Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Szczerbal (46 Frasik) - Pawelec, Żivulić, Celeban, Dankowski (46 Boruń) - Marković (79 Kotowicz), Szpakowski (46 Bargiel), Pich (60 Gąska), Łabojko (73 Poprawa), Bergier (46 Płacheta)- Samiec-Talar (46 Exposito) Trener: Vitezslav Lavicka
FK Lipawa:(stroje: czerwone) 1. poł.: Ralkievics, Jurkovskis, Clement, Zulevs, Oladipupo, Kigurs, Yahaya, James, Fortes, Torres, Israel Trener: Andrejs Kalinins

Śląsk Wrocław: Frasik, Stiglec, Płacheta, Exposito, Kotowicz, Gąska, Bargiel, Poprawa, Boruń
FK Lipawa:

90 min. - Ostatni gwizdek arbitra. Śląsk zwycięsko kończy zgrupowanie na Cyprze.
90 min. - Chyba już ostatnia akcja Łotyszy, centra w pole karne, ale pośliznął się jeden z graczy Lipawy, a Pawelec oddala zagrożenie.
88 min. - Krótkie rozegranie Płacheta do Gąski, ten dośrodkowuje, wyskakuje w powietrze Poprawa, ale przy okazji fauluje.
88 min. - Rzut wolny dla Śląska. Ponad 25 metrów. Płacheta zagrywa na dalszy słupek do Exposito, ten zablokowany, będzie tylko rzut rożny.
86 min. - Kuriozalna sytuacja, ostatni obrońca Lipawy wznawia grę z rzutu wolnego, uderza silnie, ale trafia w Gąskę. Piłka niestety dla Śląska odbija się od niego zbyt mocno i nie zdołał jej przechwycić. Przy odrobinie szczęścia miałby szansę na stanięcie oko w oko z bramkarzem.
85 min. - Celeban już pod własną bramką nabija rywala, a piłka wylatuje poza linię końcową. Frasik wznowi grę.
85 min. - Piotr Celeban znalazł się jako najbardziej wysunięty gracz Śląska, fauluje rywala.
84 min. - Głębokie dośrodkowanie, wybiega tam jeden z kolegów, ale nie sięga piłki, a ta trafia do Frasika.
84 min. - Tym razem to jednak Pawelec fauluje. Rzut wolny z niemal linii bocznej.
83 min. - Płacheta próbuje strzału z 18 metrów, ale jest zablokowany.
83 min. - Mocny atak ciałem w Pawelca, obrońca WKS-u pada na murawę, a arbiter używa gwizdka.
81 min. - Rzut wolny dla Łotyszy, niemal z linii bocznej pola karnego, ale udrzenie trafia prosto w piłkarzy Śląska blokujących drogę do bramki.
80 min. - Krzyżowe zagranie i na szczęście dobrze ustawiony Boruń na prawej obronie trąca piłkę, która nie dochodzi do adresata.
79 min. - Kolejna zmiana trenera Lavicki - Kotowicz zastępuje Markovicia.
78 min. - Próba strzału, ale wprost do dobrze ustawionego Frasika.
77 min. - Faul Markovicia tuż przed narożnikiem pola karnego. Będzie okazja na bramkę dla Lipawy.
76 min. - Ostre wstrzelenie z narożnika, ale piłka przeleciała nad głowami wszystkich piłkarzy i opuściła boisko.
76 min. - Celeban blokuje wstrzelenie piłki w pole karne - bedzie rzut rożny dla Łotyszy.
75 min. - Daleki wykop Frasika do Płachety, ten opanował piłkę, zagrał z klepki z Gąską, który podaje do Bargiela, ale strata młodego pomocnika.
