Strzelcy: Marković 4', Stiglec 17', Płacheta 23', Expósito 74'

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Putnocky - Stiglec, Tamas, Puerto Musonda - Mączyński, Łabojko - Płacheta, Pich (70' Chrapek), Marković (76' Samiec-Talar) - Expósito Hernandez (79' Bergier) Trener: Vítezslav Lavicka
Łódzki KS:(stroje: biało-czerwone) Malarz - Klimczak, Sobociński, Dąbrowski, Grzesik (46' Samu Corral) - Piątek - Trąbka, Wolski - Ratajczyk (87' Sojka), Sekulski (46' Wróbel), Pirulo Trener: Wojciech Stawowy

Śląsk Wrocław: Kajzer, Celeban, Gąska, Pawelec, Raicević, Żivulić
Łódzki KS: Arndt, Bogusz, Dominguez, Moros, Rozwandowicz, Sajdak

Śląsk pewnie pokonuje ŁKS 4:0 i zapewnia sobie trzecie miejsce po fazie zasadniczej.

90+3 min. - Koniec spotkania.
90+2 min. - Rzut rożny dla Śląska.
90 min. - Sędzia dolicza minimum dwie minuty.
87 min. - Sojka zmienia Ratajczyka.
86 min. - Pirulo upomniany żółtą kartką.
81 min. - Kolejna dobra interwencja Putnockiego i mamy rzut rożny dla gości.
79 min. - Bergier zmienia Expósito.

Expósito oddaje strzał głową, piłka odbija się od poprzeczki i wpada do bramki.

74 min. - GOOOL! Śląsk 4:0 ŁKS
70 min. - Chrapek zmienia Picha.
69 min. - Kolejny rzut rożny dla łodzian, który nie miał przełożenia na zagrożenie pod bramką Śląska.
67 min. - Putnocky pewnie łapie dośrodkowanie.
66 min. - Rzut rożny dla WKS-u.
62 min. - Rzut rożny dla gości.
60 min. - Śląsk ewidentnie oddał pole gościom co przekłada się na co raz większą liczbę strzałów w wykonaniu łodzian.
57 min. - Łodzianie próbują pokonać Putnockiego strzałami z dystansu, ale jak do tej pory bramkarz Śląska jest na posterunku.
56 min. - Klimczak uderza z dystansu, a Putnocky wybija piłkę na rzut rożny.
52 min. - Corral fauluje Puerto.
50 min. - Kolejna akcja gości zakończona niepowodzeniem.
49 min. - Łodzianie mieli swoją sytuację na pierwszą bramkę, ale ping pong w polu karnym Wojskowych zakończył się szczęśliwie dla wrocławian.
48 min. - Stiglec zagrał do Picha znajdującego się w polu karnym, ale piłkę w ostatniej chwili wygarnął Słowakowi obrońca gości.
47 min. - Blisko bramki samobójczej w wykonaniu zawodnika ŁKS-u, i tak mamy rzut rożny dla Śląska.
46 min. - Druga połowa rozpoczęta.

Śląsk prowadzi po pierwszych 45 minutach 3:0. ŁKS nie istnieje i wynik mógłby być dwukrotnie wyższy przy lepszej celności Wojskowych.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy.
45 min. - Sędzia dolicza minimum jedną minutę.
40 min. - Pich próbował zaskoczyć Malarza z dystansu, ale bramkarz gości zbił piłkę na rzut rożny.
37 min. - Dobre zagranie Expósito w pole karne ŁKS-u, ale Pich nie zdołał go przeciąć.
35 min. - Zamieszanie w polu karnym gości wyjaśnione przez obrońców łodzian.
33 min. - Sekulski oddaje strzał sprzed pola karnego, który jednak mija bramkę Putnockiego.
30 min. - Przerwa na uzupełnienie płynów.
28 min. - Kolejny strzał WKS-u, który minimalnie mija bramkę gości.

Stiglec zagrywa długie podanie do Płachety, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonuje Malarza.

23 min. - GOOOL! Śląsk 3:0 ŁKS
21 min. - Pich na spalonym.

Dwójkowa akcja Stigleca z Expósito i Chorwat pokonuje Malarza strzałem pomiędzy nogami łódzkiego golkipera.

17 min. - GOOOL! Śląsk 2:0 ŁKS
15 min. - Kolejny rzut rożny dla Wojskowych, po którym powinno być 2:0, ale Puerto źle uderzył piłkę głową.
13 min. - Śląsk dominuje nad zespołem z Łodzi, który jak na razie ma problem z wyjściem z własnej połowy.
11 min. - Dwa rzuty rożne dla WKS-u bez efektu bramkowego.
10 min. - Mocny strzał Mączyńskiego spoza pola karnego minimalnie minął bramkę gości.
8 min. - Rzut rożny dla WKS-u. Malarz łapie piłkę po dośrodkowaniu Mączyńskiego.

Marković dostał podanie z głębi pola od Expósito i pokonał Malarza płaskim strzałem w długi róg bramki.

4 min. - GOOOL! Śląsk 1:0 ŁKS
1 min. - ŁKS rozpoczął spotkanie.

Śląsk Wrocław to najwyżej sklasyfikowana drużyna, która może się obsunąć w klasyfikacji po tej kolejce. I to dość znacznie - w skrajnym przypadku nawet o cztery lokaty. Do grupy mistrzowskiej wraca po pięciu latach nieobecności. Jeśli wygra, to dodatkowo zagwarantuje sobie prawo do czterech spotkań u siebie w fazie finałowej. Szanse wydają się spore. Śląsk ma najmniej porażek ogółem (7, tyle samo: Legia Warszawa i Lech Poznań) oraz w roli gospodarza (1, tyle samo: Górnik Zabrze). W dodatku teraz przyjdzie gościć mu outsidera - ŁKS Łódź. Wrocławianie pokonali Rycerzy Wiosny w każdym z czterech ostatnich spotkań z tym przeciwnikiem.

ŁKS Łódź to "Czerwona latarnia" ligi nieprzerwanie od dziewiętnastej kolejki. Trudno znaleźć argumenty na obronę Rycerzy Wiosny. Najmniej zwycięstw (5) i najwięcej porażek (18) w stawce, najwięcej goli straconych (49) i najgorszy bilans bramkowy (-23). To tylko niektóre ze "znaków rozpoznawczych" ŁKS. Również na wyjazdach zespół ten zdobył najmniej punktów ze wszystkich ekip (7). Jeśli ekipie Wojciecha Stawowego nie uda się zdobyć w niedzielę punktów, to staną się najgorszym zespołem po trzydziestu kolejkach od Zagłębia Sosnowiec w kampanii 2007/2008.

Piłkarze Śląska bez presji przystąpą do meczu z ŁKS-em. Wrocławianie mają zapewnioną grę w górnej ósemce. Jeśli WKS wygra zajmie 3. miejsce na koniec sezonu zasadnicznego i w dodatkowej fazie 4 mecze rozegra w roli gospodarza.

Autor relacji: Adrian Dana