Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Kajzer - Musonda, Celeban, Golla (57 Puerto), Stiglec (64 Pawelec) - Gąska, Łabojko, Mączyński (76 Bargiel), Chrapek, Płacheta (68 Marković) - Samiec-Talar (64 Bergier) Trener: Vitezslav Lavicka
FC Ufa:(stroje: czarne) 1. poł.: Szafinski, Nedelczaru, Nikitin, Tabidze, Gołubew, Fomin, Aliew, Emeljanow, Thill (44 Bizjak), Krotow, Wombergar.
2 poł.: Szafinski (82 Czernow), Suhow, Alikin, Pucko, Demin, Folmer, Pozdnjakow Urunow, Giorgobiani (73 Agalarow), Bizjak, Kozlow. Trener: Wadim Jewsiejew

Śląsk Wrocław: Szczerbal - Puerto, Szpakowski, Pawelec, Marković, Żivulić, Bargiel, Bergier, Boruń
FC Ufa:

90+1 min. - Arbiter kończy mecz. Pierwsza zimowa wygrana WKS-u staje się faktem.
89 min. - Na spalonym złapany rosyjski zawodnik. Rozpoczęła się ostatnia minuta meczu.
88 min. - Powinno być 2:0! Bargiel prostopadle wypuszcza Bergiera, ten w polu karnym podaje do wbiegającego Markovicia, który staje oko w oko z bramkarzem Ufy, ale przegrywa ten pojedynek. Szkoda.
87 min. - Centrostrzał na bramkę Śląska, Kajzer przerzuca piłkę nad poprzeczką.
85 min. - Rzut rożny zakończony główkę Puerto, ale Hiszpan był w trudnej pozycji i uderzył lekko, nie stwarzając zagrożenia.
85 min. - W końcu! Strzał Markovicia, ale broni rosyjski golkiper. Tylko rzut rożny.
82 min. - Zmiana w bramce Ufy - pojawia się Czernow.
81 min. - Po rzucie rożnym Musonda daleko wybija piłkę na połowę przeciwników.
81 min. - I powtórka - tym razem silniejsze dośrodkowanie, a Pawelec główkuje poza linię końcowką.
81 min. - Gorąco pod bramką po kornerze, Puerto wybija futbolówkę poza boisko
80 min. - Coraz śmielej poczynają sobie gracze rosyjscy, tym razem Marković blokuje dośrodkowanie i rzut rożny dla Ufy.
79 min. - Żivulić zastępuje Chrapka, który dzisiaj nie pokazał wiele na murawie.
77 min. - Strzał Kozlowa, na szczęście zablokowany.
76 min. - Bargiel zmienia Mączyńskiego, opaska kapitańska przekazana Pawelcowi.
74 min. - Dobry wślizg Musony w polu karnym, odważna próba Zambijczyka, bo gdyby nie trafił czysto w piłkę byłby rzut karny.
74 min. - Zmiana w zepole Ufy - na placu melduje się Agalarow.
71 min. - Dobrze Celeban blokuje przeciwnika, piłka opuszcza boisko, grę wznowi Kajzer.
68 min. - Kolejna zmiana w Śląsku - Marković po raz pierwszy w czasie zimowych sparingów na murawie, zastępuje Płachetę.
68 min. - Prostopadle podanie w pole karne do Chrapka, niezakończone strzałem, ładna akcja Śląska.
67 min. - Z kornera nic nie wyszło, po chwili Mączyński próbuje piętą podać do Płachety, ale trafia w rywala i tylko aut.
67 min. - Płacheta powrócił na boisko, a Mączyński wykona rzut rożny.
66 min. - Tym razem poszkodowany Płchata, konieczna znów pomoc sztabu medycznego.
65 min. - Groźne zagranie wzdłuż bramki WKS-u, na szczęście żaden z graczy z Ufy nie sięgnął piłki.
64 min. - Podwójna zmiana w zespole Śląska Pawelec i Bergier zastępują Stigleca i Samca-Talara.
62 min. - Aut na wysokości pola karnego Śląska, wrzutka, ale dobrze ustawiony Puerto główkuje.
59 min. - Mączyński próba dalekiego przerzutu do Płachety, zbyt mocno, nie zdołał złapać piłki w boisku skrzydłowy.
57 min. - Puerto zastępuje Gollę.

