próba dalekiego zagrania do wybiegającego Musondy, ale nie miał szans na dojście do piłki, dobrze ustawieni obrońcy z Teplic.
1 min. - Pierwszy gwizdek sędziego, mecz zaczął WKS.

Kapitanem Śląska oczywiście Krzysztof Mączyński

Obie drużyny są na nieco innym etapie przygotowań, liga czeska startuje tydzień później, niż polska.

Obie drużyny już na murawie, czekają na sędziów.

Mecz zostanie rozegrany na stadionie w Larnace

Trener Lavicka zdecydował się na sprawdzenie od 1. minuty w ataku Bergiera.

Czy Śląsk odniesie pierwsze zwycięstwo latem? W pierwszym meczu podczas przygotowań WKS zremisował z Miedzią Legnica 2:2.

Pierwszym rywalem Śląska podczas zgrupowania na Cyprze będzie czeski zespół FK Teplice.

Autor relacji: Marcin Polański; Wojtek Peciakowski