Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Putnocky - Cotugno, Puerto, Tamas, Stiglec - Marković (66. Pich), Żivulić, Chrapek, Mączyński, Płacheta (90.+5. Bergier) - Exposito Trener: Vitezslav Lavicka
Raków Częstochowa:(stroje: czerwone) Szumski - Petrasek, Jach, Piątkowski, Kun (58. Bartl) - Szwarz, Sapała, Tijanić (73. Babenko), Tudor, Brown Forbes - Musiolik Trener: Marek Papszun

Śląsk Wrocław: Kajzer, Celeban, Pich, Dankowski, Gąska, Łabojko, Musonda, Bergier, Samiec-Talar
Raków Częstochowa: Gliwa, Kościelny, Babenko, Lederman, Bartl, Malinowski, Poletanović, Mikołajewski, Oziębała

90+5 min. - Koniec meczu we Wrocławiu. Śląsk rzutem na taśmę remisuje z Rakowem dzięki wywalczonemu przez Picha karnemu.
90+5 min. - Bergier zmienił Płachetę.
90+4 min. - Babenko w pole karne, ale wybija Musonda.
90+3 min. - Pich celnie zza pola karnego, ale broni Szumski!
90 min. - Pięć minut doliczył sędzia. Na murawie leży Exposito, który chyba naciągnął jakiś mięsień wyciągając się po piłkę.
90 min. - GOOOOOOOL!!! CHRAPEK TRAFIA Z KARNEGO!!!
90 min. - Piłkę ustawia Chrapek.
88 min. - RZUT KARNY DLA ŚLĄSKA!!!
88 min. - Sędzia sprawdza VAR. Możliwe, że faulowany w polu karnym był Pich.
83 min. - Musonda błyskawicznie wszedł za Cotugno i ma za zadanie chyba gonić wynik.
83 min. - Ma Raków patent na Śląsk.
83 min. - Tracimy gola. Dośrodkowywał Bartl, a do siatki głową uderzył Brown Forbes.
811 min. - Fran Tudor ukarany żółtą kartką za faul na wyprowadzającym kontrę Płachecie.
80 min. - Szykuje się zmiana w Śląsku, przy linii stoi Sebastian Bergier.
80 min. - Schwarz dośrodkowuje, ale łapie Putnocky. 10 minut do końca meczu.
76 min. - Schwarz z daleka ponad bramką Śląska.
74 min. - Mączyński próbuje z dużego dystansu. Ciekawy, płaski strzał mija jednak bramkę.
73 min. - Druga zmiana gości. Tijanicia zmienia Rusłan Babenko.
70 min. - Rzut rożny dla WKS-u wywałczył Cotugno. Do końca spotkania 20 minut.
69 min. - Chwila przewagi Śląska, a zaczęło się od dobrej akcji rezerwowego Picha.

Śląsk nie strzelił jeszcze gola Rakowowi na poziomie Ekstraklasy.

