Pogoń Szczecin:(stroje: granatowe) Stipica - Bartkowski, Kostas, Zech, Nunes - Kowalczyk, Listkowski (74' Benyamina), Dąbrowski, Podstawski, Spiridonović (86' Stec) - Manias (60' Cibicki) Trener: Kosta Runjaic
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Putnocky - Musonda, Celeban, Żivulić, Stiglec - Pich (82' Gąska), Łabojko, Mączyński, Chrapek, Płacheta (88' Bergier) - Exposito (46' Raicević) Trener: Vitezslav Lavicka

Pogoń Szczecin: Bursztyn, Benyamina, Matynia, Hostikka, Kożulj, Stec, Cibicki, Łasicki, Smoliński
Śląsk Wrocław: Kajzer, Cotugno, Dankowski, Poprawa, Boruń, Bargiel, Gąska, Bergier, Raicević

To nie było porywające spotkanie. Śląsk poza zmarnowanym rzutem karnym nie zagroził bramce Stipicy. A punkt dla zielono-biało-czerwonych uratował Putnocky.

Koniec meczu w Szczecinie. Śląsk ze stolicy Zachodniopomorskiego wyjeżdża z jednym punktem.

Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył 3 minuty.

88 min. - Ostatnia zmiana również w zespole Śląska. Bezbarwnego Płachetę zastępuje Bergier.
86 min. - Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Stec za Spiridinovicia.
82 min. - Zmiana w Śląsku. Gąska w miejsce Picha.
81 min. - Po chwili uderzenie głową Dąbrowskiego na raty broni Putnocky.
80 min. - Faul Celebana 30 metrów od bramki Śląska. Będzie kolejna okazja do strzału dla Cibickiego. Gospodarze zdecydowali się jendak na inne rozegranie. Dośrodkowywał Nunes.
78 min. - Znakomite uderzenie Cibickiego i jeszcze lepsza interwencja Putnockiego. Pogoń przycisnęła.
77 min. - Niecelny strzał Mączyńskiego. Ale w końcu była jakaś próba uderzenia ze strony Śląska.
74 min. - Druga zmiana w Pogoni. Benyamina w miejsce Listkowskiego.
73 min. - Na szczęście za mocne podanie Spiridinovicia do Cibickiego.

Matus Putnocky już kilka razy w tym meczu uchronił Śląsk od utraty bramki

65 min. - Bomba Cibickiego z rzutu wolnego przelatuje tuż nad poprzeczką.
62 min. - W końcu dłuższą chwilę pod bramką Pogoni spędził Śląsk. W tej akcji dwukrotnie blokowane były uderzenia Raicevicia.
60 min. - Zmiana w zespole gospodarzy. W miejsce Maniasa na murawie pojawia się Paweł Cibicki.
60 min. - Mocny strzał Kowalczyka nad bramką.
57 min. - Poważny błąd Żivulicia, na szczęście sytuację uratował Łabojko, który zaasekurował stopera.
55 min. - Ajjjjjj. Dziurawe ręce Putnockiego. Na szczęście nie skończyło się utratą bramki.
54 min. - Ostatnie kilka minut to głównie walka w środku. Kilka akcji Śląska kończyło się niecelnymi zagraniami.
47 min. - Strzał Spiridonovicia z rzutu wolnego wprost do koszyczka Putnockiego.
46 min. - Faulowany Listkowski 30 metrów od bramki Śląska.

Raicević od początku drugiej połowy zastąpi Exposito.

W przerwie indywidualnie rozgrzewa się Filip Raicević.

Śląsk mógł rewelacyjnie wejść w mecz, niestety Exposito nie wykorzystał rzutu karnego. Później było już tylko gorzej.

Koniec pierwszej połowy, która delikatnie mówiąc nie zachwyciła. Niestety bo robi się coraz chłodniej.

Pierwsza połowa potrwa 3 minuty dłużej.

