Strzelcy: Puerto 29' Płacheta 45' - Frączczak 23' - k. , Smoliński 84'

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Putnocky – Musonda (74 Dankowski), Puerto, Tamas, Stiglec, Łabojko, Zivulić, Pich, Marković (81 Bergier) Płacheta (90 Gąska), Exposito Trener: Vitezslav Lavicka
Pogoń Szczecin:(stroje: białe) Stipica – Matynia, Malec, Triandafilopulos. Zech, Dąbrowski, Drygas, Listkowski (68 Żurawski), Kowalczyk, Hostikka (61 Smoliński), Frączczak (77 Turski) Trener: Kosta Runjaić

Śląsk Wrocław: Kajzer, Pawelec, Celeban, Scalet, Samiec-Talar, Gąska, Dankowski, Bergier, Łyszczarz
Pogoń Szczecin: Bursztyn, Manias, Podstawski, Żurawski, Smoliński, Turski, Szcześniak, Nunes

90+4 min. - Koniec meczu. Śląsk traci dwa punkty w kontekście walki o podium.
90+2 min. - Gąska domaga się rzutu rożnego, ale nic z tego.

Sędzia dolicza 4 minuty.

90 min. - Gaska za Płachetę.
89 min. - Śląsk się wybronił. Ale to Pogoń nadal w ataku.
88 min. - 17-letni Turski faulowany przez Puerto.
87 min. - Żurawski do Turskiego. Znów było groźnie. Młodzieżowa Pogoń dobrze sobie radzi we Wrocławiu.
84 min. - No i Pogoń wyrównuje. Kowalczyk rozegrał piłkę na prawą stronę do Smolińskiego, który strzela debiutanckiego gola. Piłka wpada po krótkim rogu i odbiciu się od słupka.
83 min. - Teraz odgryza się Śląsk. Gracze Lavicki pograli na połowie Pogoni. Próbował główkować Bergier po wrzutce Płachety, potem groźnie pod poprzeczkę uderzał Exposito, ale dobrze Stipica.
82 min. - Putnocky broni strzał Dąbrowskiego.
81 min. - Bergier wchodzi za Markovicia.
78 min. - W ataku Pogoń, WKS teraz głęboko się broni.
77 min. - Turski za Frączczaka.
76 min. - Błąd Markovicia przy rozegraniu rożnego, poszła kontra, którą groźnym strzałem kończy Frączczak.
75 min. - Zivulić blokuje Frączczaka, WKS wyprowadził kontrę, Marković do Exposito, który wywalczył rzut rożny.
74 min. - Kontuzja Musondy. Jest znoszony z boiska. Na jego miejsce wchodzi Dankowski.
72 min. - Putnocky piąstkuje piłkę. Po chwili Żurawski uderza z dystansu nad bramką.
71 min. - Stiglec blokuje strzał Drygasa, będzie korner.
69 min. - Exposito do Picha, ten przytrzymywany przed polem karnym, ale sędzia nie reaguje.
68 min. - Za Listkowskiego pojawia się na boisku Żurawski.
67 min. - Teraz niecelnie strzela Listkowski z narożnika pola karnego.
65 min. - Matynia strzela zza szesnastki, ale lekko. Putnocky czeka na piłkę.
64 min. - Znowu szybkość Markovicia, który obiega rywala i teraz świetnie wykłada piłkę Exposito, ale Hiszpan pudłuje!
62 min. - Marković koncertowo zepsuł kolejną okazję. Pokazał dobre przyspieszenie, urwał się tym razem na prawej stronie, czekał na ruch Picha, ale podał piłkę Stipicy.
61 min. - Smoliński wchodzi za Hostikkę.
59 min. - Wrzuca Musonda, strzela z ostrego kąta Płacheta, piłka odbija się od Stipicy!
57 min. - Po błędzie Markovicia, który woził się niepotrzebnie z piłką na własnej połowie, a potem źle podał, Pogoń miała okazję, ale wszystko wyjaśnili Puerto i Stiglec. Po chwili faulowany Exposito.
55 min. - Marković ładnie przedarł się lewą stroną, ale zamiast podać do jednego z partnerów, kopnął wzdłuż bramki bez ładu, bez składu.
54 min. - Drygas strzela zza pola karnego, mocno, po ziemi, tuż obok słupka. To już kolejna okazja Pogoni.
53 min. - Teraz głową mocno Kowalczyk, ale do koszyczka Putnockiego.
52 min. - Frączczak uderza głową anemicznie obok bramki.
49 min. - Marković uderza lewą nogą. Po ziemi, obok słupka.
48 min. - Tym razem wrzutka z wolnego Śląska, konkretnie Płachety, ale dobrze reaguje defensywa gości.
47 min. - Dąbrowski dośrodkował z rzutu wolnego, obrońcy Śląska wybijają piłkę, ale ta wraca w pole karne, jeden z graczy składa się do przewrotki,ale fauluje rywala.
46 min. - Sędzia rozpoczął drugą połowę.

Sędzia kończy pierwszą połowę. Prowadzimy 2:1.