74 min. - Brzydki faul na Pawelcu. Dzisiaj jeden z najbardziej doświadczonych graczy Śląska gra mocno ofensywnie, w stylu Dino Stigleca.
73 min. - Poprawa zastępuje Łabojkę. Kolejna zmiana w zespole Śląska.
72 min. - Exposito szarżował przy linii bocznej, nieprzepisowo powtrzymywany.
71 min. - Napomnienie dla gracza z Lipawy, za faul na Celebanie.
69 min. - Gollll 2:0! Dobre zagranie Markovicia do Płachety, ten z kilkunastu metrów, precyzyjnie strzala obok bramkarza i podwyższa prowadzenie Śląska.
67 min. - Gąska dobrze do Markovicia, ten ładnie probuje zabrać się z piłką, ale rywal mu ją wybija. Tylko aut dla Śląska.
67 min. - Brzydki faul z tyłu na Exposito. Ale nic poważnego się nie stało.
66 min. - Walka powietrzna pod bramką Śląska, podbija piłkę Celeban i pewnie łapie Frasik.
64 min. - Kolejne podłączenie się Pawelca do akcji ofensywnej, wypuszcza Gąskę, ten wzdłuż bramki w kierunku Exposito, ale obrońcy przecinają tor lotu piłki. Do odbitej futbolówki dopada jeszcze Pawelec, ale strzela wysoko nad poprzeczką.
62 min. - Ależ szczęście WKS-u. Dośrodkowanie z lewego skrzydła, strzał głową i Frasik miał dużo szczęścia. Sędziowie dopatrzyli się jednak pozycji spalonej, więc bramka i tak nie została by uznana.
60 min. - Gąska zastępuje Picha.
60 min. - Przechwyt piłki Markovicia, była okazja do kontry 5 na 3, ale złe podanie.
59 min. - Strzał Płachety z dystansu, ale nie mógł zaskoczyć rozgrzanego łotewskiego golkipera.
58 min. - Powinno być 2:0! Znów rozpędza się Płacheta, wbiega w pole karne wycofuje do Roberta Picha, ten uderza, ale tam gdzie stał golkiper. Szkoda.
58 min. - Na szczęście obaj gracze bez poważnych urazów, czekają z boku boiska na zgodę sędziego na powrót na plac gry.
56 min. - Zderzenie głowami - poszkodowany Robert Pich. Znów wbiegają fizjoterapeuci na murawę.
56 min. - Przewracany Boruń, ale sędzia nie przerywa gry.
55 min. - Łabojko już z powrotem na murawie.
54 min. - Zwija się z bólu Łabojko, głośny krzyk: >>Aaaaaa<< rozległ się na stadionie w Larnace. I kolejna interwencja służb medycznych Śląska.
53 min. - Szybkie wznowienie z autu przez Picha do Exposito, który był bliżej bramki, niż obrońcy, ale z autu nie ma spalonego. Hiszpan uderza w kierunku bramki, ale Ralkievics na posterunku.
52 min. - Krótkie podanie Markovicia do Płachety, ten dośrodkowuje, ale znów piłka nie zaadresowana do żadnego z partnerów, defensorzy wybijają piłkę.
51 min. - Dynamiczna akcja Płachety, który szarżuje w pole karne, próbuje zagrywać wzdłuż bramki, ale tam już czyha dwóch graczy z Lipawy, jeden z nich wybija piłkę poza boisko.
50 min. - Łabojko zagrywa na lewe skrzydło do Pawelca, ale ten zbyt wcześnie ruszył i złapany na spalonym.
49 min. - Dobry odbiór Picha, który powalczył o piłkę, zagrał do Płachaty, ten dośrodkował w pole karne, ale zbyt przeciągnięte to zagranie i nikt nie zdołał zamknąć tej akcji.

