Strzelcy: Mączyński 71', Chrapek 90+3' - Paixao 6', 47'

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Putnocky - Stiglec, Żivulić, Puerto, Musonda (84' Bergier) - Mączyński, Łabojko - Płacheta, Chrapek, Pich (72' Gąska) - Exposito (58' Raicević) Trener: Vitezslav Lavicka
Lechia Gdańsk:(stroje: białe) Kuciak - Mladenović, Maloca, Nalepa, Kobryń - Conrado, Makowski, Tobers, Gajos, Mihalik (87' Żuk) - Paixao Trener: Piotr Stokowiec

Śląsk Wrocław: Kajzer, Celeban, Cotugno, Dankowski, Bargiel, Boruń
Lechia Gdańsk: Woźniak, Maulana Vikri, Wszołek, Urbański, Dymerski, Kałuziński

Śląsk remisuje z Lechią 2:2 po bramce strzelonej w ostatniej akcji meczu.

90+5 min. - Koniec spotkania!

Bramkę wyrównująca potężnym strzałem sprzed pola karnego strzela Michał Chrapek.

90+3 min. - GOOOL!
90+2 min. - Korner dla gości.
90+1 min. - Sędzia dolicza minimum pięć minut.
89 min. - Rzut rożny dla WKS-u.
87 min. - Żuk zmienia Mihalika w zespole Lechii.
84 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku. Bergier za Musondę.
80 min. - Korner dla Lechii.
77 min. - Rzut rożny dla Śląska.
75 min. - Śląsk po strzelonej bramce odzyskał wigor i nie wypuszcza Lechii z jej połowy.
72 min. - Gąska zmienia Picha.

Krzysztof Mączyński pewnie strzela tuż przy słupku i pokonuje Kuciaka.

71 min. - GOOOL!
69 min. - Rzut karny dla Śląska.
68 min. - To powinna być bramka kontaktowa. Raicević uderzył głową, ale fantastyczną paradą popisał się Kuciak i zbił piłkę na rzut rozny.
66 min. - Paixao na spalonym.
60 min. - Korner dla WKS-u.
58 min. - Debiut Raicevicia. Czarnogórzec zmienia Exposito.
56 min. - Dobre zagranie Chrapka do Exposito, ale Hiszpan pogubił się i jego uderzenie zostało zablokowane.
54 min. - Żółta kartka dla Puerto.
53 min. - Strzał Picha minął słupek bramki strzeżonej przez Kuciaka.
50 min. - Następny korner dla gości.
49 min. - Strzał Płachety zablokowany.
48 min. - Rzut rożny dla Lechii.

Dublet Flavio Paixao. Portugalczyk tym razem dokłada nogę i pokonuje Putnockiego.

47 min. - Drugi gol dla Lechii!
46 min. - Lechia rozpoczyna drugą połowę.

Pierwsze 45 minut można podsumować jednym zdaniem. Śląsk gra, Lechia wygrywa.

45+8 min. - Koniec pierwszej połowy.
45+5 min. - Żółta kartka dla Gajosa.
45+2 min. - Bardzo duże zamieszanie w polu karnym Śląska. Lechia była blisko strzelenia drugiego gola.
45+1 min. - Arbiter główny dolicza minimum siedem minut.
45 min. - Korner dla Lechii.

Arbiter nie zmienia decyzji.

44 min. - Sędzia sprawdza za pomocą VAR-u, czy Musondzie nie należała się czerwona kartka.
42 min. - Żółta kartka dla Musondy.
40 min. - Zawodnik Lechii na spalonym.
39 min. - Śląsk na raty próbował pokonać Kuciaka, ale żaden z trzech strzałów poważnie nie zagroził Słowakowi.
38 min. - Strzał głową zawodnika Lechii minął bramkę Putnockiego.
37 min. - Następny korner dla Lwów Północy.
36 min. - Rzut rożny dla gości.
35 min. - Pierwszy strzał Lechii od momentu zdobycia bramki.
34 min. - Strzał Mączyńskiego sprzed pola karnego poleciał wysoko ponad bramką.
33 min. - Spotkanie od paru minut toczy się głównie w środku pola.
28 min. - Czwarta próba strzelenia gola po rzucie rożnym przez Śląsk, ale czwarta zakończona niepowodzeniem.
27 min. - Śląsk zamknął Lechię w jej polu karnym po rzucie rożnym, czego efektem był strzał Exposito.
26 min. - Kolejny korner dla Śląska.
24 min. - Żółta kartka dla Makowskiego.
22 min. - Zamieszanie w polu karnym Lechii po zagraniu Płachety.
20 min. - Śląsk wyszedł z szybkim atakiem. Piłkę przed polem karnym dostał Mączyński, ale jego strzał zablokował obrońca gości.
19 min. - Po raz drugi Łabojko dochodzi do piłki zagranej z rzutu rożnego i tak jak za pierwszym razem uderza niecelnie.
18 min. - Korner dla WKS-u.

Arbiter decyduje się na nie dyktowanie jedenastki.

15 min. - Sędzia Tomasz Musiał sprawdza za pomocą VAR-u, czy piłkarz Lechii nie zagrał piłki ręką w swoim polu karnym.
14 min. - Musonda wbiegł z piłką w pole karne gości, zagrał do Exposito, ale Hiszpan otoczony przez trójkę gdańszczan stracił piłkę.
13 min. - Kuciak piąstkuje piłkę zagraną z rzutu rożnego. Dochodzi do niej Łabojko, ale uderza bardzo niecelnie.
12 min. - Rzut rożny dla Śląska.
11 min. - Żółta kartka dla Kobrynia.
9 min. - Śląsk mógł szybko odpowiedzieć. Chrapek dośrodkował piłkę w pole karne Lechii, a Mączyński minimalnie uderzył głową obok bramki gości.

Flavio Paixao strzelił bramkę głową z najbliższej odległości.

6 min. - Bramka dla Lechii!
5 min. - Paixao na spalonym.
4 min. - Przez pierwsze minuty spotkania Śląsk ma delikatną przewagę, ale obie drużyny ewidentnie się nawzajem badają.
1 min. - Chrapek rozpoczyna ekstraklasę we Wrocławiu w 2020 roku!

Zapraszamy do śledzenia naszej transmisji LIVE z komentarzem i dyskusji na czacie bezpośrednio na kanale YouTube.

Ekstraklasa wznawia rozgrywki o ligowej przerwie. We Wrocławiu mecz przyjaźni. Kto lepiej przepracował okres przygotowawczy?

Autor relacji: Adrian Dana