45+4 min. - Uff! Pogoń mogła jeszcze wyrównać przed przerwą, ale źle kończył akcję Kamil Drygas.
45+3 min. - GOOOOL do szatni!!! Przemek Płacheta! Kontra Śląska, ruszył do piłki Exposito, świetnie podał do Płachety, który starł się z bramkarzem, pilka odbiła się najpierw od gracza WKS-u, potem od Stipicy i wróciła do Płachety, który PRAWĄ nogą wkręcił ją do bramki między dwoma powracającymi obrońcami Pogoni!
45+1 min. - Źle wybił piłkę z własnego pola karnego Zivulić. Pogoń teraz ciągle w ataku.
45 min. - Sędzia dolicza aż 4 minuty. Było kilka przerw w grze oraz VAR.
44 min. - Złe dośrodkowanie Picha z wolnego.
43 min. - A teraz Musonda dobrze w defensywie. Kowalczyk przeczytany.
42 min. - Musonda zagrał dobrą długą piłkę do Exposito, który był blisko przepchnięcia ostatniego obrońcy rywala, ale ostatecznie przegrał ten pojedynek.
40 min. - Tym razem przeciągnięte dośrodkowanie, od bramki Pogoń.
39 min. - Łabojko do Picha, ten do Exposito. Hiszpan zablokowany, będzie rzut rożny.
38 min. - Starcie w środku pola Tamasa z Listkowskim. Gracz Pogoni trzyma się za głowę. Przerwa w grze.
36 min. - Stiglec zatrzymał rajd Hostikki.
35 min. - Marković wyłuskał piłkę spod nóg Zecha w polu karnym i starał się podciąć piłkę nad Stipicą, ale dobrze bramkarz Pogoni!
34 min. - Drygas traci piłkę w środku, a po chwili fauluje Markovicia.
32 min. - Kowalczyk świetnie przerzucił piłkę na prawą stronę do Zecha, który dobrze przyjął w polu karnym, ale uderzył tak mocno, jak niecelnie.
30 min. - GOOOOL!!! Wrzutka Picha z rożnego i Puerto pakuje głową piłkę do siatki!
29 min. - Dobra piłka do Exposito, zamiast gola rzut rożny.
28 min. - WKS w ataku pozycyjnym. Długa piłka do Markovicia ląduje w rękach Stipicy.
25 min. - Musonda centruje, piłka trafia do Picha, który uderza bardzo niecelnie z półobrotu.
23 min. - Frączczak trafia z 11 metrów, ale piłka odbiła się od ręki Putnockiego! Było blisko skutecznej interwencji...
21 min. - Rzut karny dla Pogoni i kartka dla Puerto. W tamtej sytuacji prosta długa piłka za linię obrony zaskoczyła naszych środkowych obrońców.
19 min. - Łabojko fauluje Drygasa pod polem karnym Pogoni. Ale sędzia wraca do wcześniejszej sytuacji z Frączczakiem. VAR w akcji.
18 min. - Frączczak powstrzymany w polu karnym przez Tamasa i Puerto, zawodnik domaga się karnego.
17 min. - Tamas do Stigleca na dobieg, ale świetnie radzą sobie Portowcy i znowu rozgrywają piłkę w środku pola.
16 min. - Piłkę z pola karnego wybija Zivulić, uprzedzając rywala.
15 min. - Puerto nie dał się minąć Kowalczykowi w bocznym sektorze. Po chwili dobrze w defensywie Musonda.
14 min. - Marković blokuje wrzutkę Matyni. W ataku ciągle Pogoń.
11 min. - Pressing Płachety i Exposito na bramkarzu Pogoni, ale goście dobrze sobie z tym radzą i budują akcję od tyłu.
10 min. - Dobra wrzutka Zecha, ale Puerto przytomnie wybija piłkę poza pole karne.
9 min. - Teraz na środku boiska w pojedynku powietrznym z Matynią ucierpiał Marković. Kolejna przerwa w grze.
8 min. - Zivulić chwilę leżał, ale chyba wszystko w porządku. Sędzia wznowił grę.
6 min. - Groźnie Pogoń. Piłkę na prawym skrzydle dostał Hostikka, zakręcił, wrzucił, piłkę wybił Musonda. Przy okazji kontuzji głowy nabawił się Zivulić, który zderzył się z Zambijczykiem.
5 min. - Tym razem w ataku Pogoń. Strzał Dąbrowskiego sprzed pola karnego ląduje jednak na trybunach.
3 min. - Śląsk w ataku pozycyjnym. Dośrodkowanie Stigleca, piłkę trąca Exposito i piłka ląduje daleko od bramki.
1 min. - Zaczynamy!

Do zakończenia sezonu pozostały już tylko 3 kolejki. Rozstrzygnięcia w Piucharze Polski sprawiły, że Śląsk chcąc uzykać pzepustkę do eliminacji Ligi Europy musi zająć minimum 3. miejsce. Przegonienie Lecha Poznań i Piasta Gliwice będzie jednak niezwykle trudne. Jeśli WKS marzy o podium nie może pozwolić sobie na porażkę z Pogonią. W meczach sezonu zasadniczego pomiędzy tymi rużynami padł remis - 1:1 we Wrocławiu i 0:0 w Szczecinie.

Autor relacji: AdamO