Strzelcy: Danch 82', Vejnović 90' - Chrapek 12'

Arka Gdynia:(stroje: żółto-niebieskie) Steinbors - Zbozień, Marić, Danch, Marcinaik - Kopczyński (78' Jankowski), Nalepa - Samanes (46' Siemaszko), Vejnović, Młyński - Zawada (62' Skhirtladze) Trener: Ireneusz Mamrot
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Putnocky - Cotugno (76' Dankowski), Puerto, Tamas, Stiglec - Żivulić, Mączyński (71' Łabojko) - Pich, Chrapek, Płacheta, Exposito (80' Bergier) Trener: Vitezslav Lavicka

Arka Gdynia: Staniszewski, Antonik, Helstrup, Jankowski, Markiewicz, Mihajlović, Siemaszko, Skhirtladze, Wawszczyk
Śląsk Wrocław: Kajzer, Bergier, Celeban, Dankowski, Łabojko,Marković, Musonda, Pawelec, Samiec-Talar

Koniec meczu w Gdyni. Śląsk w doliczonym czasie gry stracił drugą bramkę i przegrywa z Arką 1:2.

Rozpoczęła się 100 minuta meczu.

97 min. - Vejnović na raty pokonuje Putnockiego .Słowak obronił strzał zawodnika Arki, przy dobitce nie miał jednak najmniejszych szans.

Karny dla Arki po weryfikacji VAR. Ręką we własnym polu karnym zagrał Puerto.

Sędzia Raczkowski podbiega do telewizora. Pachnie rzutem karnym.

Okazuje się, że VAR sprawdza możliwe zagranie ręką przez Puerto podczas stałego fragmentu gry.

VAR coś sprawdza. Nie wiemy jednak co.

92 min. - Taktyczny faul Żivulicia zakończył się żółtą kartką dla faulującego. Przy okazji napomniany został Michał Chrapek, który przeszkadzał gospodarzom we wznowieniu gry.
91 min. - Bomba Vejnovicia zatrzymała się na poprzeczce bramki Śląska.
90 min. - Rozpoczynamy doliczony czas gry, który potrwa 4 minuty.
88 min. - Gorąco było pod bramką Śląska. Kolejny stały fragment gry mógł zakończyć się bramką. Interwencja Puerto uratowała Śląsk.
87 min. - Niecelny strzał Picha. Na usprawiedliwienie dodamy, że strzelał słabszą, lewą stopą.
86 min. - Mocny strzał Vejnovicia zza 16 metra obok słupka.

Mecz nabiera rumieńców. Tu jeszcze może się coś wydarzyć.

84 min. - Ajjjjjj. Kapitalna przewrotka Łabojki. Steinbors końcami palców wybija piłkę na rzut rożny.
82 min. - Gol dla Arki. Dośrodkowanie Nalepy z rzutu rożnego na gola, strzałem głową zamienia Danch. Stoper gospodarzy wykorzystał nieporadność w obronie Śląska.
80 min. - Ostatniej zmiany dokonuje również Śląsk. Bergier zastępuje Exposito.
78 min. - Ostatnia zmiana w obozie gospodarzy. W miejsce Kopczyńskiego na murawie pojawił się Jankowski.
77 min. - Bardzo dobra interwencja Putnockiego, który łapie piłkę po strzale głową Zbozienia. Było groźnie.
76 min. - Dankowski w miejsce Cotugno .Tym razem trener Lavicka reaguje od razu.
76 min. - Skurcze łapią Cotugno. Urugwajczyk nie jest przygotowany na 90 minut.
72 min. - Żółta karta dla Siemaszki za łokieć na głowie Exposito.
71 min. - Pierwsza zmiana w Śląska. Łabojko w miejsce Mączyńskiego. Opaskę kapitana przejął Robert Pich.
70 min. - Indywidualna akcja Nalepy zakończona strzałem wysoko nad bramką Śląska.
67 min. - Na spalonym Płacheta. Młodzieżowy reprezentant Polski ma dzisiaj wiele miejsca na swojej stronie boiska.
62 min. - Druga zmiana w zespole gospodarzy. Skhirtladze w miejsce Zawady.
58 min. - Silny strzał Vejnovicia na raty broni Putnocky.
58 min. - Taktyczny faul Kopczyńskiego, który zatrzymał Płachetę. Pierwsze kartkowe napomnienie w dzisiejszym meczu.
53 min. - Kolejna zmarnowana kontra Śląska. Kolejny raz źle zagrywa Płacheta.
52 min. - Udana interwencja obronna Chrapka, który przeciął płaskie dośrodkowanie w pole karne Śląska.
49 min. - Kolejna zmarnowana kontra Śląska. Niezwykle aktywny w tych akcjach jest Płacheta. Brakuje jednak wykończenia.
46 min. - Drugą połowę w zespole gospodarzy rozpocznie Siemaszko. Zmieni bezproduktywnego w pierwszych 45 minutach Samanesa.