66 min. - Teraz przyszedł czas na zmianę. Pich zmienia Markovicia. Serb zdaje się być poirytowany zdjęciem go z boiska.
65 min. - Atomowe uderzenie Brown Forbesa, ale obok bramki Putnockiego.
64 min. - Na razie nie będzie zmiany Pich za Markovicia. Czyżby ostatni rajd Serba zmienił zdanie trenera?
63 min. - Marković wparował w pole karne i zgrał do Stigleca, ale Chorwat uderza ponad bramką.
62 min. - Wiemy już, że Pich zastąpi Markovicia.
61 min. - Marković do Exposito, Petrasek przecina podanie. W międzyczasie do wejścia na boisko szykuje się Robert Pich.
60 min. - Mączyński próbował prostopadle do Exposito.
58 min. - Zmiana w szeregach Rakowa. Bartl zmienia Kuna.
54 min. - Stiglec próbuje z dystansu!
53 min. - Wpadł Marković w pole karne Rakowa i ładnie dojrzał Płachetę, jednak Tudor przeciął dośrodkowanie.
51 min. - Rzut wolny dla Rakowa z boku pola karnego Śląska. Pierwsze minuty drugiej połowy zdecydowanie pod dyktando gości.
48 min. - Faulował Forbes Żivulicia.
46 min. - Ostro zaczęli goście, niebezpieczny strzał z dystansu Igora Sapaly.
45 min. - Nie dolicza nic sędzia i kończy pierwszą połowę. Jak na razie we Wrocławiu bez bramek.
43 min. - Złe podanie Zivulicia, Raków wyprowadza kontrę, zakończoną potężnym strzałem Forbesa z dystansu. Z problemami paruje strzał Putnocky.
41 min. - Trwa zmasowany atak Rakowa, centra za centrą. Znów interweniuje Cotugno i znów Raków ma rzut rożny.
40 min. - Ogólnie warto pochwalić defensywę Śląska. Teraz przytomnie uratował Śląsk Guillermo Cotugno.
39 min. - Może się dziś podobać Tamas, widać w jego grze spokój. Bez problemu czyści rwące ataki Musiolika i Forbesa.
37 min. - Spokojnie próbuje teraz budować atak pozycyjny Raków.
35 min. - Gdyby miał więcej czasu pewnie dostrzegłby niekrytego Chrapka.
34 min. - Sprint Exposito, wygrał pojedynek biegowy i piłkę, zdołał nawet oddać strzał, ale w słupek.
34 min. - Tudor próbował prostopadle dograć w pole karne Śląska, na szczęście za mocno.
30 min. - Na szczęście zakończył akcję nieudaną podcinką.
30 min. - I teraz błyskawiczny kontratak Rakowa, Musiolik już w polu karnym Śląska sam na sam z Putnockim!
29 min. - TO POWINIEN BYĆ GOL! Szumski wybił piłkę z linii bramkowej po strzale głową Tamasa!~
29 min. - Rzut rożny dla Śląska.
27 min. - Płaska centra Mączyńskiego w pole karne rywala, ale piłka odbita od obrońcy.
25 min. - Dośrodkowanie w pole karne, Płacheta zgrał głową do Exposito, a ten uderzył wolejem, ale ponad bramką.
22 min. - Jach fauluje Exposito przy linii środkowej, uniemożliwiając Śląskowi kontratak. To powinna być żółta kartka.
20 min. - Przy piłce Mączyński, chyba spróbuje dośrodkować.
20 min. - Faulowany w środku pola Cotugno.
18 min. - Marković bombarduje bandę reklamową rywalem, ale sędzia nie odgwizduje faulu.
17 min. - Faulował po raz kolejny w środku pola Mączyński.
14 min. - Dobry rzut rożny Rakowa, ale faulowany przez Forbesa był Stiglec.
14 min. - Pierwszy kwadrans na korzyść Rakowa. To rywale mają dośrodkowania, rzuty rożne i większe posiadanie piłki.
13 min. - Schwarz wyprowadzał kontrę, ale bezbłędnie i bezpardonowo zatrzymał go idealnym wślizgiem Puerto.
11 min. - Dobra centra Kuna, ale na posterunku był Tamas.
9 min. - Rzut rożny dla Rakowa.
9 min. - Musiolik wchodził w pole karne, Tamas nie bał się wślizgu i dobrze odebrał piłkę.
8 min. - Kiks Chrapka, a właściwie nieudane podanie do wbiegającego Markovicia. Możemy się chyba spodziewać dużo takich błędów.
6 min. - Chwilę później ładna akcja kombinacyjna Śląska pod bramką Rakowa, ale nie doszedł do piłki Płacheta.
5 min. - Niebezpieczne podanie prostopadłe piłkarza Rakowa po stracie Stigleca.
4 min. - Spokojnie rozgrywa Śląsk od linii obrony po niebezpiecznym dośrodkowaniu Rakowa.
3 min. - Rozpoczęliśmy pierwszy mecz Ekstraklasy po ponad 80 dniach przerwy!

Po raz drugi w sezonie Śląsk rozegra mecz bez udziału publiczności. Czy wrocławianom uda się wygrać i zapewnić sobie miejsce w TOP8? Jesienią Raków wygrał 1:0.

Autor relacji: Wojtek Peciakowski