Strzelcy: Mączyński 19' - Haydary 17', Tamas 56' (og)

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Putnocky - Celeban, Puerto, Tamas, Stiglec - Mączyński (82' Bergier), Łabojko - Marković, Łyszczarz (62' Samiec-Talar), Scalet (79' Szpakowski) - Exposito Trener: Vitezslav Lavicka
Lechia Gdańsk:(stroje: biało-zielone) Alomerović - Żuk (90' Dymerski), Nalepa, Maloca, Udovicić - Haydary (61' Ze Gomes), Lipski (74' Flavio), Makowski, Kryeziu, Mihalik - Zwoliński Trener: Piotr Stokowiec

Śląsk Wrocław: Szczerbal, Maćkowiak, Pawelec, Szpakowski, Bargiel, Żivulić, Boruń, Bergier, Samiec-Talar
Lechia Gdańsk: Kuciak, Dymerski, Urbański, Gajos, Kałuziński, Ze Gomes, Paixao, Sezonienko, Egy

Koniec meczu we Wrocławiu. Śląsk przegrywa z Lechią 1:2 i sezon 2019/2020 kończy na 5. pozycji.

93 min. - Napomnienie dla Ze Gomesa.
90 min. - Limit zmian wykorzystuje również Piotr Stokowiec. W miejsce Żuka na boisku melduje się Dymerski.
83 min. - Jaka jest teraz taktyka Śląska? Nie wie chyba sam trener.
82 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku. Bergier w miejsce Mączyńskiego.
81 min. - Przewrotka Flavio w polu karnym minimalnie nad poprzeczką. Lechia gra lepiej, Lechia prowadzi. Śląsk w tym momencie jest na 5. miejscu.
79 min. - Mamy debiut w ekstraklasie w barwach Śląska. Szpakowski w miejsce Scaleta.
74 min. - Druga zmiana w zespole gości. Flavio pojawia się na murawie w miejsce Lipskiego.
69 min. - Żółta kartka dla Celebana za faul na Ze Gomesu.
68 min. - Mamy strzał. Niecelny, ale jednak. Autorem Exposito.
68 min. - Śląsk nie oddał w drugiej połowie strzału. Nawet niecelnego.
64 min. - Kontra Lechii zakończona strzałem Mihalika. Piłka otarła się jeszcze o słupek. Śląsk miał w tej akcji dużo szczęścia.
62 min. - Zmiana również w zespole Śląska. Pół godziny gry dostanie dzisiaj Samiec-Talar, który zmienił Łyszczarza.
61 min. - Zmiana w zespole gości. Ze Gomes zmienia Haydarego.

W tym momencie Śląsk ląduje na 6. miejscu.

56 min. - Bramka dla Lechii. Po rzucie rożnym samobójczego gola strzelił Tamas. Kuriozalna interwencja Węgra.
55 min. - Akcja Lechii zakończona strzałem Lipskiego z ostrego kąta. Putnocky przytrzymał jednak krótki słupek. Rzut rożny dla gości.
51 min. - Kiks Łabojki, który chciał zagrać piłkę do bramkarza. Wyszedł z tego rzut rożny, którego goście nie wykorzystują.
48 min. - Haydary w bocznym sektorze boiska mija Celebana, dośrodkowuje jednak wprost w ręce Putnockiego.

Oba zespoły drugą połowę rozpoczną bez zmian.

Do przerwy remis we Wrocławiu. Śląsk - Lechia 1:1

45 min. - Dośrodkowanie Mączyńskiego spada na głowę Malocy, który wybija piłke na rzut rożny.
44 min. - Rzut wolny dla Śląska w bocznym sektorze boiska.
41 min. - I ponownie tylko ajjjjjjjjjj. Tym razem słupek po uderzeniu Exposito.
40 min. - Ajjjjjjj. Tylko poprzeczka po strzale Markovicia.
39 min. - Dobry powót Łyszczarza, który odbiera piłkę przeciwnikowi. Może się podobac występ młodego pomocnika Śląska.
36 min. - Za mocne prostopadłe podanie Mączyńskiego do Markovicia. Nie było miejsca na dokładne zagranie takiej piłki.
32 min. - Oba zespoły po strzelonych golach nieco zwolniły tempo gry. Od kilku minut niewiele dzieje się na murawie.
26 min. - Brak Płachety rzuca się dzisiaj w oczy. Wrocławianie po przejęciu piłki nie mają zawodnika, który od razu rusza na bramkę przeciwnika.
22 min. - Indywidualna akcja Exposito zakończona strzałem, po którym będzie rzut rożny. Exposito w tej akcji ładnym zwodem uwolnił się od jednego przeciwnika. Drugi zdążył jednak z blokiem
19 min. - GOOOLLLLLLLL. Do wyrównania doprowadził Mączński. Kapitan Śląska dopadł do piłki zagranej przez Łyszczara i strzałem w długi róg pokonał bramkarza Lechii.
17 min. - Bramka dla gości. Trójkowa akcja Udovicić, Lipski, Haydary. Ten ostatni wbiegł w pole karne i pewnym strzałem pokonał Putnockiego.
14 min. - Celny strzał Scaleta. Za słaby jednak by zaskoczyć Alomerovicia.
10 min. - Niecelny strzał Exposito.
9 min. - Śląsk przed chwilą nie potrafił wyjść z piłką z własnej połowy.
8 min. - Indywidualna akcja Mihalika, podanie do Zwolińskiego, który przed 16 metrem zbyt długo czekał z oddaniem strzału. Mączyński przejął piłkę.
6 min. - Niewiele dzieje się na murawie. Póki co króluje chaos i niedokładność.
1 min. - Dośrodkowanie Stigleca minimalnie za wysokie. Piłka tylko przeleciała po głowie Exposito.

Wrocławianie zagrają dzisiaj w nowych koszulkach, które zostały wczoraj zaprezentowane.

Jeszcze kilka minut zostało do rozpoczęcia ostatniego meczu Śląska w sezonie 2019/2020

Ostatni mecz sezonu! Czy Śląsk zdoła utrzymać 4. miejsce? Na trybunach będzie przyjaźć, ale na murawie zapowiada się trudna przeprawa dla WKS-u.