Strzelcy: Michalski 37', Pich 71', Płacheta 86'

Wisła Płock:(stroje: ) Kamiński - Michalski, Marcjanik, Uryga, Garcia - Rasak - Gjertsen, Szwoch, Furman, Tomasik (78. Merebaszwili) - Sheridan Trener: Radosław Sobolewski
Śląsk Wrocław:(stroje: ) Putnocky - Musonda, Puerto, Tamas, Stiglec - Zivulić, Mączyński - Marković (63. Pich), Chrapek (90. Łabojko), Płacheta - Exposito Trener: Vitezslav Lavicka

Wisła Płock: Dahne, Merebashvili, Adamczyk, Angielski, Stefańczyk, Fojut, Rzeźniczak, Ambrosiewicz, Sahiti
Śląsk Wrocław: Szczerbal, Celeban, Dankowski, Pawelec, Łabojko, Boruń, Pich, Bergier, Raicević

Powracamy też na podium. Hej Śląsk!

90+4 min. - KONIEC!!! ŚLĄSK ODWRACA LOSY MECZU, WYGRYWA Z WISŁĄ I PIECZĘTUJE MIEJSCE W GÓRNEJ ÓSEMCE!!!
90+4 min. - Niebezpieczna kontra Wisły, interweniował Tamas, ale ucierpiał podczas tej interwencji. Sędzia odgwizdał faul jednego z Nafciarzy.
90+2 min. - Strzał Michalskiego po centrze Merebaszwilego, ale ponad bramką.

4 minuty dolicza sędzia Musiał.

90 min. - Pich to super-zmiennik. Na boisko jednak wchodzi teraz kolejny zawodnik Śląska. Łabojko zmienia Chrapka.
86 min. - Nie do końca udany strzał Płachety, ale jakże skuteczny! Obejmujemy prowadzenie w Płocku!
86 min. - GOOOOOL!!!! PŁACHETA!!!!
85 min. - Żółtą kartką ukarany Puerto.
84 min. - Zanosi się na zmianę w Śląsku, przy linii środkowej stoi Jakub Łabojko.
83 min. - Również groźnym strzałem z dystansu odpowiada Ambrosiewicz, ale łapie piłkę Putnocky.
82 min. - Bezmyślny faul Chrapka.
81 min. - Świetny strzał po ziemi.
81 min. - Exposito z dystansu i z problemami broni Kamiński! To mógł być piękny gol.

Gol w Krakowie dla Wisły Kraków.

78 min. - Druga zmiana w barwach Wisły. Merebaszwili zmienia Tomasika.
75 min. - Kolejny niebezpieczny rzut wolny Furmana i kapitan Wisły już zmierza do rogu boiska by wykonać także korner.

W Krakowie prowadzi Raków i przy takich wynikach Raków traciłby do nas trzy punkty, mając jednak lepszy bilans bramkowy.

71 min. - GOOOOOOL!!! ŚWIETNA AKCJA PICHA I CHRAPKA!!! PICH Z GOLEM!!!

W Krakowie karny dla Rakowa. Fatalna informacja dla Śląska.

70 min. - Musonda próbuje dośrodkować i wywalczył rzut rożny.
68 min. - Leży na murawie Mączyński po tym, jak wpadł na niego jeden z rywali.
67 min. - Płacheta wpadł w pole karne rywala, ale uciekła mu piłka.
63 min. - Zapowiadana zmiana. Pich za Markovicia.

Raków wyrównuje w Krakowie, jeszcze bardziej komplikując walkę Śląska o górną ósemkę.

62 min. - Marković wybija piłkę na aut i upada na murawę. Zdaje się, że ma jakiś uraz. Wejdzie za niego chyba Robert Pich.
61 min. - Wybija Musonda i Śląsk po chwili już przy piłce.
60 min. - Korner dla Wisły Płock.
59 min. - Tym razem źle rozegrał to Furman.
59 min. - Kolejny rzut wolny dla Wisły. Który to już?
57 min. - I po raz kolejny źle wykonany korner.
57 min. - Rzut rożny dla Śląska. Mączyński przy piłce.
55 min. - Gjertsen niebezpiecznie skrzydłem, dośrodkowywał, ale wyłapał to Putnocky.
54 min. - Chrapek z dystansu, dobry strzał, ale obok słupka.
53 min. - Faul dla Śląska. Michalski wślizgiem w Markovicia.
51 min. - Już przejęła inicjatywę Wisła. Furman w pole karne
50 min. - Chwila posiadania piłki przez Śląsk zakończona głupią stratą Stigleca po za mocnym przerzucie do Musondy na drugą stronę boiska.
47 min. - Furman próbował strzału, ale wysoko ponad poprzeczką.
46 min. - I od razu rzut wolny dla Wisły Płock przed polem karnym Śląska.
45 min. - Rozpoczynamy drugą połowę. Oby lepszą niż pierwsza.
45 min. - Koniec pierwszej, bardzo kiepskiej pierwszej połowy. Nie doliczył nic sędzia Musiał.
44 min. - Kolejne fatalne dośrodkowanie Mączyńskiego. Zamiast wrzucić w pole karne, podał po prostu do bramkarza.
42 min. - Stiglec dośrodkowuje, a Exposito oddaje strzał głową. Nie ma gola, ale w końcu widzieliśmy obiecującą akcję WKS-u.
41 min. - Dobre dośrodkowanie Płachety z korneru łapie Kamiński.

