Strzelcy: Dominguez 9' (K) Gryszkiewicz 120' Pich 42', Celeban 94'

Łódzki KS:(stroje: biało-czerwone) Malarz - Wolski, Dąbrowski, Sobociński, Klimczak - Srnić (81. Sajdak), Rozwandowicz (45. Tosik), Dominguez (105. Gryszkiewicz), Pirulo, Ratajczyk (82. Kelechukwu) - Wróbel (45. Corral) Trener: Wojciech Stawowy
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Putnocky - Musonda, Celeban, Golla, Stiglec (50. Janasik) - Łabojko, Sobota, Łyszczarz (62. Praszelik), Pich (105. Makowski), Samiec-Talar (79. Boruń) - Piasecki (79. Bergier) Trener: Vitezslav Lavicka

Łódzki KS: Arndt, Gryszkiewicz, Corral, Garcia, Kelechukwu, Sekulski, Tosik, Sajdak, Vidmajer
Śląsk Wrocław: Szromnik, Poprawa, Janasik, Szpakowski, Boruń, Praszelik, Makowski, Bergier, Scalet

Sobociński trafia i eliminuje Śląsk Wrocław z Pucharu Polski. Możemy skupić się na lidze.

Jeśli ŁKS strzeli, awansuje dalej.

Golla nie trafia w bramkę...

Bezbłędnie Dąbrowski. 3:1 dla ŁKS-u.

Przy piłce Dąbrowski.

Broni Malarz... przegrywamy w rzutach karnych.

Przy piłce Praszelik.

Znowu dotyka piłki Putnocky, ale znowu wpada ona do siatki... 2:2.

Bezbłędny strzał górą. Bez szans Malarz. 1:1. A przy piłce już Corral.

Teraz Sobota przy piłce.

Odbija piłkę Putnocky, ale ta i tak wpada do siatki. 1:0 dla ŁKS-u.

Najpierw Wolski kontra Putnocky.

