Strzelcy: Zivec 55', 78', Szysz 68' - Guldan 83' (samobój)

Zagłębie Lubin:(stroje: pomarańczowe ) Hładun - Czerwiński, Kopacz, Guldan, Balic - Drazic (Tosik 79'), Bashkirov - Zivec, Starzyński (Tajti 90'), Bohar - Szysz (Nowak 85') Trener: Martin Sevela
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone ) Putnocky - Musonda, Puerto, Zivulic, Stiglec - Mączyński, Łabojko (Gąska 75') - Pich (Markovic 66'), Chrapek, Płacheta - Raicevic (Exposito 85') Trener: Vitezslav Lavicka

Zagłębie Lubin: Forenc, Jończy, Bogacz, Chodyna, Tosik, Poręba, Tajti, Białek, Nowak
Śląsk Wrocław: Kajzera, Cotugno, Tams, Exposito, Markovic, Szpakowski, Samiec-Talar, Gąska, Dankowski

96 min. - Zdecydowanie lepiej zagrało dziś Zagłębie i tym samym zdobywa pierwsze trzy punkty w rundzie wiosennej. Śląsk ponosi kolejną porażkę w Lubinie.
95 min. - Gra Śląska to jedynie wybijanie piłek, jak najdalej od własnego pola karnego
90 min. - Tajti za Starzyńskiego
90 min. - Sędzia dolicza aż 6 minut
89 min. - Śląsk jest bezradny wobec kolejnych ataków Zagłębia
85 min. - Exposito za Raicevicia
85 min. - Nowak za Szysza

Wcześniej żółtą kartką ukarany Mączyński

84 min. - Znów dobra okazja Ziveca z Szyszem
83 min. - Gol dla Śląska. Samobój Zagłębia
83 min. - Przepychanka między piłkarzami Śląska a Zagłębia
79 min. - Tosik za Drazicia
78 min. - Gol dla Zagłębia. Kolejne trafienie zalicza Zivec
75 min. - Gąska za Łabojkę
74 min. - Dośrodkowanie Mąki próbuje opanować Zivulic, ale uderza niecelnie głową
74 min. - Na murawie leży Markovic.
73 min. - Nie ma gola dla Zagłębia. Spalony

Czekamy jeszcze na ostateczną decyzję sędziego

71 min. - Bohar na 3:0

Szysz zdobywa drugą bramkę dla Zagłębia

68 min. - Gol dla Zagłębia
66 min. - Zmiana. Markovic za Picha
64 min. - Chrapek zbyt mocno wypuszcza piłkę Płachecie w polu karnym lubinian
63 min. - Zaraz błyskawiczna akcja gospodarzy. Uderza Szysz z bliskiej odległości, ale broni Puto
62 min. - Płacheta trafia w słupek!
61 min. - Pich wychodzi sam na sam z Kopaczem, ale defensor Zagłębia odbiera mu piłkę
60 min. - Chrapek oddaje niecelny strzał na bramkę Hładuna
59 min. - Nieporozumienie Chrapka z Pichem kosztuje gości stratę piłki
57 min. - Bohar urwał się Puerto i po rajdzie lewą stroną boiska skierował bardzo dobre podanie do Ziveca. Lubinianie rzucili się do kolejnych ataków
55 min. - Gol dla Zagłębia po akcji Bohara z Zivecem. Zivec zdobywa gola dla lubinian
52 min. - Nie ma rzutu karnego dla Zagłębia. Sędzia Kwiatkowski po weryfikacji faulu na Szyszu nie odgwizduje jedenastki dla gospodarzy
50 min. - Sędzia czeka na decyzję Varu.
49 min. - Szysz opuszcza murawę z kontuzją
48 min. - Walka Musondy z Boharem z prawej strony boiska
46 min. - Zaczęliśmy drugą częśc derbowego meczu. Zółtą kartka ukarany Bashkirov
45 min. - Sędzi zakończył pierwszą część tego spotkania.
44 min. - Zivulic ratuje teraz Śląsk! Wybija futbolowkę z bramki!
41 min. - Kolejne dośrodkowanie Stigleca zakończone interwencją Hładuna
39 min. - Śląsk odpiera ataki Zagłębia. Szczególnie solidnie spisuje się dziś Zivulic
35 min. - Zivulic zatrzymuje strzał Bashkirova
33 min. - Świetna interwencja Zivulicia w polu karnym i zatrzymane dośrodkowanie Bohara!
32 min. - Czerwiński kieruje prostopadłe podanie do Starzyńskiego ten jednak nie opanowuje piłki
31 min. - Bardzo ważna interwencja Puerto, który nie pozwala by futbolówka dotarła do wbiegającego w pole Bohara
29 min. - Kolejny stały fragment gry wrocławian.
28 min. - Niezła akcję Zagłębia gasi Musonda
27 min. - Dośrodkowanie Stigleca dochodzi do Puerto, który próbuje strzału głową, jednak piłka ponownie ponad bramką
26 min. - Rzut wolny dla Śląska. Faulowany Łabojko przez Bashkirova
23 min. - Drazic kieruje długie podanie do Starzyńskieg, wbiegającego w pole karne, ale Zivulic wybija piłkę