Teraz widać, że nie miało sensu rozmawianie o miejscu na podium, skoro właśnie komplikuje się sytuacja walki o ósemkę.

37 min. - GOL DLA WISŁY. Zemściło się ciągłe faulowanie. Dośrodkowanie Furmana, strzał Michalskiego i gol.
35 min. - Putnocky niepewnie po lobie Szwocha w pole karne. Puerto ucierpiał, wpadając na słupek bramki.
35 min. - Faul Chrapka, który dziś tylko fauluje i marnuje stuprocentowe okazje. Furman ustawia piłkę.
33 min. - Furman prostopadle do Szwocha, ten strzelając nabija Płachetę. Dobrze dziś gra Płacheta, niestety tylko w obronie, bo w ataku nie ma jak dojść do głosu.
32 min. - Furman w mur, ale wciąż Wisła przy piłce. Faul Exposito niedaleko linii środkowej.
31 min. - Faul przed polem karnym Śląska. Trochę naciągany, ale Wisła ma rzut wolny z niebezpiecznej pozycji.
27 min. - To była 200% sytuacja...
27 min. - Exposito do Chrapka, a ten nie trafia w sytuacji sam na sam. Fatalny strzał.
23 min. - Chwila oddechu, akcja Śląska i strzał. Po rykoszecie mamy rzut rożny.
22 min. - Kolejna groźna akcja Wisły! Nie nadążamy ich dla was relacjonować...
22 min. - Kolejne dwie niebezpieczne wrzutki, jednak Putnocky dobrze interweniuje.
21 min. - ALEŻ SZCZĘŚCIE ŚLĄSKA! Gjertsen do Tomasika, który miał przed sobą tylko Putnockiego. Bramkarz sparował strzał na rzut rożny.
19 min. - Złe wyjście Putnockiego, Sheridan utrzymał się przy piłce i mogło się to źle skończyć.
16 min. - Rzut rożny dla Śląska.
15 min. - Za mocne wypuszczenie piłki przez Markovicia. Musonda nie miał szans do niej zdążyć.
14 min. - Wrzutka Stigleca, Marković był blisko, ale nawet nie powalczył o tę piłkę.
12 min. - Mączyński faulowany w środku pola.

Wisła Kraków prowadzi z Rakowem Częstochowa. To korzystny dla Śląska dla wynik.

10 min. - Niesamowicie wysoki pressing założyła Wisła. Piłkarze Śląska kompletnie sobie nie radzą.
9 min. - Pierwszy atak Śląska. Dobrze pociągnął grę prawą stroną Marković i dośrodkował, jednak Płacheta faulował w polu karnym.
7 min. - Musonda traci piłkę w środku pola i błyskawicznie kontruje Wisła.
6 min. - Non stop przy piłce Wisła. Śląsk na początku tego meczu nie istnieje.
5 min. - Dobra wrzutka Furmana, piąstkował Putnocky. Niewiele brakowało, by Furman wkręcił tę piłkę do bramki.
4 min. - Ależ się zakotłowało w polu karnym Śląska! Dwie próby strzału i trzecia udana, Putnocky wykazał się fenomenalnym refleksem przy strzale Urygi. Kolejny korner.
4 min. - Atakuje cały czas Wisła. Płacheta walczy ze Szwochem i wybija piłkę na rzut rożny.
3 min. - Tomasik walczył przed polem karnym Śląska z Tamasem. Aut dla Wisły na wysokości pola karnego WKS-u.
1 min. - Rozpoczynamy spotkanie w Płocku!

Cotugno zabrakło całkowicie w kadrze meczowej, niech odpoczywa i nabierze lepsze kondycji! Nie ma również maturzysty - Samca-Talara.

Trener Lavicka wprowadził dwie zmiany względem ostatniego spotkania: Musonda zastąpi Cotugno, a Marković - Picha.

Ostatni wyjazdowy mecz Śląska w sezonie zasadniczym. Czy wrocławianie zrehabilitują się za porażkę w Gdyni i zapewnią sobie miejsce w górnej ósemce?

Autor relacji: Wojtek Peciakowski