Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Putnocky – Celeban, Puerto, Golla, Pawelec (89 Tamas), Łabojko (89 Pałaszewski), Sobota, Musonda, Praszelik (84 Bargiel), Pich, Piasecki (79 Scalet) Trener: Vítězslav Lavička
Piast Gliwice:(stroje: czerwone) Plach – Kirkeskov, Huk, Czerwiński, Konczkowski, Jodłowiec, Sokołowski (67 Pyrka), Milewski (46 Lipski), Vida (79 Alves), Steczyk (67 Świerczok), Parzyszek (46 Żyro) Trener: Waldemar Fornalik

Śląsk Wrocław: Szromnik, Tamás, Boruń, Bargiel, Pałaszewski, Szpakowski, Łyszczarz, Scalet, Samiec-Talar
Piast Gliwice: Szmatuła, Alves, Żyro, Lipski, Hyjek, Rymaniak, Malarczyk, Świerczok, Pyrka

90+5 min. - Koniec meczu! Śląsk pewnie pokonał trzeci zespół poprzedniego sezonu!
90+4 min. - Teraz Żyro podcina Picha.
90+3 min. - Scalet daje się sfaulować Lipskiemu na środku boiska.

Sędzia dolicza aż 5 minut.

90 min. - Uderzenie Scaleta broni Plach.
89 min. - Pałaszewski zmienia Łabojkę. Tamas zmienia Pawelca.
88 min. - Lipski uderza nad bramką.
87 min. - Wślizg, a jakże, Pawelca kończy akcję Piasta.
86 min. - Skurcz złapał Łabojkę.
85 min. - Bargiel zagrywa do Musondy, ale Zambijczyka uprzedza obrońca.
84 min. - Debiut Bargiela. Wchodzi za Praszelika.
83 min. - Świerczok fauluje Musondę przy linii.
81 min. - Praszelik do Scaleta, ale spalony.
79 min. - Wchodzi Alves za Vidę. I pierwsza zmiana w Śląsku: Scalet za Piaseckiego.
78 min. - Mogła być kontra, ale złe podanie Musondy.
75 min. - Żyro fauluje Picha na połowie Śląska.
73 min. - Śląsk się cofnął, Piast szuka miejsca w polu karnym gospodarzy, ale skutecznie bronią się wrocławianie.
70 min. - Łabojo wybija piłkę z pola karnego, po chwili Piasecki zagrywa prostopadle do Picha, ale podanie przecina jeden z obrońców.
68 min. - Róg dla Piasta po interwencji Puerto. Piłka przechodzi przez pole karne, po chwili tam wraca i przed szansą stanął Lipski, ale nie trafił w światło bramki z ostrego kąta.
67 min. - Kolejne roszady u gości. Pyrka i Świerczok za Sokołowskiego i Steczyka.
65 min. - Starcie na środku boiska Pawelca i Steczyka. Faul zawodnika gości i żółta kartka.
63 min. - Bez efektu, ale piłka cały czas na połowie Piasta.
61 min. - Praszelik czaruje z piłką przy linii, po chwili Musonda wywalczył rzut rożny.
60 min. - Faul w ofensywie Piaseckiego na Kirkeskovie. Po chwili to samo z drugiej strony. Żyro powalił Puerto.
59 min. - Z kornerem radzą sobie goście, potem wrzuca jeszcze Praszelik, ale troszkę za mocno dla Picha.
58 min. - Walka przy linii Celebana i Soboty, a w końcu rzut rożny wywalczył Praszelik.
56 min. - Druga zmiana u gości. Żyro wchodzi za Parzyszka.
55 min. - Groźnie pod bramką Śląska. Lipski do Steczyka, jego uderzenie blokuje Pawelec, a w końcu wybija piłkę z szesnastki Celeban.
51 min. - Jodłowiec powalił Piaseckiego. Rzut wolny i GOOOOLL!!! Sobota centruje, a Celeban na raty dziubnął piłkę i wpakował ją do siatki!!!
50 min. - Lipski centruje do Parzyszka, który główkuje nad bramką.
49 min. - Golla ściga się z boku boiska z Lipskim i fauluje go.
48 min. - Wysoką wrzutkę Kirkeskova łapie golkiper Śląska.
47 min. - Praszelik powalony przed polem karnym przez Jodłowca, ale sędzia nie reaguje.