Nie wygląda to dobrze, z lodem na prawym kolanie Golla schodzi z murawy.

55 min. - Golla nie podnosi się z boiska, opatrywany przez sztab medyczny. Oby nie stało się nic poważnego.
54 min. - Zderzenie Golli z Bizjakiem, pada obrońca Śląska, a Rosjanie kontynuują grę, dośrodkowanie w pole karne i próba udrzenia, zablokoana przez Musondę.
53 min. - Faulowany Michał Chrapek, na szczęście nic poważnego, nie jest potrzebna pomoc medyczna. Pomocnik kuleje, ale pokazuje, że jest gotowy do dalszej gry.
51 min. - Golll. Stiglec uderzył z 30 metrów, rykoszet od Samca-Talara i piłka w siatce! Śląsk obejmuje prowadzenie.

W Śląsku bez zmian w 2 połowie.

46 min. - Ufa rozpoczęła 2 połowę

Piłkarze Śląska są już z powrotem na murawie. Czekamy na rywali i sędziów.

45+2 min. - Arbiter kończy pierwszą połowę. Bez goli w Larnace.
45+2 min. - Tym razem Bizjak złapany na spalonym.
45+2 min. - Mączyński świetnie podaje do Płachety, niestety był na spalonym. Szkoda, mógł być gol do szatni.
44 min. - Zmiana w zespole Ufu - Thill siada na ławce.
43 min. - Świetny wślizg Celebana, defensor wyłuskał piłkę spod nóg rywala.
42 min. - Samiec-Talar próbował zagrać prostopadle do Płachety, ale trafia w piętę kolegi.
41 min. - Mączyński z rzutu rożnego zbyt płasko.
40 min. - Szybka akcja Śląska - Kajzer dalekim wykopem uruchamia Płachetę, ten wycofuje do Chrapka, który dosrodkowuje i bliski szczęścia był Samiec-Talar. Zamiast gola jest tylko rzut rożny.
39 min. - Centra z narożnika, Kajzer lapie piłkę.
39 min. - Dośrodkowanie w pole karne Śląska, Celeban nie namyślał się długo i wybił glową pilkę na rzut rożny.
38 min. - Michał Chrapaek zagrał piłkę ręką, nie umknęło to sędziemu. Piłka do Rosjan.
36 min. - Przewracany Jakub Łabojko przy linii bocznej w okolicy ławki rezerwowej Śląska, ale sędzie nie dopatrzył się przewinienia.
36 min. - Korner dla Rosjan, centra w ole karne, Celeban wygrywa walkę powietrzną i wybija piłkę.
35 min. - Gracze Ufy znów w polu karnym Śląska, ale Golla oddala zagrożenie. Wrocławianie nieco oddali inicjatywę.
34 min. - Na spalonym złapany Wombergar.
33 min. - Odpowiedź Rosjan, na szczęście Golla dobrze blokuje próbę strzału.
32 min. - Po chwili wrzuta w pole karne, z woleja próbuje uderzać Gąska, ale zabrakło precyzji.
32 min. - Ajjjj było blisko dla bramki dla Śląska. Płacheta szarżował prawym skrzydłem, zagrał wzdłuż bramki, tam nabiegał Gąska i centymetrów zabrakło, by sięgnął piłki.
30 min. - Rzut wolny dla Śląska, piłka trafia do Łabojki, który uderza z dystansu, ale niecelnie.
27 min. - Dobry pressing ze strony Gąski, gracz Ufy zmuszony do zagrania piłki do tyłu do bramkarza.
25 min. - Krotko rozegrany rzut rożny, Mączyński do Płąchety, ten dośrodkowuje, główkuje Golla, a był w trudnej pozycji i nie zdołał dobrze uderzyć.
25 min. - Stiglec strzela z dystansu, ale piłka nie znajduje drogi do siatki.

