Legia Warszawa:(stroje: zielone) Majecki - Jędrzejczyk, Vesović, Lewczuk, Karbownik - Antolić, Martins, Gvilia, Wszołek, Luquinhas - Kante (32. Pekhart) Trener: Vitezslav Lavicka
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Putnocky - Musonda, Puerto, Tamas, Stiglec - Zivulić, Mączyński - Marković (59. Pich), Chrapek (70. Gąska), Płacheta (80. Bergier) - Exposito Trener: Aleksandar Vuković

Legia Warszawa: Muzyk, Wieteska, Rocha, Stolarski, Novikovas, Cholewiak, Slisz, Pekhart, Sanogo
Śląsk Wrocław: Kajzer, Celeban, Pawelec, Łabojko, Boruń, Pich, Gąska, Bergier, Raicević

90+2 min. - Nic nie wydarzyło się w doliczonym czasie. Sędzia kończy mecz, Śląsk przegrywa na wyjeździe z Legią Warszawa 2:0 i spada na czwarte miejsce w tabeli.

Dwie minuty dolicza sędzia.

88 min. - Gąska sprytnie wywalczył rzut rożny.
85 min. - Rozpaczliwa próba Exposito z 20. metra, ale znów niecelnie. Śląsk wciąż bez celnego strzału w tym meczu.
84 min. - Zza pola karnego próbował Slisz. Obok bramki.
83 min. - Żółta kartka dla Mączyńskiego za faul na Luquinhasie.
81 min. - Kontra Legii, Wszołek z prawej strony zablokowany przez Stigleca. Będzie rzut rożny.
80 min. - Ostatnia zmiana Śląska. Bergier za Płachetę.
79 min. - Gvilia z rożnego, Lewczuk prosto w Putnockiego.
76 min. - Strzał prosto w ręce Putnockiego.
76 min. - No i jeszcze niebezpieczny rzut wolny Legii. Przy piłce Gvilia.
75 min. - Faulował Żivulić i kończymy mecz w 10. Druga żółta kartka dla Chorwata.

Gąska poprzednio zagrał w barwach Śląska 1 marca przeciwko Zagłębiu Lubin.

73 min. - Zszedł także w barwach Śląska Chrapek, a za niego po długiej przerwie na boisko wchodzi Damian Gąska.
73 min. - Ostatnia zmiana w barwach Legii. Bartosz Slisz zmienia Domagoja Antolicia.
72 min. - Rzut rożny dla Śląska.

Śląsk wciąż bez celnego strzału...

69 min. - Coraz mocniej naciska Legia, ale tym razem poradziła sobie nasza obrona.
67 min. - Rzut rożny dla Legii.

No czekamy na kolejne zmiany w Śląsku. Nie mamy nic do stracenia, trzeba wprowadzić kogoś do walki.

63 min. - Dobre dośrodkowanie, próbował z woleja Stiglec, ale skiksował.
63 min. - Przy piłce Płacheta i Mączyński.
63 min. - Faul za faulem. Tym razem po raz kolejny na murawę pada Pich.
62 min. - Ostro gra dziś Legia i mocno odczuwa to Exposito.
61 min. - Stolarski ukarany żółtą kartką za podcięcie Picha.
59 min. - Zmiana w Śląsku Wrocław. Na 30 minut na boisko wchodzi Robert Pich.
58 min. - Kolejne dziś słabe zagranie Chrapka. Był jednak faulowany.
57 min. - Pociągnał do przodu Puerto i próbował prostopadle dograć do Markovicia, ale szybszy był Majecki.
56 min. - Próbuje iść za ciosem Legia.
54 min. - Niestety tracimy gola. Dobra akcja Legii i Gvilia po raz drugi wpisuje się na listę strzelców niemal w identyczny sposób.
min. - - Banalna strata Żivulicia w środku pola.
51 min. - Chrapek prosto w mur.
50 min. - Kiks Legii, piłka odbita od pleców Markovicia. Chwilę później faul na Mączyńskim przed polem karnym. Dobra okazja dla WKS-u.
49 min. - Ależ drybling Wszołka! Wparował w pole karne z prawej strony, pokiwał, ale strzał oddał lekki. Putnocky złapał piłkę.
46 min. - Zaczynamy atakując, rzut rożny dla Śląska. Rozegranie, podanie do Żivulicia i... strzał obok bramki.
45+2 min. - Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Śląsk przegrywa z Legią 1:0 po dość wyrównanych 45 minutach. Czekamy na drugą połowę.
45+1 min. - Głęboka centra Stigleca, zamykał to Płacheta, ale przeciął lot piłki bramkarz Legii.