W przerwie 5 zmian w zespole Śląska - na boisko weszli Frasik, Boruń, Bargiel, Płacheta i Exposito.

46 min. - Strzał z dystansu Picha, ale nie trafił w światło bramki.
46 min. - Rozpoczynamy drugą połowę.
45 min. - Gwizdek oznacza koniec pierwszej połowy. Śląsk zasłużenie prowadzi, choć rywale także mieli swoje okazje.
45 min. - Rzut wolny po faulu Szpakowskiego spod linii bocznej, mocne wstrzelenie piłki, ale wrocławianie nie dają się zaskoczyć.
45 min. - Pich wyjeżdża z piłką poza linię, aut dla Łotyszy.
45 min. - Daleka piłka w kierunku Samca-Talara, ale zbyt silne zagranie i łapie ją bramkarz.
44 min. - Dośrodkowanie w pole karne Śląską, ale tam nie było żadnego z graczy Lipawy.
43 min. - Minął się z piłką Celeban, na szczęście Dankowski był na posterunku i asekurował kolegę.
40 min. - Gollll. Samiec-Talar zagrywa do Markovicia, ten urywa się obrońcy, wbiega w pole karne, zagrywa wzdłuż bramki do nadbiegającego Picha, a Słowak pewnie posyła piłkę do siatki. 1:0.
39 min. - Pawelec tym razem nogą zagrywa do Picha, ten uderza z kilkunastu metrów, ale nie trafia dobrze w piłkę i bramkarz bez problemów łapie. Szkoda.
38 min. - Pawelec z autu po linii w kierunku Bergiera, ale ten pod presją nie zdołał opanowac piłki.
37 min. - Próba sprytnego, szybkiego zagrania z autu przez Samca-Talara do Markovicia, ale niedokładnie i futbolówka pada łupem Ralkievicsa.
35 min. - Daleki przerzut Pawelca do Picha. Ten wstrzymuje akcje, efektowni pięta oddaje do Pawelca. Centra obrońcy, piąstkuje bramkarz. Piłka spada przed pole karne pod nogi Łabojki, który uderza bez zastanowienia, ale jest zablokowany.
34 min. - Wrocławianie na połowi rywali, ale Pawelec popycha rywala zbyt silnie zdaniem sędziego i przerywa grę.
33 min. - Rzut wolny dla Lipawy z okolicy chorągiewki rożnej. Kigurs centruje, główkuje jeden z zawodników, ale naciskany nie zdołał czysto uderzyć. Grę wznawiać będzie Szczerbal.
32 min. - Próba dośrodkowania w pole karne z rzutu wolnego, ale zbyt lekkie i niskie by stworzyło zagrożenie.
31 min. - Faul Szpakowskiego. Kolejna okazja dla piłkarzy z Lipawy.
30 min. - Szybka kontra Łotyszy, dośrodkowanie z lewej strony piłka mija kilku zawodników, dopada do niej Oladipupo, ale na szczęście uderza niecelnie. Niewykorzystane okazje mogły się zemścić.
29 min. - Marković z narożnika krótko do Samca-Talara, ten centruje, w powietrze wyskakuje Celeban i parada bramkarza zapobiega bramce. Kolejna groźna akcja WKS-u, niewiele zabrakło by padł gol.
28 min. - Rzut wolny, około 30 metrów do bramki. Dankowski strzela po ziemi, ale trafia w jednego z rywali i będzie tylko rzut rożny.
27 min. - W odpowiedzi Torres podcina Bergiera, szkoda, bo gdyby młody gracz nie został zatrzymany, to mogła być z tego groźna akcja.
27 min. - Faul Łabojki w środkowej części boiska.
26 min. - Centra w pole karne Śląsk, Celeban główkuje. A na boisko powraca Samiec-Talar.
25 min. - Samiec-Talar leży na boisku, konieczna znów pomoc medyczna.
24 min. - Pogubił się obrońca Lipawy, nie opanował piłki na boisku. Aut dla Śląska na wysokości pola karnego. Próba krótkiego rozegrania, ale nic z tego nie wychodzi - Dankowski pomaga sobie ręką.
23 min. - Próba strzału z dystansu - tym razem Dankowskiego, ale tak jak kolegów, ten także niecelny.
22 min. - Faulowany Marković. Szybkie wznowienie gry przez Pawelca, dalekie podanie w pole karne w kierunku Bergiela, obrońca wybija piłkę.
21 min. - James złapany na spalonym.
21 min. - Faul Szpakowskiego przy linii bocznej. Wrocławianie wracają na swoją połowę.