Kajzer przystawia rękę do czoła robiąc daszek, by lepiej widzieć. Wydaje się, że dlatego Rosjanie po losowaniu zdecydowali się na zmianę stron, by nasz bramkarz miał słońce świecące w twarz.

23 min. - Aut na wysokości pola karnego Rosjan, ale nic z tego nie wychodzi.
22 min. - Dośrodkowanie w pole karne Śląska, ale zbyt głębokie Kajzer bez problemu łapie piłkę.
21 min. - Krotow powraca na murawę, Ufa w komplecie.
20 min. - Musonda bez pardonu zaatakował piłkę, przy okazji zderzając się z rywalem, który padł na murawę. Sędzia faulu nie odgiwzdał, za to przerwał grę by można było udzielić Rosjaninowi pomocy medycznej.
18 min. - Niedokładne wybicie Kajzera, wprost na głowę przeciwnika, ale na szczęście nie zdołał opanować piłki.
16 min. - Krzysztof Mączyński próbuje przerzutu na lewą stronę, ale po raz drugi dziś się pośliznął. Chyba wskazana byłaby zmiana obuwia.

Kwadrans gry za nami, jak na razie lepsze wrażenie sprawia zespół Śląska.

14 min. - Płacheta chwilowo znalazł się na prawym skrzydle, próbuje dośrodkowania, ale zbyt mocne, nie było tam nikogo z kolegów.
13 min. - Musonda dośrodkowuje w pole karne, Golla główkuje, ale nieczysto trafił i piłka przeleciała nad poprzeczką.
12 min. - Płacheta decyduje się na strzał z dystansu, zablokowany będzie rzut rożny.
12 min. - Dynamiczna akcja Przemysława Mączyńskiego, który zostawia piłkę Mączyńskiemu, ten próbuje uderzać z dystansu, ale poślizgnął się.
9 min. - Pierwszy strzał Śląska i bardzo ładna akcja. Mączyński przerzucił piłkę do Stigleca, ten wycofał przytomnie do Gąski, ale strzał pomocnika WKS-u był zbyt lekki by zaskoczyć rosyjskiego golkipera.
7 min. - Krotow ściął do środka i próbował strzału zza pola karnego, ale został zablokowany, szybko trzech piłkarzy Śląska zaatakowało gracza z Ufy. Brawo.
5 min. - Płacheta próbował zagrać do podłączającego się do akcji ofensywnej Stigleca, ale zbyt mocno i piłka opuściła boisko. Grę wznawiać będzie Szafinski.

Dobre pierwsze minuty w wykonaniu wrocławian, utrzymują się przy piłce, futbolówka głównie na połowie przeciwników. Inicjatywa zdecydowanie po stronie WKS-u.

1 min. - Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy.

Zmiana stron. Śląsk zacznie mecz.

Dziś trener Lavicka po raz kolejny decyduje się na eksperymentalny skład. Zobaczymy jak po raz kolejny pokaże się Musonda jako prawy obrońca.

Arbitrzy wyszli już z szatni, trwa przywitanie drużyn i za chwilę zaczynamy.

Kapitanem Śląska Mączyński, u rywali Nikitin.

Zawodnicy już na murawie, czekamy na sędziów

Czekamy na wyjście piłkarzy. Mecz zostanie rozegrany na stadionie w Larnace.

Spotkanie rozpocznie się z około 15-minutowym opóźnieniem - ze względu na awarię autokaru, rosyjska drużyna dotarła na stadion później.

Znamy już skład Śląska - jak to w meczach towarzyskich bywa, w wyjściowej jedenastce jest kilka zmian w porównaniu ze spotkaniem z FK Teplice.

Drugi mecz sparingowy podczas zgrupowania na Cyprze. Czy Śląsk wygra pierwsze spotkanie w trakcie letnich przygotowań?

Autor relacji: Redakcja