Przy piłce dłużej utrzymuje się Zagłębie, ale to Śląsk do tej pory przeważa w liczbie oddanych strzałów

20 min. - Rzut rożny wykonuje Płacheta, ale sędzia odgwizuje faul w polu karnym Zivulicia i od bramki zaczyna Hładun
18 min. - Raicevic próbuje po raz 3, ale znów uderza ponad bramką
17 min. - Groźna sytuacja dla Zagłębia, jednak Czerwiński nie opanowuje wrzutki w pole karne
16 min. - Okazja dla gospodarzy. Czujny Putnocky wygarnia piłkę, lecącą wprost do bramki WKS-u

Śląsk nie strzelił bramki w Lubinie od 370 minut

12 min. - Niecelny strzał Raicevicia - piłka wysoko nad poprzeczką bramki Hładuna
11 min. - Mączyński wrzuca piłkę do czekającego w polu karnym Raicevicia, ale napastnik Śląska nie zdołał jej opanować
9 min. - Gospodarze nie wykorzystali bardzo dobrej sytuacji, w której atakowali czterech na dwóch i stracili piłkę w polu karnym Śląska
8 min. - Starzyński uderza z ok. 20 metrów, ale mocno niecelnie
7 min. - Płacheta przytomnie wypuszcza piłkę Stiglecowi, ale ta ląduje poza boiskiem
6 min. - Gospodarze wymieniają podania na własnej połowie.
4 min. - Pierwszy celny strzał Raicevicia. Hładun bezproblemowo broni
4 min. - Dobre zagranie Chrapka do Mączyńskiego, ale podanie przerywa Drazic
3 min. - Nieudane dośrodkowanie Balicia, piłkę łapie Putnocky.
2 min. - Próba Zagłębia zakończona stratą
1 min. - Szysz do Czerwińskiego i zaczynamy Derby!

Trener Lavicka za to postawił na tych samych piłkarzy, co przed tygodniem w meczu z Górnikiem Zabrze. Mimo wielu spekulacjom na temat środka obrony obok Puerto znów pojawił się Zivulic.

W podstawowym składzie Zagłębia dwóch nowych zawodników, którzy do klubu dołączyli w środku tygodnia. Mowa o Draziciu i Bashkirovie.

Zapraszamy do dyskusji na czacie, słuchania relacji radiowej i obserwowania trybun podczas meczu.

Derby! Czy znów będziemy świadkami szalonego meczu, jak jesienią, gdy padł wynik 4:4? Czy Śląsk nadal będzie niepokonaną drużyną w licze w 2020 roku?

Autor relacji: Claudia Haor