Śląsk wciąż bez celnego strzału, mimo obiecująco wyglądającej gry.

45 min. - Musonda dośrodkowuje prosto w rękawice Majeckiego. Sędzia dolicza 2 minuty.
43 min. - Personel medyczny Legii na boisku pomaga Vesoviciowi.
42 min. - Przejął Śląsk piłkę, ale zderzyli się Chrapek z Vesoviciem. Będzie rzut wolny, ale nie wiemy dla kogo.
41 min. - Rożny dla Śląska.
39 min. - Długo holował piłkę Exposito przytrzymywany przez Martinsa. W końcu sędzia odgwizdał faul.
38 min. - Kolejna żółta kartka, tym razem dla Lewczuka. Piłkarzom puszczają nerwy.
37 min. - Żółta kartka dla Żivulicia. Nie zagra w spotkaniu z Cracovią.
35 min. - Gol dla Legii. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Walerian Gvilia.
33 min. - Brutalny faul Pekharta na Chrapku. Wkradła się nerwowość w grę legionistów.
33 min. - Żółta kartka dla jednego z członków sztabu Legii Warszawa.
32 min. - Żółty kartonik dla Wszołka, atakował nakładką Stigleca.
31 min. - Zmiana w barwach Legii, wściekły Kante schodzi z boiska, zrywa z siebie koszulkę Legii i kopie ją.
29 min. - Musiał interweniować Majecki po tym rzucie rożnym. Wciąż w posiadaniu Śląsk.
29 min. - Przy piłce w narożniku Mączyński.
28 min. - Za chwilę kolejna próba Exposito, prostopadła piłka do Markovicia. Mamy rzut rożny, bo interweniować musiał Lewczuk.
28 min. - Mocne podanie Exposito na dobieg do Markovicia z drugiego boku boiska.
26 min. - Teraz z kolei szansa Legii. Podoba nam się ten mecz, cios za cios, obie strony grają dobry futbol.
24 min. - Mączyński świetnie sprzed pola karnego! Ciekawa próba, choć strzał mocno niecelny.
22 min. - Antolić świetnie w polu karnym Śląska, miał przed sobą tylko Putnockiego i bramkę, ale przestrzelił. Dużo szczęścia wrocławian...
22 min. - To mógł być gol... Exposito zgarnął piłkę po stracie Jędrzejczyka i mógł wyjść sam na sam z Majeckim.
19 min. - Coraz odważniej gra Legia i coraz bardziej przejmuje kontrolę nad meczem.
17 min. - Strzał z dystansu Martinsa ponad bramką Putnockiego. Zaczęła grać wyżej i odważniej Legia.
16 min. - Groźny strzał Gvilii z ok. 11. metra. Na szczęście prosto w rękawice Putnockiego. Zaspał trochę Musonda przy pilnowaniu Wszołka.
13 min. - Puerto faulowany przy linii środkowej.
12 min. - Klepka Śląska przed polem karnym Legii zakończona dobrym dośrodkowaniem.
9 min. - Luquinhas z woleja nad bramką Putnockiego.
9 min. - Musonda wywalczył rzut rożny.
8 min. - Ależ dryblingiem pod polem karnym Legii popisał się teraz Exposito! Takiego Hiszpana chcemy oglądać!
7 min. - No i była szansa Legii na gola! Luquinhas do Kante, a ten strzelał z ostrego kąta, na szczęście złapał to Putnocky.
6 min. - Faul Mączyńskiego w środku pola.
5 min. - Dobrze rozegrał Stiglec z partnerem, jednak nie doszedł do piłki na skraju pola karnego Legii.
3 min. - Głównie w środku pola toczy się gra na początku spotkania. Śląsk miał już jednak rzut rożny.
1 min. - Rozpoczynamy spotkanie w Warszawie!

W pierwszym z meczów w TOP8 zespół Śląska zmierzy się z liedrującą Legią na stadionie przy ul. Łazienkowskiej. W sezonie zasadniczym padł bezbramkowy remis. Czy w niedzielne popołudnie w Warszawie padną gole?

Autor relacji: Wojtek Peciakowski