Strzelcy: Pawelec 39' - sam. - Pich 17' - k., Pich 75', Sobota 85' - k.

Wisła Kraków:(stroje: czerwone) Lis – Szot, Janicki, Klemenz, Sadlok – Żukow (86 Buksa), Basha – Savic (64 Mak), Błaszczykowski, Yeboah (74 Carlos) – Beqiraj Trener: Artur Skowronek
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Putnocky – Celeban, Puerto, Golla, Pawelec, Łabojko, Sobota, Musonda (58 Scalet), Praszelik (84 Pałaszewski), Pich (90 Bargiel), Piasecki (58 Samiec-Talar) Trener: Vítězslav Lavička

Wisła Kraków: Buchalik, Mak, Burliga, Hoyo-Kowalski, Jean Carlos, Chuca, Kuveljić, Abramowicz, Buksa
Śląsk Wrocław: Szromnik, Tamás, Boruń, Bargiel, Pałaszewski, Szpakowski, Łyszczarz, Scalet, Samiec-Talar

90+4 min. - Koniec meczu! Śląsk wygrywa w Krakowie po dwóch golach Picha i dwóch asystach Praszelika!
90+3 min. - Mocne uderzenie Soboty obok słupka.
90+2 min. - Faul na Samcu-Talarze. Rzut wolny dla Śląska przed polem karnym.
90 min. - Bargiel za Picha.
88 min. - Wolny dla Wisły. Robert Pich wybija piłkę głową.
86 min. - Sobota!!! GOOOL!!! Mocny strzał pod poprzeczkę!
85 min. - Klemenz depcze Picha z boku pola karnego. Karny!
84 min. - Pałaszewski zmienia Praszelika.
82 min. - Celeban fauluje na kartkę Maka.
81 min. - Kontra Śląska, Samiec-Talar do Scaleta, ten zostawia piłkę Pichowi, ale Słowak strzela nad bramką.
80 min. - Dobrze skrzydłem Wisła, ale Celeban przecina dośrodkowanie Błaszczykowskiego.
79 min. - Piąstkuje Putnocky, potem strzał zza pola karnego Bashy i znowu odbija piłkę bramkarz Śląska!
78 min. - Sadlok nastrzelił Puerto, będzie korner dla Wisły.
75 min. - Pich!!! GOOOL!!! Prostopadłe podanie Praszelika do Picha, który mija Lisa i z ostrego kąta pakuje piłkę do siatki!
74 min. - Jean Carlos wchodzi za Yeboaha.
73 min. - Złe zagranie górą w pole karne Samca-Talara.
70 min. - Teraz w ataku Śląsk. Będzie aut na wysokości pola karnego. Skurcze łapią Yeboaha.
69 min. - Seria kornerów dla Wisły, ale dobrze broni się WKS.
68 min. - Sadlok minął dwóch rywali na skrzydle i mocno strzelił, ale skutecznie Putnocky.
66 min. - Piłkę w pole karne dostaje Samiec-Talar i uderza z ostrego kąta, ale niecelnie. Piłka poszła po rękawicach bramkarza i jest korner, ale niczego nie przynosi.
65 min. - Róg dla Wisły, wybijają obrońcy Śląska, piłkę ma Sobota, dobrze podaje do Scaleta, ale ten psuje zagranie do Praszelika.
64 min. - Za Savicia wchodzi Mak.
63 min. - Beqiraj miał znakomitą sytuację, ale zaplątał się i Celeban wyłuskał mu piłkę.
61 min. - Fatalna wrzutka Celebana.
60 min. - Do zapomnienia pierwszy kontakt Samca-Talara z piłką. Nie potrafił przyjąć podania Puerto. Aut dla Wisły.
59 min. - Sobota faulował Zukova w środku pola.
58 min. - Niecelny strzał Łabojki z dystansu.
57 min. - Dwie zmiany w Śląsku. Samiec-Talar zmienia Piaseckiego, a Scalet - Musondę.
56 min. - Celeban w ataku chciał odbić piłkę od rywala i wywalczyć rzut rożny, ale jej nie odbił.
55 min. - Złe podanie Puerto do Pawelca, piłkę przechwyca Yeboah, ale bez konsekwencji.
53 min. - Teraz Śląsk dwukrotnie odebrał wysoko piłkę, ale źle ją rozgrywał, najpierw pomylił się Musonda, potem zła wrzutka Pawelca.
51 min. - Savić zagrywa przed bramkę, wybija Łabojko na rzut rożny. I znowu piłkę głową wybija Golla.
50 min. - Próba prostopadłego podania Łabojki, ale koledzy nie połapali się.
49 min. - Świetna akcja Wisły, Szot odbił piłkę od Pawelca. Będzie korner. A po wrzutce wybija głową Golla.
48 min. - Yeboah radzi sobie z trzema rywalami, aż zostaje sfaulowany.
47 min. - Nic nowego, zła wrzutka Musondy.
46 min. - Wisła zaczęła drugą połowę.