120+1 min. - Makowski z wolnego ponad bramką. Czekają nas rzuty karne.
120+1 min. - Faul na wprost pola karnego, jeszcze szansa Śląska.
120 min. - Doliczona minuta, ale raczej czeka nas konkurs rzutów karnych...
120 min. - Tak jak mówiliśmy, zemściło się. 120. minuta, Gryszkiewicz wyrównuje...
119 min. - Faulował Boruń z boku pola karnego Śląska. Niecała minuta do końca. Oby to się nie zemściło.
119 min. - Makowski z dystansu, ale był zablokowany.
118 min. - Świetne podanie Kelechukwu, ale nie doszedł do piłki Gryszkiewicz.
118 min. - Fauluje Praszelik, ŁKS błyskawicznie wznawia.
117 min. - Żółta kartka dla Putnockiego za przedłużanie gry.
116 min. - Kolejna główka piłkarza ŁKS-u, Klimczak centrował do Dąbrowskiego, ale ten przenosi piłkę ponad bramką.
115 min. - Sobota zebrał piłkę i strzelał z dystansu, ale niecelnie.
115 min. - Rzut wolny dla Śląska blisko bramki ŁKS-u. Przy piłce Praszelik.
115 min. - Praszelik utrzymał piłkę i podał do Musondy, który bezsensownie wybił ją do nikogo.
114 min. - Kolejna szansa ŁKS-u, też głową, ale tym razem Corral. I tym razem obok bramki.
112 min. - FENOMENALNA interwencja Putnockiego! Zatrzymał lecącą piłkę przed samą linią bramkową!
111 min. - Zmarnowana akcja ŁKS-u, od bramki powolutku wznawia Putnocky.
110 min. - Probówał z daleka Nigeryjczyk Kele, ale ponad bramką Putnockiego.
110 min. - Rzut rożny dla gospodarzy.
108 min. - Znowu ostro Corral fauluje Celebana, który ofiarnie wybijał piłkę z pola karnego.
106 min. - Dobry rajd Bergiera, ale równie szybki był Sobociński, który interweniuje ostro, ale czysto. Mamy rzut rożny.
105 min. - Drugą połowę dogrywki zaczynamy od kolejnego debiutu! Makowski wszedł za Picha.
105 min. - Koniec pierwszej połowy dogrywki. Kwadrans dzieli Śląsk od awansu do kolejnej rundy PP.
105 min. - Zmiana gospodarzy. Gryszkiewicz za Domingueza.
105 min. - Ofiarnie interweniował w polu karnym Musonda, powstrzymał rozpędzonego Pirulo, ale chyba ucierpiał.
104 min. - Strzał z bardzo dużego dystansu Soboty, próbował zaskoczyć Malarza podcinką, ale golkiper się nie nabrał.
103 min. - Od bramki Putnocky po nieudanej akcji gospodarzy.
101 min. - Szansa na kontrę Śląska, ale Pich nie podał do dobrze ustawionego Bergiera, tylko do Praszelika, który nie doszedł do piłki.
99 min. - Dobre dogranie na dobieg Dąbrowskiego do Corrala, Hiszpan miał piłkę na czubku buta i nie zdołał przyjąć czysto.
99 min. - Zderzenie Sobocińskiego z Bergierem w środku pola.
98 min. - Nieudane dośrodkowanie Praszelika.
97 min. - Rzut wolny WKS-u blisko pola karnego. Celeban już się czai na kolejnego gola.
94 min. - Praszelik w debiucie w Śląsku zalicza asystę przy golu.
94 min. - FENOMENALNY strzał głową w stylu dawnego Celebana!
94 min. - GOOOOOL!!!! PIOTR CELEBAN!!!!!
94 min. - Ale akcja Śląska! Sobota do Praszelika, ten do Bergiera, napastnik strzelał, ale nabił Dąbrowskiego. Mamy rzut rożny.
93 min. - Rajd Wolskiego prawym skrzydłem, ale zakończony nieudanym dośrodkowaniem.
91 min. - Rozpoczęliśmy dogrywkę. Na boisku w barwach ŁKS-u pojawił się Corral.
90+3 min. - Strzał rozpaczy Sobocińskiego z prawie 30 metrów, piłka jeszcze odbita od Soboty. Ale nic z tego. Koniec drugiej połowy i będziemy mieli dogrywkę.
90+1 min. - Dobra akcja Praszelika z Musondą, zakończona strzałem młodzieżowca. Niestety niecelnym.
90+1 min. - Faulowany wychodzący z kontrą Bergier. Sędzia doliczył trzy minuty.
89 min. - Teraz centra Musondy, wybija Wolski, mamy korner.
89 min. - Świetny strzał Łabojki z około 20. metra!
88 min. - Dobry strzał Celebana po tym dośrodkowaniu, Malarz interweniuje końcami palców. Mamy korner.
88 min. - Brzydko faulowany Bartosz Boruń. Młodzieżowiec Śląska dodatkowo zderzył się z bandą reklamową.
84 min. - Wróbel faulował Celebana blisko pola karnego Śląska. Do końca regulaminowego czasu sześć minut.
82 min. - Kolejna zmiana w barwach ŁKS-u. Ratajczyka zmienia Kelechukwu.
81 min. - Faulowany Wróbel przez Łabojkę. Zmiana w barwach ŁKS-u. Schodzi Srnić, wchodzi Sajdak.
79 min. - Podwójna zmiana w Śląsku Wrocław! Na boisko wejdą Bergier i Boruń. Zmieniają Piaseckiego i Samca-Talara.
78 min. - Dobra akcja Śląska, Piasecki strzela, ale w obrońcę.
77 min. - Świetna centra, Celeban miał kapitalną sytuację, ale strzelił fatalnie.
77 min. - Rzut rożny dla Śląska.
76 min. - Rożny dla ŁKS-u.
75 min. - Dominguez przyjmuje piłkę w polu karnym, ale zabiera mu ją Sobota. Wciąż jednak naciska ŁKS.
74 min. - Faul Łabojki w środku pola.
72 min. - Obiecująca akcja, gra na jeden kontakt Praszelika z Pichem, ale młodzieżowiec zepsuł ostatnie podanie.
71 min. - Strata Samca-Talara i jest kontra ŁKS-u. Ratajczyk wpada w pole karne i przed strzałem powstrzymuje go Celeban. Korner dla gospodarzy.
68 min. - Drugie w ciągu kilku minut genialne podanie Sobocińskiego z pominięciem środka pola. Centymetrów zabrakło Wróblowi do oddania strzału.
67 min. - Sobota do Piaseckiego, dobre przyjęcie i strzał napastnika, ale broni Malarz.
65 min. - Dobra akcja Praszelika z Pichem, ale Słowak faulował po tym, jak stracił piłkę.

Na trybunach obecny jest Jacek Magiera.

63 min. - Zderzenie Soboty z rywalem, przerwa w grze, piłkarze korzystają z niej, by się nawodnić.
62 min. - Zmiana w Śląsku Wrocław. Mateusz Praszelik zmienia Adriana Łyszczarza.
61 min. - Dobra akcja gospodarzy, Dominguez po ziemi zza pola karnego, to mógł być gol.

Stuprocentowa celność strzałów ŁKS-u. Śląsk oddał tylko jeden celny strzał.