W Piaście zmiana, za Milewskiego wchodzi Lipski. WKS zaczął drugą połowę.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy.
45 min. - Dośrodkowanie Picha jest za mocne, Golla nie sięgnął piłki.
44 min. - Szarża Musondy zatrzymana nieprzepisowo tuż przed polem karnym przez Kirkeskova.
43 min. - Celeban zapędził się pod drugie pole karne i uderzył z dystansu, ale bardzo niecelnie.
42 min. - Seria kornerów dla Piasta, najpierw wybijają gospodarze, potem główka nad bramką.
41 min. - Ależ interwencja Pawelca, Musonda zostawił dużo miejsca Vidzie, który uderzył w krótki róg zza pola karnego, Putnocky odbił piłkę, ale wypuścił. Jeden z graczy Piasta zagrał wzdłuż bramki i gdyby nie Pawelec, Parzyszek strzeliłby do pustaka.
38 min. - Pich uderza zza pola karnego, ale został zablokowany.
37 min. - Sobota zagrywa z wolnego w pole karne, ale za głęboko i łapie Plach.
36 min. - Świetna wrzutka do Parzyszka, który zgubił Gollę, ale uderzył z bliska wprost w Putnockiego. Uff, dużo szczęścia Śląska!
35 min. - WKS tym razem w ataku pozycyjnym, ale nie było pomysłu na rozwiązanie tej akcji.
34 min. - Pich kombinuje, co zrobić z piłką w polu karnym, ale jest osaczony i traci ją.
33 min. - Putnocky łapie centrę Konczkowskiego.
32 min. - Teraz bez okazji z obu stron, dużo młócki w środku boiska.
30 min. - Faul Golli w środku pola.
29 min. - Sobota zagrał dobrze ciałem i nie pozwolił dojśc do piłki Vidzie przy linii końcowej.
26 min. - Mylą się gracze Piasta w prostej sytuacji przy wyprowadzeniu piłki po raz drugi. Aut dla Śląska.
25 min. - Łabojko podaje do Praszelika, ten ma miejsce, mierzy w okienko, ale minimalnie chybia.
23 min. - Bez zagrożenia pod bramką Piasta po rzucie rożnym.
22 min. - Sobota w mur, ale potem zakotłowało się pod bramką. Strzelali Puerto i Pich. Korner.
21 min. - Jodłowiec fauluje Picha przed polem karnym. Mamy rzut wolny.
20 min. - Korner dla Śląska. Wrzuca Sobota, Plach piąstkuje, a potem przy końcowej linii faul w ataku Golli.
19 min. - Śląsk próbuje wyjść ze swojej połowy krótkimi podaniami. Konczkowski fauluje Musondę.
17 min. - Sobota wpada w pole karne, wykłada piłkę Piaseckiemu, który obraca się i uderza, ale broni Plach!
15 min. - Obrońcy Śląska wyjaśniają sytuację. Znowu Piast buduje akcję spokojnie od tyłu.
14 min. - Wrzutka do Steczyka, który przegrywa pojedynek w powietrzu z Pawelcem, ale będzie korner dla gości.
13 min. - Piast w ataku pozycyjnym. WKS przyczajony na swojej połowie.
12 min. - Sokołowski zagrywa za mocno do Steczyka. Przy piłce Putnocky.
11 min. - Łabojko wyłuskał piłkę spod nóg rywala, ale zagrał niecelnie do Piaseckiego.
10 min. - Steczyk drybluje, mógł oddać strzał z 16 metrów, ale stracił piłkę i faulował Łabojkę.
8 min. - Niepewne wyjście Putnockiego, który zderzył się z rywalem. Praszelik głową wybija na rzut rożny. Po chwili Parzyszek główkuje mocno niecelnie.
7 min. - Łabojko fauluje Milewskiego. Piast będzie mógł zacentrować w pole karne z wolnego.
5 min. - Golla uprzedził w polu karnym Parzyszka.

Akcję bramkową zaczął długim wybiciem Putnocky. Z boku boiska powalczył Łabojko, podał do Picha, ten w pole karne do Praszelika, który odegrał z pierwszej piłki do nadbiegającego Piaseckiego. Nowy napastnik z bliska strzelił lewą nogą, a piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

4 min. - Praszelik uderza z dystansu nad bramką.
2 min. - GOOOOL!!!! Debiutanckie trafienie Piaseckiego! Co za początek! A jakaż fantastyczna asysta piętką Praszelika!
1 min. - Vida do Steczyka, który strzela zza pola karnego i został zablokowany. Rzut rożny. Putnocky łapie wrzutkę.

Zaczynamy nowy sezon!

Natomiast Piast zagra od początku tymi samymi piłkarzami, których trener Fornalik miał do dyspozycji w minionej rundzie. Nowe nabytki, Jakub Świerczok, Patryk Lipski i Michał Żyro, zaczynają mecz na ławce.

W Śląsku od pierwszej minuty trzech nowych piłkarzy – powracający do WKS-u Sobota oraz Praszelik i Piasecki. Na bokach obrony rezerwowi z zeszłego sezonu, czyli Pawelec i Celeban. Trener Lavička przesunął Musondę do pomocy.

Zespół Śląska nie zakończył sezonu udanie przegrywając w Pucharze Polski z ŁKS-em. Czy WKS zrehabilituje się wygrywając na inaugurację ekstraklasy? Do Wrocławia przyjedzie brązowy medalista poprzedniego sezonu - Piast Gliwice.

Autor relacji: Adam Osiński