Obie ekipy bez zmian w przerwie.

45+3 min. - Nieudane dośrodkowanie Błaszczykowskiego. Sędzia kończy pierwszą połowę.
45+2 min. - Faul Celebana na Saviciu na wysokości pola karnego.
45 min. - Centruje Błaszczykowski, wybija poza pole karne Praszelik.
44 min. - Puerto wybija wrzutkę na rzut rożny.
43 min. - Kontra Śląska, ale Pich przegrał pojedynek na lewej stronie, Praszelik nie za bardzo mu pomógł.
41 min. - Korner dla Śląska. Wyskakuje Celeban, stara się Puerto, ale nic z tego nie wychodzi.
39 min. - Gol dla Wisły. Zamknęła Wisła wrocławian we własnym polu karnym. Uderzenie z narożnika Yeboaha, piłka po głowie Pawelca trafia do siatki.
37 min. - Rajd Szota na prawej stronie, ale świetnie zachował się Pich i od bramki zacznie Śląsk.

W tej fazie meczu przewagę ma Wisła.

34 min. - Z kornera Sadlok, piłka mija wszystkich, po drugiej stronie jest Savić, ale jego kiepską wrzutkę łapie golkiper Śląska.
33 min. - Strzał Zukova blokuje Praszelik, po chwili wrzutka w pole karne, ale dobrze znów Golla.
32 min. - Wrzutka Sadloka, Beqiraj przedłuża piłkę, ale ta wychodzi poza boisko.
31 min. - Faul Piaseckiego na Błaszczykowskim 40 metrów od bramki.
30 min. - Były dwa kornery, ale dobrze bronił się WKS.
29 min. - Dobra interwencja Puerto, ale fatalnie za to traci piłkę Musonda. Zagranie do Yeboah i z trudem Putnocky zbija piłkę na rzut rożny.
28 min. - Centra z prawej strony w pole karne Śląska, ale dobra interwencja Golli.
26 min. - Przerwa w grze. Boisko jest zadymione.
25 min. - Kontra Wisły i szybka rekontra Śląska, w narożniku pola karnego jest Musonda, drybluje i uderza, ale strzał lepiej przemilczeć...
23 min. - Znowu groźnie Śląsk. Praszelik uderzył błyskawicznie zza pola karnego, ale obok słupka.
22 min. - Podłączył się Pawelec, ale za mocno dośrodkował, piłka wyszła za linię boczną.
21 min. - Ładna akcja Śląska kończy się na rajdzie Picha.
19 min. - Wolny dla Wisły. Zbyt głęboka wrzutka Błaszczykowskiego, piłka w rękach bramkarza Śląska.
17 min. - GOOOL!!! Robert Pich pewnie z 11 metrów!
16 min. - Rzut karny dla Śląska! Rajd Musondy, potem wślizg Janickiego i piłka trafia do Praszelika, którego fauluje Szot!
14 min. - Korner dla Wisły. W walce o piłkę zderzyli się głowami Klemenz i Puerto. Będzie rzut wolny dla Śląska.
13 min. - Savić wyprzedza Puerto, wpada w pole karne, Israel znów jest przy nim i rywal pada jak ścięty, ale Szymon Marciniak nie dał się nabrać.
12 min. - Musonda zacentrował w pole karne, Piasecki zdołał przyjąć piłkę tyłem do bramki, ale nic więcej.
11 min. - Dobre ofensywne wejście Soboty, ale pogubił się Piasecki.
10 min. - Znowu celny strzał Śląska. Tym razem Pich sprzed pola karnego, ale w sam środek bramki.
9 min. - Sobota w pole karne podaje do Praszelika, który strzela celnie z ostrego kąta, ale Lis dobrze broni.
8 min. - Centra Sadloka, ale piłki nie sięga Beqiraj i łapie ją Putnocky.
7 min. - Dobrze w defensywie zachował się Musonda, ale po chwili na połowie rywala źle zagrał Sobota.
5 min. - Wrzutka Celebana do Praszelika, który niecelnie strzela głową.
4 min. - Długa piłka Puerto do Piaseckiego, który odgrywa na wysokości pola karnego do Musondy, ale ten źle podaje.
2 min. - Pochopna próba strzału Pawelca z 40 metrów. Piłka przelatuje kilka metrów nad bramką.
1 min. - Zaczął Śląsk.

W Wiśle aż 5 zmian w porównaniu ze spotkaniem z Jagiellonią (1:1). Do składu wracają Klemenz, Basha, w pierwszym składzie zagra Szot, na szpicy od pierwszych minut Izraelczyk Beqiraj, a nie młody Buksa. Debiutuje Ghańczyk Yeboah.

Śląsk zagra w identycznym składzie jak przed tygodniem z Piastem.

W poprzednim sezonie również pierwszy ligowy wyjazd drużyna Śląska miała do Krakowa. Czy i tym razem wrocławianie wrócą z kompletem punktów?

Autor relacji: Adam Osiński