20 min. - Marković, który zamienił się skrzydłami z Bergierem, popędził lewą stroną, dośrodkował, ale piłka w rękach Ralkivicsa.
19 min. - Przy tej interwencji urazu doznał Celeban, ktoremu udzialana teraz pomoc medyczna.
18 min. - Tymczasem groźna akcja Lipawy, broni Dariusz Szczerbal, jeszcze próba dobitki, ale Celeban jest na posterunku.
17 min. - Kolejna szansa Śląska, centra Dankowskiego i niewiele brakowało, by piłki sięgnął Pich.
16 min. - Leży jeden z graczy Lipawy, konieczna pomoc sztabu medycznego.
15 min. - Korner wykonuje Marković, ale defensorzy wybijają piłkę oddalając zagrożenie.
14 min. - Kolejny strzał Śląska! Dalekie podanie do Samca-Talara ten uderza z ostrego kąta, bramkarz sparował piłkę na rzut rożny.
14 min. - Dobry pressing Śląska, rywal pod presją ekspediuje futbolówkę poza boisko. Aut dla WKS-u.
13 min. - Znów piłka w polu karnym Śląska, Pich w pole karne do Bergiera, ten wycofuje piłkę, która trafia w obrońcę, wrocławianie reklamowali jedenastkę, ale arbiter nie dyktuje rzutu karnego.
12 min. - Piotr Celeban znalazł się na połowie rywala, podbiegł kilka metrów i huknął z 35 metrów, ale bardzo niecelnie.
12 min. - Żivulić próbował przerzucić piłkę na skrzydła do Bergiera, ale dobrze ustawiony obrońca przechwycił piłkę.
10 min. - Ładna akcja Śląska. Prostopadłe podanie do Samca-Talara ten zdołał opanować piłkę na linii końcowej, dośrodkował w kierunku Markovivia, ten nie sięgnął piłki, jeszcze nabiegał Szpakowski, ale sędzia dopatrzył się przewinienia. Ciekawa akcja Śląska.
9 min. - Gracze w czerwonych strojach nadal przy piłce, próba przedarcia się w pole karne Śląska, ale znów górą Celeban, który wyłuskuje piłkę.
8 min. - Po starciu z Piotrem Celebanem pada jeden z Łotyszy, gwizdek arbitra milczy.
8 min. - Próba prostopadłej długiej piłki w kierunku napastnika Lipawy, ale czujny Szczerbal wybiegł nawet przed pole karne, zasłonił piłkę i po chwili złapał ją już wewnątrz pola karnego.
7 min. - Tym razem faul Samca-Talara, grę wznawiać będą Łotysze od rzutu wolnego.
6 min. - Futbolówka trafia do bramkarza z Lipawy, ten atakowany daleko ją wybija, a po chwili pada ona łupem Szczerbala.
6 min. - Niedokładne podanie i Łotysze wybijają piłkę na aut.
5 min. - Pierwsza okazja dla Śląska. Szybka konta, Robert Pich z piłką przy nodze, nie zdecydował się zagrać do żadnego z kolegów. nieco zwolnił akcję wbiegł do środka i uderzył z ponad 20 metrów, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką.
4 min. - Dośrodkowanie w pole karne, ale Zivulic bez problemu wybija piłkę.
2 min. - A teraz z kolei faul na Piotrze Samcu-Talarze, który nieprzepisowo atakowany w powietrznej walce o piłkę.
2 min. - Faulowany Kamil Dankowski, rzut wolny dla Śląska. Grę wznowi Dariusz Szczerbal.
1 min. - Pierwszy gwizdek sędziego, Śląsk zaczął mecz.

Czekamy na zawodników i sędziów

Erik Exposito na ławce rezerwowych po raz pierwszy zimą. Trener Lavicka zapowiadał, że powracający do pełni sił po kontuzji Hiszpan może zagrać przez kilka minut

Bardzo eksperymentalny skład WKS-u. Żivulić jako stoper, Marković jako skrzydłowy. Ciekawi jesteśmy jak to będzie funkcjonować.

Trzeci i zarazem ostatni mecz sparingowy podczas przygotowań Śląska na Cyprze. Rywalem łotewska drużyna FK Liwa, która 2019 rok zakończyła w swojej lidze na 6. miejscu. Wydaje się być to najsłabszy z przeciwników podczas cypryjskiego zgrupowania. Trener Lavicka zapowiada, że w meczu więcej minut na boisku dostaną młodzi zawodnicy z szerokiej kadry.

Autor relacji: Marcin Polański