Po 45 minutach w Gdyni Śląsk prowadzi 1:0. W tym momencie wrocławianie są pewni miejsca w górnej 8.

44 min. - Płacheta przebiegł z piłką 80 metrów. Goniony przez gości oraz zawodników Śląska. Zagrał w pole karne do Mączyńskiego, którego strzał został zablokowany.
43 min. - Rzut rożny dla Arki. Zakończony kolejna kontrą Śląska.
40 min. - Faul Marciniaka na Chrapku. Obyło się bez napomnienia żółtą kartką.
35 min. - Ajjjjjj. Słupek po strzale Płachety. Młodzieżowiec Śląska wygarnął piłkę Nalepie, przebiegł z nią kilkanaście metrów i tuż przed linią 16 metra oddał strzał, który wylądował na słupku.
33 min. - Strzał głową Zawady obok lewego słupka bramki Śląska.
33 min. - Strzał Chrapka w środek bramki, gdzie czekał już Steinbors.
29 min. - Pich i Płacheta zamienili się stronami. Faulowany Cotugno. Dośrodkowanie Płachety sprawiło pewne problemy bramkarzowi gospodarzy.
24 min. - Śląsk coraz częściej gości pod polem karnym gospodarzy. Wrocławianie próbują budować akcje w ataku pozycyjnym,. Brakuje dokładności i strzałów.
20 min. - Mocny i niecelny strzał Exposito. Hiszpan przejął piłke po niecelnym zagraniu Marciniaka.
18 min. - Kolejna próbka możliwości Vejnovicia. Zawady jednak skutecznie blokowany przez Tamasa.
16 min. - Genialne podanie z własnej połowy Vejnovicia do Zawady. Strzał napastnika Arki broni Putnocky.
15 min. - Nieudany strzał Młyńskiego, który zakończył indywidualną akcję Nalepy.

Gol Michała Chrapka daje na ten moment pewną pierwszą 8.

12 min. - Golllllllll. Michał Chrapek wykorzystuje rzut karny. Silny strzał po ziemi.

VAR analizuje sytuację w polu karnym.

10 min. - Karny!. Długo trwała akcja Śląska. Piłka z prawej strony boiska wędrowała na lewą. Dośrodkowanie Stigleca w polu karnym opanował Pich, który przy próbie strzału trafił w nogi przeciwnika zamiast w piłkę.

Ciekawostka. Spotkanie na trybunach ogląda Kamil Glik. Reporezentant Polski jest jednym z nielicznych widzów na gdyńskim stadionie.

7 min. - Przerwa w grze ponieważ drobnego urazu doznał Płacheta. Wygląda na to, że za chwilę będzie gotowy do gry.
5 min. - Niecelny strzał Stigleca. Uderzenie Chorwata kończy akcję rozpoczętą pod bramką Putnockiego.
4 min. - Rzut rożny dla gospodarzy. Zakończył się stratą i kontrą. Piłkę przejął Płacheta, który przebiegł z piłką niemal całe boisko.
3 min. - Brzydki faul Picha na Marciniaku.
2 min. - Oba zespoły kilkukrotnie próbowały zawiązać akcję. Każda próba kończyła się stratą piłki.

Zaczyna Śląsk.

Warto wspomnieć, że przed meczem oba kluby dzieli różnica 18 punktów. Przepaść.

Tylko jedna zmiana w wyjściowej jedenastce. Miejsce Markovicia zajmie Robert Pich.

Mecz w Gdyni może przypieczętować grę Śląska w górnej ósemce w decydującej fazie sezonu. Czy WKS wróci z tarczą znad Bałtyku?