44 min. - Kolejna udana interwencja Putnockiego, który nie dał się zaskoczyć strzałem przy bliższym słupku. Strzelał Kowalczyk.
40 min. - Exposito przejmuje piłkę po niecelnym zagraniu zawodnika Pogoni, po chwili podaje niecelnie do Płachety.
38 min. - Płacheta powalony przez Kostasa. Sędzia nie przerywa jednak meczu. Gospodarze wybijają piłkę za linię boczną.
34 min. - Żółta kartka dla Stigleca za faul na Bartkowskim. Chorwat nie był zagrożony pauzą w następnym spotkaniu.
29 min. - Za mocne prostopadłe podanie Chrapka do Płachety.
27 min. - Dośrodkowanie Musondy obrońcy Pogoni wybijają na rzut rożny. Kolejny raz w narożniku Mączyński i Płacheta. I kolejny raz nic z tego nie wyszło.
23 min. - Kolejny strzał Spiridonovicia, który mija swobodnie Musondę i schodzi do środka. Ponownie na posterunku bramkarz Śląska.
22 min. - Słowak, w sobie tylko znany sposób, obronił strzal Spiridinovicia.
21 min. - Fantastyczna interwencja Putnockiego uchroniła Śląsk przed stratą bramki.
20 min. - Kolejny rzut rożny dla Śląska, po strzale Exposito.
17 min. - Dośrodkowanie Mączyńskiego rozpoczyna kontrę Pogoni, którą w porę przerywa Stiglec.
16 min. - Rzut rożny dla Śląska.
15 min. - Za nami kilka minut walki w środku pola, w czasie której żaden z zespołów nie osiągnął przewagi.
12 min. - Dośrodkowanie Pogoni, Piotr Celeban oddala zagrożenie od bramki.
10 min. - Dośrodkowanie Płachwety, piłka po interwencji obrońców Pogoni trafiła pod nogi Mączyńskiego, który uderzył obok bramki.
8 min. - Dośrodkowanie Nunesa, strzał głową Podstawskiego obok bramki Śląska.
7 min. - Faul Musondy na połowie Śląska.
5 min. - Fatalny strzał Hiszpana. Fatalny.
4 min. - Piłkę ustawia Exposito. I uderza wysoko nad bramką.

Karny!

2 min. - Sędzia sprawdza na monitorze tą sytuację. Wydaje się, że będzie karny
1 min. - Od razu mamy interwencję VAR. Ręką w polu karnym zagrał obrońca Pogoni. VAR to sprawdza. Jeśli nie bedzie karnego, Śląsk rozpocznie od rzutu rożnego

W 21. wieku Śląsk w Szczecinie zagrał 9 razy - 5 przegrał, 2 zremisował i 2 wygrał.

Piłkarze obu zespołów są już na murawie. Za chwilę prezentacja i pierwszy gwizdek sędziego.

Ostatnie zwycięstwo z Pogonią na wyjeździe wrocławianie odnieśli 1.08.2016 - Śląsk wygrał 2:0 po golach Kokoszki i Goncalvesa. Jedynym zawodnikiem, który wybiegł wtedy na boisko i wybiegnie również dzisiaj, jest... Celeban.

Spośród 34 meczów przeciwko Pogoni w Szczecinie Śląsk wygrał tylko 7 razy, przegrał 18, zremisował 8.

Do rozpoczęcia spotkania zostało 15 minut. Oba zespoły kończą rozgrzewkę i schodzą do szatni.

Gospodarze pojawili się już na rozgrzewce. Za moment, na murawę wybiegną również zielono-biało-czerwoni

Dla Celebana to powrót do składu w Ekstraklasie od wygranej w 4. kolejce 3:1 w Poznaniu 9.08.2019. Od kolejnego spotkania trener stawiał na Puerto, który dzisiaj nie zagra ze względu na żółte kartki.

Stadion Pogoni powoli zaczyna nabierać odpowiedniego wyglądu

Kolejną szansę na prawej obronie dostał Musonda, ściągnięty na tę pozycję Cotugno nadal nie zadebiutował w Ekstraklasie.

Znamy już składy obu drużyn! W Śląsku zawieszonego za kartki Puerto zastąpił Celeban, wychowanek Pogoni, rodowity szczecinianin.

Pierwszy w 2020 roku mecz wyjazdowy Śląska z trudnym rywalem - sąsiadem w tabeli.