61 min. - Tosik ukarany żółtą kartką.
59 min. - Dobry rajd Picha, podał do wpadającego w pole karne Janasika, ale obrońca stracił piłkę.
56 min. - Klimczak dośrodkowuje, a Wróbel uderza głową! Putnocky broni, ale z problemami.
52 min. - Pierwsza akcja Janasika, dynamiczny rajd, zgranie do Picha, ten do Łyszczarza, który próbował uderzać z dystansu.
50 min. - Zmiana w Śląsku Wrocław. W barwach WKS-u zadebiutuje Patryk Janasik, który zmieni opadającego już z sił Dino Stigleca.
48 min. - Centra Musondy, Pich w polu karnym dochodzi do główki, ale jest za bardzo pod piłką i ta szybuje wysoko ponad bramką Malarza.
45 min. - Drugą połowę zaczynamy od szybkiej żółtej kartki dla Pirulo.

Skarb Kibica od ŚLĄSKnetu! Od poniedziałku codziennie o 10:00, 15:00 i 20:00 publikować będziemy materiały o wszystkich klubach ekstraklasy. Zapraszamy!

Liczymy na lepszą drugą połowę Śląska.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Śląsk remisuje z ŁKS-em w meczu Pucharu Polski.
45+1 min. - Faul na Pichu.
45+1 min. - Minutę dolicza sędzia.
45 min. - Za mocne dośrodkowanie Samca-Talara, nie zdążył do niej Pich.
44 min. - Korner dla Śląska.
42 min. - Błąd Dąbrowskiego, nie odbił piłki, Pich wybiegł zza niego i przelobował Malarza.
42 min. - GOOOOOL!!! ROBERT PICH!!!
41 min. - Świetny drybling Soboty! Napędził akcję, wystawił piłkę Piaseckiemu, a ten chyba był faulowany, jednak inaczej uważa arbiter.
41 min. - Kolejna groźna kontra ŁKS-u, zakończona strzałem. Putnocky znów na posterunku.
40 min. - Musonda wpada w pole karne, ale znów robi nieudany zwód i traci piłkę. Mamy tylko korner.
39 min. - Niebezpieczna kontra ŁKS-u, ale Dąbrowski na spalonym. A nawet gdyby nie, to strzelał fatalnie.
38 min. - Pich bezsensownie drybluje pod linię końcową i oddaje piłkę rywalowi.
35 min. - Świetna centra Stigleca, strzał bez problemów oddał Piasecki, ale niewiele obok bramki.
34 min. - Błąd Dąbrowskiego i musiał ratować się faulem, inaczej Śląsk miałby niebezpieczną sytuację.
32 min. - Faulował Piasecki próbując odebrać futbolówkę.
30 min. - Dobra kontra Śląska, w pole karne zgrywał Pich, piłka trafiła do Soboty, który próbował strzelać, ale minimalnie obok bramki.
29 min. - Faul w środku pola, rzut wolny ma ŁKS.
25 min. - Faul Rozwandowicza w środku pola. Na murawie leży Piasecki.
22 min. - Znów ratuje nas Putnocky! Końcami palców obronił strzał po ziemi Ratajczyka.
20 min. - Celeban głową po centrze z rzutu rożnego! Niestety nad bramką.
20 min. - Dobry odbiór Soboty, utrzymał piłkę mimo upadku, podał do Piaseckiego, a ten uderzał. Mamy rzut rożny.
19 min. - Za chwilę próba strzału z dystansu Waldemara Soboty, całkiem niezłe uderzenie.
18 min. - Dobra akcja Śląska, Sobota napędził akcję, piłkę dostał Samiec-Talar w polu karnym, ale za długo ją holował. Mamy tylko rzut rożny.
17 min. - Kwadrans gry za nami, Śląsk bez oddanego strzału...
14 min. - Mogło być 2:0! Skórę ratuje Śląskowi Putnocky po strzale Wróbla.
12 min. - Dobra akcja Śląska, ale niecelnie do Stigleca podawał Pich.
10 min. - Rzucił się do ataków Śląsk, ale jak na razie bardzo niedokładne akcje tworzą Wojskowi.
9 min. - Dominguez wyprowadza ŁKS na prowadzenie...
8 min. - RZUT KARNY DLA ŁKS-u...
7 min. - Jest sprawdzany VAR. Naszym zdaniem był tam faul i będzie rzut karny.
6 min. - Faulował Musonda w polu karnym, sędzia puścił grę, ale to chyba skończy się rzutem karnym...
6 min. - Kolejny korner dla ŁKS-u po dziwnej interwencji Stigleca.
5 min. - Rzut rożny dla gospodarzy.
4 min. - Pierwsze minuty bez historii, kilka prób zrywów po obu stronach, ale bez efektów. Faulował własnie Piasecki.
1 min. - Gramy już w Łodzi! W składzie Śląska kilka debiutów oraz powrotów!

W meczu 1. rundy Pucharu Polski zespół Śląska zmierzy się ze spadkowiczem z ekstraklasy. Czy tym razem WKS wygra w Łodzi? Rok temu wrocławianie przegrali z Widzewem.

Autor relacji: Wojtek Peciakowski